Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā J.B.

Sveiks Normund!

Gribētu tā cītīgāk pievērsties līņu makšķerēšanai un gribētu no tevis uzzināt, kā būtu pareizi nokomplektēt līņu makšķeri, kādu kātu tu ieteiktu, un ar kādu paņēmienu viņus labāk makšķerēt ar pludu vai fīderi un ja ar pludu labāk, tad vai fīderim var likt pludu klāt un makšķerēt ar to? kādu auklu, cik gramīgu pludu un kāda ir sistēma kopumā, kādu pavadiņu labāk izmantot, kāda diametra? Ja ir dūņaina grunts, kā ir jāizsvaro pluds, cik augstu ir jābūt ēsmai no grunts? vai ēsmai jābut uz grunts? Un interesē arī par iebarošanu, neko miksēt nevēlos, vienkārši kādu gatavo barību līnim tu ieteiktu? piem. sensas vai salmo līnis? Un kad iebaro, cik ikgi ir jāgaida, kad var mest iekšā? :) nu jautājumi vesels lērums. Paldies jau iepriekš :)

fīdera kāts pēc savas uzbūves ir piemērots līņu copei, tikai tas ir nedaudz smagāks un bieži vien nedaudz pa īsu lai iekarinātu ēsmu zāļu logos, visādi citādi viss ir ok, ideāla makšķer līņu copei ir Grand Distance, tests 10-40, tiesa cena ap biki zem 50 ls, ja izmanto fīderi un gribi to izmantot gan kā pludu, gan kā fīderi, tad liec pamatauklu 0.25, ja tikai pludam, tad 0.20-0.22mm, pavadiņa ir obligāta, diametrs 0.16-0.20mm, atkarībā no vietas un zivju izmēriem, pavadas garums 25-30 cm. Ēsmu jācenšās likt uz grunts, kad jūti, ka līņuki ir apakšā, tad reizi pa reizei pacilā tārpu, lai piesaistītu puiku uzmanību, ja nekur tālu nav jāmet, tad parasti liek 2-4 grami pludiņu, cenšās to izsvarot ar ne pārāk daudz sviniem, ideāli ir ar 2 sviniem, lielais augstāk un virs pavadiņas kontrolsvariņš 0.3-0.5 grami svarā. No barībām droši vari izmantot gan Sensas līni, gan Salmo līni karūsu, es pats šīs barības parasti miksēju, 1\3, bet daži paziņas, sevišķi upju copmaņi, agrā pavasarī, tas ir tagad, līni vispār nebaro, bet tad ir labi jāpārzin'vieta un līņu takas, pateikt cik ilgā laikā līnis pienāks uz baroto vietu nevar, var būt 10 minūtēs, var būt stundā, viens gan ir fakts, līnim nevajag daudz barības, sevišķi tad, ja līņu tur nav daudz, tikai tik, cik nepieciešams, lai viņš pienāktu tai vietai, tas varētu būt 2-3 saujas-nelielas bumbiņas un tad pa bišķim pēc katras copes vai izvilkta līņa

Atbildēts: 12.aprīlis 2010, 13:32 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager