Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā johanson

Labdien!

Nesen biju copē Ventā. Parasti braucu copēt uz Vants rumbu (Kuldīgā) – uz vimbām. Šoreiz biju citā vietā cerībā uz breksi un līni. Pēc copes radās virkne jautājumu un pārdomu. Uzreiz jāsaka, ka cope notika līdzīgos apstākļos (vismaz spriežot pēc video), kā LČ 1.posa pludiņmakšķerēšanas sacensībās. Dziļums līdz 2 metri, straume uz aci izskatījās neliela, bet 50 g barotavu nesa prom. Bet par visu pēc kārtas:

1) Sākumā ķēru ar fīderi, tā kā braucu uz nakts copi. Kas man rada jautājumus - vai fīderis ir piemērots balto zivju copei nelielā dziļumā? Vai iemetina laikā netiek pārlieku biedētas zivis? Varbūt šādos gadījumos jālieto mazākas, bet smagākas barotavas, lai troksnis būtu mazāks un straume nenes prom? Jautājums radās tādēļ, ka lasot Agra Ziediņa aprakstu par LČ 1.posmu, tika minēts, ka konkurenta aktīva zivju barošana 2 metru dziļumā no rokas esot padarījusi tramīgus zonas brekšus... ķerot ar fīderi no barotavas iemetiena troksnis nav mazāks un iemetieni arī nav retāki. Kādi varētu būt komentāri vai ieteikumi?

2) Rīta pusē mēģināju copēt ar balonēzi (6 m). Saskāros ar jaunu problēmu – straume. Pienācīgā attālumā nevar noturēt pludu uz iebarotās vietas. Kā Tu bieži saki savos raidījumos – breksim nepatīk skriet pakaļ barībai, tāpēc būtiski pieturēt ēsmu. Vai vienīgais veids šādā gadījumā ir ķert ar šteķeri? Vēl uz to neesmu nobriedis, tāpēc gribētos dzirdēt kādu padomu, kā varētu tikt galā ar tiem rīkiem, kas ir manā rīcībā (fīeris, balonēze).

P.S. Vēl gribēju patiekties par atbildi uz iepriekš uzdoto jautājumu saistībā ar atraktoriem. Biju patīkami pārsteigts par tik detalizētu aprakstu.

1. Upē, kad tu sēdi viens, fīdera barotava zivis nebaida, tas nav kluss dīķis, upē visu laiku kaut kas notiek, Agra teiktajam, lai gan neesmu to lasījis, bet zinu ko viņš var pateikt, zināmā meŗā var piekrist, bet tikai daļēji, protams lielam breksim, kurš ir sadūšojies pienākt pie krasta, kur sēž daudz tautas, nepatīk, ja uz galvas met cietas zemes bumbas, bet ja viņam tur iedod to ko viņš grib un tā kā viņš gribb, tad breksim iebildumu nav, tad ir simtiem reižu pārbaudīts, arī tur pat Ventā. Cits stāsts ir par to, ka tikko tu mačos tiec pie kādas labas zivs, tā kaimiņiem taču arī tādu sagribās, un viņi sāk bumbot , ļoti bieži'tādi kaimiņi gāž ūdenī pārāk koncentrētu, tam mirklim, pārāk smagu un cietu barību, kas protams zivi uz kādu brīdi aizbaida. Tavā gadījumā nemeklē vainu biežā barotavas mešanā, sevišķi ja startu sameti ar roku, jo tādā seklumā un tuvā distancē labāk arī fīdera startu mest ar roku, sacensību vietā labākajās zonās ar štekeri tiek pāri krasta zāļu joslai, jo breksis zālēs līst negrib, es turp braukāju arī vasarā, tad galvenais ir atrast vietu, kur var papludināt, starp zālēm jāatrod kāds pleķis, parasti tas ir 13-25 metri no krasta, tālāk pat nemeklēju, jo tur pie nelabvēlīga vēja ir grūti pastrādāt ar bolonēzi. Ventā, arī citās līdzīgās upēs, pats svarīgākais ir nostāties pareizajā vietā, ja tas izdodas un tu vēl pareizi sabaro, tad rezultāts būs ļoti labs , nebaidies no fīdera un barotavai ir jābūt tik smagai, lai tu varētu copēt tur kur tu gribi.

2. tur tev var līdzēt tikai un vienīgi velkonītis, tad tu vari regulēt pludiņa slīdēšanas ātrumu, vietumis Ventas gultne to ļauj lietot, pats ķeru ar šo sistēmu, pie vēja pret straumi ar šo soistēmu var labi copēt arī 40 metrus no krasta, pie citiem vējiem aotimālā distance ir 20-25 metri, tālāk ir grūti kontrolēt un vadīt pludu

Atbildēts: 1.jūnijs 2011, 11:12 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager