Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā klesis

Sveiki! Pagājušo gadu regulāri nobraukāju uz vienu ezeru, gribēju noķerti līni, bet nekā. Šogad gribētos sākt daudz veiksmīgak, tāpēc lūdzu jūsu palīdzību. Skatoties visus raidījumus, kur jūs piedalāties ir tāda sajūta, ka jūs pat akā izmānītu zivi.

Cik tievai ir jābūt pavadiņai, vai var arī likt pīto? Pamatauklai pludam laikam arī jābūt vieglam, ja līnis sajūt pretestību tad tas vairs neskatās virsū? Kā atrast līņu ceļu, un vai liela nozīme ir taisīt galdu, tā kā runā jālaiž bleķis jānober ar smilti un tad barojam. Ezers ir mazs un dūņains. Paldies!

Ir viens pamatnoteikums makšķerēšanā, zivis var noķert tikai tur kur tās ir, tāpēc pirms censties kaut kur tikt pie loma jānoskaidro kādā koncentrācijā tur ir vienas vai otras zivis. Runājot par līņu galdu, viss jau ir pareizi, tikai ir viens bet, to var darīt ja ir pārliecība, ka tev atnākot makšķerēt kāds jau tavā vietā nesēdēs, ak jā arī laiku vajag, lai to darītu, jo šādi izveidots galds ir regulāri jābaro, citādāk zivīm interese par šo vietu zūd. Es jau nu ieteiktu darināt un mitrināt barību tā, ka tā neiegrimst dūņās, tas nozīmē, ka barības bumbai ir jāizšķīst jau atsitoties pret ūdeni, to var panākt gan barību pārmitrinot(nav labākais variants, jo tas rada duļķi, kas patīk mazajām zivtiņām) gan barības bumbas tikai viegli saspiežot, šādi rīkojoties barība smuki noguļās uz dūņu virskārtas. Par makšķeri, nav jau tik traki ar tām līņu makšķerēm, nav jālieto super tievas auklas un citi ļuriņi, pats pluiņmakšķerēšanā pītās auklas neizmantoju, bet ir veči kas to ļoti veiksmīgi dara, man tas nepatīk, jo man patīk pati cīņa ar zivi, tas process, kad zivij ir izredzes mani uzvarēt(pārraut auklu, atliekt āķi u.t.t.), tāpēc parasti lietoju monofilās auklas pavadiņas 0.12-0.16mm diametrā ,atkarībā no makšķerēšanas vietas zāļainības un līņu izmēriem šajā ūdenstilpnē. Pludiņa izmēriem noteiktu standartu nav, bet vienmēr jācenšas likt pēc iespējas mazākas celtspējas pludiņus, galvenais lai var aizmest līdz makšķerēšanas vietai, lai vējainā laikā vējš to nepūš nost no iebarotās vietas, pārējais , t.i. antenas resnums un garums, forma u.t.t. jau ir otršķirīgi, to var pielāgot jebkuras celtspējas pludiņiem.

Atbildēts: 26.maijs 2007, 13:23 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager