Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā Zivmens

Sveiks Normund. Tātad stāsts sekojošs- No pašas bērnības, kad vispār sāku makšķerēt, ziemā zvejoju tikai ar mormenītēm, bet tagad kad kļuvu vecāks kādud ienu pameiģināju paraustīt bļitku(vertikālo). Noķēru pārīti asarīšus un mani tas nežēlīgi ievilka. Gribās arvien vairāk un vairāk bļitkot tieši uz vertikālo blitkiņu. Bet nekāā praktiski nesaprotu no tā. Pāris copes bija vispār pa tukšo, taču vēlme nepazuda. Gribētu uzzināt, kādas bļitkiņas labāk pirkt. Varbūt priekš asarīša ir noteikts bļitkas izmērs un krāsa? Un kādos dziļumos parasti ar bļitku strādā? tuvāk krastam, vai arī lielos dziļumos? Vēl dzirdēju no vietējiem večiem, ka sienot klāt āķim sarkanu diedziņu, tas itkā paaugstina copes iespēju- Taisnība? Ceru, ka kautkā palīdzēsi. Paldies un ne asakas.

ir jau forši ar bļitku lasīt asarus, ir forši, bet, ne vienmēr un ne visur asaris to bļitku grib ēst, ja tev ir daudz brīva laika, tad tu vari atļauties būt ar lomu vienā no trijām copes reizēm, man patīk vilkt zivis, tāpēc es pats bļitku rokās ņemu pamatā tikai uz pirmā ledus, kad asaris ir aktīvs, vai arī Peipusā, bet tur ir problēmas ar to kur pēc tam likt zivis..., ja nev kur nodot, tad ir ziepes, abet apstāties, kad nāk asqaris ir grūti, pat nereāli

tās labās un īstās bļitkas taisa veči paši, no rūpnieciski ražotajām labi strādā Salmo 1 un Salmo 2 bļitkas, pietam gan ar ielodēto āķi, gan ar piekārto trīsžuburīti, vēl veikalos ir tāda meistara Šilova bļitkas, šogad viņš taisīja tikai sudraba bļitkas, mazākie izmēriņi strādāja itin labi, šut tur pa mazajiem veikaliņiem var atrast amatnieku darinātās bļitkiņas, pats parasti pa kādai nopērku, jo katram amatniekam ir sava "fiška" un reizēm nostrādā tāds brīnums, ka nekad neiedomātos, ka tādi vispār ir spējīgi ķert zivis. Latvijas apstākļos kaut kur no janvāra beigām lomi uz bļitku paliek aizvien švakāki, sevišķi ezeros ar mazu caurteci, tas saistīts ar skābekļa daudzumu ūdenī, ar zivju aktivitāti, lielākos ezeros nav tik traki, tomēr vairums veču no ziemas vidus aizvien biežāk sāk lietot mormišku. Ar bļitku asari var ķert visur, kur viņš dzīvo, gan metra, gan desmit metru dziļumā, pamatā jau tie ir dziļumi līdz 3 metriem, jo dažādākos apstākļos tu ķer, jo lielākai bļitku kolekcijai tev jābūt, ar bļitku krāsām ir tā, ka nav noteikta standarta, strādā gan sudrabota, gan zeltīta, gan matētas, gan spīdīgas, ir jāeksperimentē un pašam jāatlasa strādājošākās, pat labs meistars visas bļitkas netaisa , precīzāk nevar uztaisīt, vienādas, uz aci jā, bet vienu asari rij iekšā līdz ausīm, citai tikai piesit un to var uzzināt tikai copējot

Atbildēts: 27.janvāris 2011, 09:47 | 4 komentāri | Adrese atbildei
Komentāri
 
Kategoriski nepiekrītu apgalvojumam "ja tev ir daudz brīva laika, tad tu vari atļauties būt ar lomu vienā no trijām copes reizēm". Šoziem neesmu bijis copēt divas nedēļas nogales. Lo,s ir bijsi vienmēr. Zem kilograma neesmu bijis nekad. Galvenias - labs urbis!!! Otra lieta - dažādu tipu makšķerītes (obligāti vienai jābūt cietai, bez sardziņa, ar ļoti labu jūtību rokā). Trešais reāli jāpiemeklē spēle konkrētai dienai. Ceturtais - tomēr līdzi vēlams ņemt motili - gramus 50. Šoziem reizes trīs nostrādāja motiļu kaisīšana āliņģī. Var arī nenostrādāt, bet var arī nostrādāt.

Ļoti svarīgi ir eksperimenti ar spēli.:DD Bļitka ievelk. Tas gan fakts:D
27.01.11
 
Liels paldies Normund, un arī jums veči par labiem padomiem. Uzzināju daudzko jaunu un noderīgu. Paldies. :)
27.01.11
 
Zivmen.
Arī esmu iesācējs. Kad biju babītē ņema salmo 1 kapariņu, asariem veederaa bija spidiļķi-no karūsiņas nearko neatšķiras. Respektīvi viņi ar tām pārtiek. Bļitkai jābūt pēc iespējas līdzīgākai tam kas asarim dotajā brīdī ēdienkartē. Ja ej pa upi un no āliņģiem rēgojas kazaragi, tad liec mazu sudrabiņu....visu laiku jaafisko, ko tas asaris eed. Peipusā pamatā ēd snetoku, ja tev ir meistars kas ko tādu var uzmeistarot - buusi zirgaa, protams arii citi kers, bet tu ar snetoku kkersi vairaak. Tās manas domas.
27.01.11
 
Tās paštaisītās sudraba bļitkas, nopērkamās Salmo veikalos kuras pieminēja Normunds stradā ļoti labi - pārbaudīts.
Tik iesaku piepirkt klāt sarkanu nagu laku, lai copes laikā var piekrāsot sarkano apakšu, jo pēc lielāku asaru izvilkšanas tā vienkārši noiet nost. Un vispar vienā copē novēroju, ka tajā brībī, kad sarkanā krāsa no bļitkas apakšas nogāja nost arī cope beidzās. Lai veicas, ne asakas.
27.01.11
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager