Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā zarans1

Nedaudz sanāca pacopēt ar fīderi.

Sanāca tā, ka dabūju dāvanu karti veikalā crabis. Tad nu tur arī iepirku fīderi 3.6 m ar testu līdz 120 gr. Šie tirgo ungāru ražojumu. Nav ne jausmas cik labs vai slikts tas kāts ir. Pacilāju rokā, tīri labi patika. Iekrita acīs, ka ļoti daudz riņķu. Bet nu tas tāds, nopirkts ir un dāvinātam zirgam zobos neskatās.

Bija plāns brīvdienās laist uz Lielupi izmēģināt, bet piektdien tapa skaidrs, ka nekas nesanāks.

Tomēr nemiers tirdīja. Tā kā dzīvoju pie Ķīšezera, tad piektdien ap 23.00 izlēmu, ka tomēr piecelšos no rīta un kādas 2 h aiziešu uz ezeru.

Tā kā tārpi nebija iepirkti, nekas cits neatlika kā iet un lasīt naktstārpus, ko veiksmīgi arī izdarīju. Sameklēju mājās divas pītās auklas. Viena 0.16 salmo otra bija uztīta uz spoles kasetes, bet nebija lietota. Nedaudz tievāka, nezinu kādi 0.14 vai 0.12, arī Salmo.

Jau pirms pieciem biju pie ezera.

Jāsaka, ka nekādi neveicās noteikt dziļumu. Bija neliels vējiņš. Iemetu un auklu nedaudz vējš aizpūs, līdz ar to bija problēmas saprast, kad barotava ir uz grunts. Nospļāvos un iebaroju pie zāļu malas vienu pleķīti.

Tā auklas aizāķēšana reāli darbojas. Tiešām perfekti. It sevišķi ņemot vērā, ka tās zāles bija priekšā. Respektīvi ezera līcītim pa vidu ir riktīga zāļu audze. Līdz kurai tad arī metu. Ja kāds metiens lidotu tālāk, tad būtu zālēs.

Uzreiz jāsaka, ka neko nenoķēru. Copes bija gandrīz uzreiz un turpinājās kādu 1.5h, bet acīm redzot tārps bija pa lielu. Biju salasījis gan tādus nelielus tārpus, bet tik un tā sanāk tāds labs kumoss. Vēlāk sāku lipt tārpu gabalus, bet cope bija cauri. Biju gan rēķinājies, ka šāda problēma ar kumosa lielumu būs, bet citu variantu nebija.

Copes laikā norāvās divas barotavas. Tas bija ar to tievāko auklu, uzliku 0.16 un problēmu nebija.

Pēc copes daudz emociju un daudz jautājumu!

Ko ieteiktu dziļuma noteikšanu? Ko darīt ja vējiņš un to auklu nedaudz pūš prom, vai uzreiz pēc iemetiena pieturēt ar roku?

Par auklu – laikam tievāku par 0,16 pīto likt nevajag.

Vai ir kāds tāluma ierobežojums metienam. Respektīvi vai varu mest cik tālu lido, jeb tomēr prātīgi un tad cik būt tas max attālums?

Izmantoju Tavā pēdējā raidījumā rādīto sistēmu (ar diviem stoperīšiem). Dažas reizes bija nedaudz sapinies. Kura Tev sistēma vis labāk patīk? (zinu ka var ar asimetrisko cilpu un arī ar pretsaverpēju).

Vēl veči sāka pamācīt, ka fīders jāliek paralēli krastam. Tā esot labāk redzēt copes. Es gan liku ar spici uz metienu vietu, nu nedaudz ieslīpi un nebija nekādu problēmu redzēt copi. Arī aukla gandrīz vienmēr bija ļoti labi nostiepusies. Kā īsti ir ar to fīdera turēšanas virzienu?

par optimālāko auklas diametru fīderim es uzskatu pīto 0.14-0.15mm , pietiekoī izturīga, lai mazāk zaudētu barotavas un pietiekoši tieva, lai veiksmīgi nogremdētu un nostieptu auklu stāvošā ūdenī

tev jāpiestrādā pie iemetiena tehnikas, nekāds vējš neiespaido barotavas lidojuma trajektoriju, tātad arī ar auklas nostiepšanu problēmu nav, iemet, utzreiz spole ciet, (iespējqams te ir tava kļūda) noliec kātu uz turētāja, spice tajā laikā ir noliekusies, jo barotava grimst, kad barotava atsitas pret grunti spice to ļoti labi parāda, iespējasm, ka tu liki pārāk vieglu barotavu vai esi ielicis resnāko spici

matiena attālums ir atkarīgs tikai no tava spēka un kāta jaudas, ja vari vienmēr iemest vienā un tajā pašā vietā, tad met kaut 150 metrus, nekādu ierobežojumu nav, tas ir pie nosacījuma, ka vari vienmēr trāpīt vienā vietā :)

pēc jaunās stoperu sistēmas atklāšanas es vairs citas sistēmas redzēt negribu, vismaz līdz tam brīdim, kad sākšu piedalīties fīderu sacensībās, var būt tad es mainīšu domas par sistēmas jūtību, pagaidām es uzskatu, ka stoperu sistēma ir vis vienkāršākā un un vis efektīvākā

Atbildēts: 30.maijs 2011, 12:37 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Komentāri
 
kāts jāliek tā lai leņķis ar auklu būtu ~90 grādi.

ne vienmēr ir vajadzīgi tālie metieni. Ja copēji pie pašas zāļu joslas, tad varbūt apkašā bija zāļu paklājs, un zivis šmakarējās pa barību un loģiski aizķēra auklu, kuru tu uzskatīji par copēm. Plicis un ķīsis arī pamanās norīt naktstārpu dažu sekunžu laikā :D
30.05.11
 
laikam pie vainas metiena tehnika!
Es netaisīju spoli uzreiz ciet!

Kā tad, ka pie 150 metriem verēšu trāpīt :)
Jau ap 50 metriem +- 1,5 metri uz katru pusi staigāja. Bet nu jātrenējas.
P.S. Barotava bija 50 gr. režģis, jo izdomāju, ka ezerā straumes nav un no plasmasa barotavām ar apaļajiem caurumiem barība paŗāk maz skalosies laukā. Spicīti bija pati mīkstākā.

Vārdu sakot jālaiž kādu vakaru uz gauju būs. Nepatīk man ķīsītis. Tas vājprātīgais lēznums un seklums ir biku pa traku.
30.05.11
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager