Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā Dzymmy

Sveiks, Normund. Vēlos pajautāt par vasarīgu tēmu. Vai Tu mācētu izskaidrot situāciju, ka aizejot uz līņu copi zivis izrāda tādu aktivitāti, ka izskatās, ka pludiņš burbuļojošā džakūzī iemests un burbuļi no grunts nāk nemitīgi, bet copes nav ne uz grunts, ne 10, 15 cm no grunts izmantojot dažādas ēsmas, kas strādāja pavasarī (ne mēslu slieku, ne balto tārpu, ne rupjmaizi). Un tā kādas 4 copes reizes. Dīķī mājo bezgalīgi daudz mailītes, ruduļi un līņi + līdakas un asari. Grunts dūņaina, virsma 50% aizaug ar glīvenēm. Vai varētu būt, ka vasaras vidū dīķī lielā aizauguma dēļ (pieļauju tad arī barības bāzes bagātību) līņi pāriet uz kādu konkrētu ūdenstilpnē dzīvojošu mikroorganismu un sāk ignorēt barību, kuru labprāt ēda pavasarī ? Vai arī Tu nemācētu izskaidrot šādu situāciju?

esmu piedzīvojis līdzīgu situāciju, bet man tur bija cits stāsts, nepārbaudot grunti sabaroju vietu, kur uz grunts ir vismaz 20 cm biezs, blīvs zāļu paklājs un līņi, kā tam būtu jābūt, sanāca uz barību un pilnām mutēm ēda to, tikai es viņiem klāt netiku, jo viņi darbojās zem zāļu paklāja.

Tas, ka zivis pavasarī ēd visu, bet vasarā pāriet uz noteiktu barošanās laiku un barību ir fakts, līņu copei vasaras otra puse nekad nav bijusi labākais laiks, ķerās, bet jau stipri švakāk kā pavasarī un līdz nārstam, pietam pavasarī un nārsta laikā līņi staigā mazos bariņos, vēlāk viņi izklīst, it kā vienā rajonā uzturās, bet staigā pa vienam, maksimums diviem

Nezinot ar ko tu baro, nevaru komentēt barību, līnim barību nevajag daudz, bet ja tur ir smalko zivtiņu mākonis, tad tās noēd līnim domāto barību, ja pavasarī līnis iznāk pilnīgi tīrās vietās, tad vasarā viņš pamatā tusējas tikai pa zālēm, tātad copes vietai jābūt pie pašām zālēm, lai viņam nav jāiznāk no tām, bet atliekt tikai pabāzt galvu un jau var ēst tevis pasniegto barību. Filmējot raidījumus ir bieži nācies redzēt, ka vasarā līnis dzīvojas tikai zem zālēm, viņam nepatīk atklāta gaisma, secinājums, vasarā līni jāmeklē nedaudz citās vietās, pietam vietās, kuras speciāli copei jāpatīra un jāpagatavo

Atbildēts: 11.janvāris 2010, 09:06 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Komentāri
 
pamēģinu uz kukurūzu...:) esmu guvis labu rezūltātu...:)
12.01.10
 
Līņu cope vispār liekas viss filigranākā...zivs ļoti gudra un interesanata. Tā kā meistarība...
11.01.10
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager