Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā reinis123

Sveiks!

Gribēju pajautāt, kā pareizi novērot zivju atrašanās vietu, piemēram tādā upē, kā Lielupe. Upei ir daudz visādi līcīši, vasaras vakaros sēžot ar pludu dažbrīd liekas, ka ūdens "vārās", bet šķiet ka tie ir sīkuļu bari, kas tur spējājas... Tātad, kam būtu jāpievērš uzmanība, kā atšķirt kas pa zivīm tur ņemas? Un varbūt, labāk zivis meklēt nevis kādā līcī, bet tieši upes malā, kur straume mijas?

Jau iepriekš paldies - un atvainojos ja šīs lietas jau ir iepriekš aprunātas.

upju specifika ir tāda, ka lielākā daļa balto zivju neuzturās mierīgajos ūdeņos, bet gan straumē, tiesa Lielupe vidus tecē nav standarta upe, lēns plūdums, zālēm apauguši lēzeni krasti, it kā zivju jābūt daudz, tomēr nekad un nekur zivis nestāv vienmērīgā slānī, ir upes posmi, kur ir vairāk zivju, ir vietas , no skata tādas pašas, kur zivju ir mazāk. Lielā upē ar vienu pašu krasta reljefu nepietiek, lai atrastu perspektīvākās vietas, ideālki, ja vari pabraukāt ar laivu un ehalotu un uzzīmēt sev dziļumu karti, izrunāties ar upes pazinējiem un tad pamazām atrast savas copes vietas, tas aizņem vairālkas sezonas, arī es priekš sevis vēl neesmu atradis Lielupē vietu, kurai es ticu..., meklēju

Atbildēts: 18.aprīlis 2011, 15:00 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager