Labdien! Kādu auklu labāk lietot (diametru) makšķerējot līdakas ziemā? Es makšķerēju ar balancieriem, un ar paprāvām bļitkām, kas domātas līdaku copei. Paldies par atbildi!
Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.
Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:
Labdien! Kādu auklu labāk lietot (diametru) makšķerējot līdakas ziemā? Es makšķerēju ar balancieriem, un ar paprāvām bļitkām, kas domātas līdaku copei. Paldies par atbildi!
Viss atkarīgs no ķeramajām līdakām un dziļuma, kurā makšķerē, pamatā tās ir līdz 0,25 mm monofilās auklas, ar kurām var izvilkt arī 4 un 5 kg līdaku, ja vien runa neiet par metra dziļumu. Pats uz balansieri pārsvarā ķeru asarus, līdakas tikai tā, starp citu, tāpēc lietoju 0.18-0.20 mm monofilo auklu, ja tikai asari, tad ar 0.14-0.16mm pietiek pilnībā. Ja runa ir par seklām vietām, tad problēma ir nevis auklas izturībā, bet gan tur, ka zivij vajag pastaigāties nedaudz, viņu vajag nokausēt un tikai tad vilkt ārā, ja uz dzīvo to izdarīt ir vieglāk, tur ir kādi lieki metri auklas, tad makšķerējot ar balansieri auklas ir tik cik ir, pārējā uztīta uz spolītes un tikai retam copmanim pietiek laika un saprašanas iedot lieku auklu zivij, lai izskraidās. Labs risinājums ir mazās bezinerces spolītes, to bremzi noregulē tā, lai var kārtīgi piecirst , bet lai līdaka skrienot tomēr var kādu metru auklas izvilkt, nedrīkst lietot pašas lētākās, 2-3 latu spolītes, tām bremzes nestrādā, bet ja ņemam vidējas klases mikro bezinercenīt (10-15 lati), tad izdodas noturēt lielāko daļu skrienošo līdaku.
Pievieno savu komentāru