Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā Koceens

Sveiks, Normund!

Gatavojos drīzumā doties uz laukiem Latgalē pie Zurzu ezeriem. Tā kā tagad tas nežēlīgais karstums, spiningu laikam līdzi nemaz neņemšu, bet koncentrēšos uz pludiņmakšķeri uz breksi un līni. Tā kā dzīvošu tur gandrīz nedēļu, būs iespēja ilgāku laiku zivis barot. Man doma ir tāda:

1. dienu iebarot 2 makšķerēšanas vietas ar Salmo lielo breksi (kopā 2 kg), vakarā braukt uz pirmo copi un tad atlikušās dienas turpināt barot ar zivju / trušu kombikormu - tas tīri finanšu ietaupīšanas nolūkā. Jautājums būtu, cik aptuveni daudz to kombikormu barot, ja doma katru dienu vairāk vai mazāk braukt gan uz rīta, gan vakara copi (karstā laika dēļ doma arī pamēģināt nakts copi)? Un vai šādā karstumā, ja tur ūdens temperatūra ir ~ 26 grādi nebūtu vēlams tam kombikormam likt klāt kādu atraktoru? Doma vēl pievienot tam kapātas sliekas, jo tā būtu tā kā galvenā ēsma, uz ko domāju makšķerēt.

Un visbeidzot par vietas izvēli. Ja ūdens temperatūra ir tik augsta, cik saprotu, nebūtu vēlams barot diezgan pamatīgi aizaugušās vietās, kur ūdens praktiski nekustās dēļ zemā skābekļa daudzuma? Parasti es tur baroju vietā, kur no L. Zurzu ezera iztek maza upīte uz M. Zurzu ezeru. Tecējums tai upītei nekāds straujais nav un arī aizaugums tur ir diezgan liels, bet nu pludu kur iemērkt ir bez tīrīšanas un dziļums ~ 1,5m. Parasti šajā vietā ir aizvējš un ūdens nekustīgs. Vai tas būtu pareizi, vai tomēr meklēt vietu, kur iepūš arī kāds vējelis un varbūt ir dziļāks?

es gan ieteiktu darīt nedaudz savādāk, Salmo barību sadalīt nelielās porcijās katrai dienai, pamat galdu uzklāj no kombikorma un tad vienu divas bumbiņas barības virsū, pietam kaut kad copes vidū, nevis sākumā, ja ezers nav stipri apmakšķerēts, tad zivis labi atsauksies arī uz kombikormu.

grūti spriest par ezeru, kuru nepazīstu, teorētiski ietekoša upīte ir laba lieta, bet no copes pieredzes aizaugušos ezeros varu teikt, ka man labāk ir ķēries citās vietās, nevis upīšu galos, ja zini, kur parasti uzturās zivis, kuras gribi ķert, tad ir ok, bet ja nē, tad labāk pirmo rītu vai vakaru vienkārši pavēro ezeru, gan jau zivis parādīs kur viņas ir, pietam zāļainos ezeros zivis staig'daudz mazāk kā tīros ūdeņos

Par karstumu nebēdā, vakara un rīta stundas ir tīri foršas

Atbildēts: 15.jūlijs 2010, 09:08 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Komentāri
 
Un kā ar atraktoriem? Kombikormam vispār ir jēga kaut ko likt klāt?
15.07.10
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager