Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā Sasa

Lasot un skatoties Tavus video bieži izsakies ka vajag atrast un apmakšķerēt kantes, bedres utt. Lielupē un Daugavā vietām tās kantes ir 10m no krasta.

- vai tik tuvu krastam arī ir jēga uz viņām makšķerēt? Man tur sīkie visu no āķa nolasa pirms kās lielāks paspēj pienākt.

- vai makšķerē kantes augšēja daļā vai apakšējā? Apakšējai jau tikai ar pludu tiek klāt, jo fīderim aukla uz kantes uzsēžas un copi praktiski nerāda. Kā tur ir ja makšķerē ar fīderi?

Daugava un Lielupe ir īpašs stāsts, sevišķi jau Daugava, hesi ir upi krietni sabojājuši un zivju uzvedību tur ir pagrūti paredzēt, bet tik un tā darbojas copes pamat principi, ja 'visur ir dziļš, tad zivis koncentrējas uz sēkļiem un to tuvumā un otrādāk, cik nu man pašam ir tās Daugavas copes pieredzes, tad breksis tur ir jāpiesien, pietam jāsien viņš ir patstāvīgi, tā vienkārši piebraukt, iztaustīt grunti, pacopēt pus dienu un kaut ko labu arī noķert, gadās ļoti reti, es pats pavasarī un līdz vasaras vidum Daugavā meklēju seklākas vietas, tuvāk rudenim, jau dziļuma kantes. Parasti makšķerēt cenšos kantes - slīpuma apakšējā daļā, vai arī, ja izdodas uztaustīt, slīpuma vidus daļā uz kāda plaukta, breksis jau visu laiku nestāv vienā vietā.

Lielupē ir savādāk, it kā jau zivis klīst pa visu upi, tomēr bedru tuvumā brekšu cope ir daudz stabilāka visu gadu, citās vietās var trāpīt uz garām skrienošiem bariem, var ar barību kādu brīdi piesiet kādu daudzumu brekšu, tomēr laba cope tur nav regulāri, bet ir vietas, kur vairāk vai mazāk, tomēr pie loma tiec vienmēr un kā likums šādas vietas ir bedru tuvumā (tas nenozīmē blakus, tas var būt arī līdz kilometram no lielām ziemošanas bedrēm). Arī Gaujā breksis klīst pa visu upi, pa sēkļiem u.t.t., bet tagad viņu visbiežāk var satikt 'bedru izejās, vai tur pat uz kāda sēkļa, tomēr bedru nosacītā tuvumā.

Daugavas kantes ir fīdera auklai diezgan nāvējošas, ja zini šādas vietas un tur ir breksis, tad labāk liec slīdošo pludu(svins uz grunts), pluds var būt diezgan liels, sanāk tāds fīdera-pludiņmakšķeres krustojums, bet copi redzēt var labi un ar slīdošo pludu var copēt kaut 30 metru dziļumā, paskaties manu pēdējo raidījumu, par slīdošo velkonīti, tieši šāda sistēma arī der vietās ar stāvām kantēm un vidēju straumi

Atbildēts: 13.septembris 2010, 11:12 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Komentāri
 
Daugavas kantes copei kā tādai netraucē, bet tās ir gliemežu nosētas un auklu griež praktiski katrā reizē. Pītā der, bet tad griež pavadu, ja uz āķa ir daudz maz lielāka zivs. Pie kants visas lielās dur lejā un pavada pret gliemežiem pušu. Ja kants ir netālu no krasta, tad ar garu kātu vēl var kaut ko glābt.
13.09.10
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager