Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā jurisons

Sveiks, Normund! Priecīgas Lieldienas! Varbūt diletantisks jautājums, bet, lūdzu, paskaidro par tālmešanas pludiņiem. Darbības vieta Lielupe, attālums apmēram 25m, mačkāts, kā pareizi aprīkot? Kā pareizi izvietot sviniņus, ja uz pludiņa ir atzīme 2g + 3g vai 4g + 2g kā piemērs. Paldies!

Pirmkārt tālmešanas pludiņi pamatā ir paredzēti stāvošam ūdenim, piešaujoties tos var izmantot arī nelielā straumē, pats esmu ķēris gan Lielupē(pie Jūrmalas) gan Daugavā (pie Lucavsalas), tiesa mēs abi runājam par diviem pilnīgi dažādiem pludiņiem, man tālmešanas pludiņš, ar kuru var makšķerēt upē sākās no 12 gramiem, lietoju pludiņus līdz 16 gramiem, tevis aprakstītos brīnumus nelietoju principiāli, jo tā īsti nesaprotu ko ar tiem brīnumiem var izdarīt. Aprakstīšu pludiņus , kurus lietoju es un pārējie sportisti, kā arī visi tie, kas ir sajutuši šī copes veida kaifu, tātad tie ir garas antenas un cigārveidīga korpusa pludiņi, kuriem lejas daļā ir nevis stacionārs atsvars (no tā rodās visi tie 4+1 un līdzīgie cipari), bet gan skrūve uz kuras ir savērti atsvariņi. Ja šādu pludiņu ieliek ūdenī, tad tas nostājās gandrīz vajadzīgajā iegrimē, sekojoši, ja noņem kādu atsvariņu no skrūvītes, tad tādu svaru vajag uzlikt uz auklas, ezeros un dīķos uz auklas var likt tikai 1-2 gramus, upē savukārt es noskrūvēju visus iespējamos atsvarus un tādējādi panāku, ka uz auklas varu likt 6-8 grami, tas ir pietiekoši, lai caursistu ausleju un citu sikzivju slāni un ātri nostieptu ēsmu pat 7-9 metru dziļumā. Makšķeres montāža izskatās šādi, sāku no āķa – āķis (14.-12. numurs), 30-50 cm pavadiņa (0.12-0.14mm), maziņš , tumšs griezulītis, pie kura tiek piesieta pamat aukla( 0.18-0.20mm), uz pamatauklas tieši virs griezulīša ir 0.5grami atsvars, 70-80 cm augstāk ir visi pārējie atsvari(parasti viena olīve 4-5 grami un dažas skrotis), metrs aulas un atkal viens, nedaudz lielāks griezulis (no liekiem mezgliem šoreiz var nebaidīties) , virs kura uz auklas ir uzvērts silikona vai gumijas stopers,(pret šo stoperīti atduras pa auklu brīvi slīdošā karabīne ar griezuli, pie kuras tiek āķēts pludiņš), dziļums regulējās vai nu ar veikalos nopērkamajiem diegu mezgliem, vai nu no tāda paša diamatra kā pamataukla, var vienu izmēru resnāku auklu izmantot, uzsiets mezgls, es lielākai drošībai sienu divus mezglus blakus, tad var visu dienu nocopēt un dziļums neizmainās. Izklausās jau sarežģīti, bet patiesībā viss ir ļoti vienkārši, protams, ja esi Rīgā, tad iebrauc SALMO veikalā Daugavgrīvas ielā, paprasi lai pasauc mani un es tev visu parādīšu dabā, arī šie pludiņi, par kuriem runāju, ir jau ienākuši, noliktavā tos sašķiros un nākošnedēļ tie būs tirgošanā, tiesa tie nav lēti, 5-7 lati, bet nu tas ir to vērts.

Atbildēts: 3.aprīlis 2008, 11:34 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager