Labdien, vēlējos jautāt, vai būtu iespējams padalīties ar kādu labu un jau izmēģinātu paštaisīto barību recepti baltajām zivīm ziemā plaužiem, raudām? Jau iepriekš paldies!
Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.
Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:
Labdien, vēlējos jautāt, vai būtu iespējams padalīties ar kādu labu un jau izmēģinātu paštaisīto barību recepti baltajām zivīm ziemā plaužiem, raudām? Jau iepriekš paldies!
Ziemā breksis visvieglāk ir pievilināt ar motiļiem, kapātām sliekām vai šo tārpu un zemes maisījumu, pats brekšus ziemā baroju tikai ar motiļiem, diemžēl pie patreizējās tārpu cenas veikalos tas jau sāk palikt diezgan dārgs prieks, tāpēc reizi pa reizei, vietās kur esmu pārliecināts par brekšu klātbūtni, ņemu parastu tumšu zemi un sajaucu ar kapātām sliekām, arī kādu mušu kāpuru pielieku klāt, nedaudz motiļu. Ar barotaviņu nolaižu šo maisījumu uz grunts, pāris reizes uzsitu pa grunti un atveru barotavu, izveidojās tāds kā vulkāna krāteris, parasti brekši šādai vietai pienāk stundas laikā.
Raudām pēdējā laikā lietoju tikai gatavās barības, SALMO rauda un breksis, BRUDA breksis, NG-MIX rauda , breksis , ezers. Ja makšķerēšanas vietā dziļums nav liels(2-3 metri) , āliņģī ieberu nelielu sauju sausas barības un ar kociņu kādu pusminūti maisu šo putru līdz visa barība daudz maz ir dabūjusi mitrumu, raudas sāk pienākt jau pēc minūtēm 10-15.
Ja ir straumīte vai lielāks dziļums, tad barību iepriekš samitrinu nedaudz un tad nolaižu to ar barotavu uz grunts un nelielu piciņu iemetu arī no augšas, veidojās smuks barības stabs.
Lielā straumē lietoju tikai stacionārās barotavas, vienkāršākais barotavas veids ir smalks aizkaru auduma maisiņš, apakšā saliek smagumus , es izmantoju akmeņus un visādus dzelzs štruntus, virsū uzber sauso barību, aizsien un ar striķi vai resnu makšķerauklu visu nolaiž uz grunts. Makšķerēšanai āliņģus urbju kādu metru līdz trīs no šī barotavas āļiņģā, pietam straume nemēdz būt vienmērīga , parasti tā mutuļo, tāpēc āliņģus urbju vēdekļa formā un ja vienā āliņģī cope pieklust , tad eju uz citu, barotavu vajag ik pa brīdim pakustināt, lai barība labāk skalojās.
Pievieno savu komentāru