Labdien!
Nesen biju copē Ventā. Parasti braucu copēt uz Vants rumbu (Kuldīgā) – uz vimbām. Šoreiz biju citā vietā cerībā uz breksi un līni. Pēc copes radās virkne jautājumu un pārdomu. Uzreiz jāsaka, ka cope notika līdzīgos apstākļos (vismaz spriežot pēc video), kā LČ 1.posa pludiņmakšķerēšanas sacensībās. Dziļums līdz 2 metri, straume uz aci izskatījās neliela, bet 50 g barotavu nesa prom. Bet par visu pēc kārtas:
1) Sākumā ķēru ar fīderi, tā kā braucu uz nakts copi. Kas man rada jautājumus - vai fīderis ir piemērots balto zivju copei nelielā dziļumā? Vai iemetina laikā netiek pārlieku biedētas zivis? Varbūt šādos gadījumos jālieto mazākas, bet smagākas barotavas, lai troksnis būtu mazāks un straume nenes prom? Jautājums radās tādēļ, ka lasot Agra Ziediņa aprakstu par LČ 1.posmu, tika minēts, ka konkurenta aktīva zivju barošana 2 metru dziļumā no rokas esot padarījusi tramīgus zonas brekšus... ķerot ar fīderi no barotavas iemetiena troksnis nav mazāks un iemetieni arī nav retāki. Kādi varētu būt komentāri vai ieteikumi?
2) Rīta pusē mēģināju copēt ar balonēzi (6 m). Saskāros ar jaunu problēmu – straume. Pienācīgā attālumā nevar noturēt pludu uz iebarotās vietas. Kā Tu bieži saki savos raidījumos – breksim nepatīk skriet pakaļ barībai, tāpēc būtiski pieturēt ēsmu. Vai vienīgais veids šādā gadījumā ir ķert ar šteķeri? Vēl uz to neesmu nobriedis, tāpēc gribētos dzirdēt kādu padomu, kā varētu tikt galā ar tiem rīkiem, kas ir manā rīcībā (fīeris, balonēze).
P.S. Vēl gribēju patiekties par atbildi uz iepriekš uzdoto jautājumu saistībā ar atraktoriem. Biju patīkami pārsteigts par tik detalizētu aprakstu.
Pievieno savu komentāru