Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā Flakais

Sveiks! Jautājums iz vēsture. Ja atmiņa neviļ, kad bija man gadi 9 vai 10, paņēma mani līdz uz īstu brekšu copi. Process sekojošs-ierodamies uz copes vietu pievakarē, iesēžamies laivā un apbraukājam kāds 3 vietas-iebarojam. Tie bija vēl labie vecie laiki (80-tie gadi), kad veikalu plauktos izvēle iebarojamām barībām līdzinājās 0 (tas ir mans secinājums, jo īpaši par copes niansēm neinteresējos, galvenais, lai bija kāts un tārpiņš āķa galā) un viss tika sagatavots no standarta veikala produktiem un ko kurš vēl dabūja. Cik atceros par iebarojamo izmantoja ZIRŅUS (dzeltenos), tie tika novārīti un sapildīti tukšās cukura pakās (labais vecais Jelgavas cukurs). Pakas aizvērtas un tad izveidoti caurumi. Ja pareizi sapratu procesu, tad tas izskatījās tā-pakas nogremdē iebarojamās vietās, pa nakti tās izšķīst, izveidojot barošanās vietu, ļoti koncentrētu. Agri no rīta pati cope-un rezultāts lielisks. Visās vietās tika izvilkti smuki brekši (uz āķa naktstārpi, to atceros, jo tas arī ietilpa sagatvošanās procesā, kad pa nakti, ar luktura palīdzību gāja vaļā to "medības"). Tad jautājums sekojošs-vai šī iebarošanas metode ir arhaiska (varbūt kādu mācību no tā var izlobīt) un vai nostrādā zirņi kā iebarojamais? Saprotot kādās tagad ir alternatīvas, tavs vērtējums, jo pateicoties šādiem bērnības momentiem, laikam esmu kļuvis par copmani un kā zinām viss jaunais ir labi aizmirsts vecais!! Paldies jau iepriekš! Ne asakas! :)

pirmkārt jau arī tev jāpiekrīt, ka atmiņā paliek tās labākās copes reizes, gan jau bija arī slikta cope un rezultāti, tikai tas pamazām ir piemirsies, jo vienmēr laba cope vienkārši nemēdz būt

par iepriekšējo iebarošanu, zirņi, grūbas, kombikormsu.t.t., tas viss der lai jau iepriekš piesietu brekšus vienā vietā, vienkārši viss vārītais, sevišķi jau zirņi, rūgst ļoti ātri, ja zivju tuvumā ir daudz, tad barojums tiek izēsts,(zirņi sāk rūgt zivju vēderos, zivis palaiž purkšķi un mēs redzam kur viņas uzturās:)), tāpēc arī tiek gatavotas gatavās barības, ka tās nerūgst, to sastāvā ir daudz dažādu lietu, lai tad, kad zivis negrib vienu, tās var atrast ko citu ēdamu. Ja gribi iepriekš iebarot vietu, tad ņem jebkuru kombikormu, ber vai šauj ar kaķeni to ūdenī un viss būs ok, breksi var piesiet vienai vietai, vai viņš nākošā dienā gribēs ķerties ir cits jautājums, bet nu pienākt pie barības viņš pienāks.

Tikai jāatcerās vienu, iepriekš barot var un pat vajag, vari tur bērt iekšā da jebko, galvenais, lai copes vieta nav pārāk apmakšķerēta un zivis nav pieradinātas pie kādas citas, labākas barības, tad tavi zirņi nenostrādās kā cerēts, ja vieta nav bieži apmakšķerēta, tad viss ok

Atbildēts: 15.jūnijs 2010, 13:13 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager