Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā zarans1

Sveiks!

Es atkal par fīderi!

Biju uz Gauju. Netālu no Carnikavas tilta. Ar dziļuma noteikšanu jeb bedres sameklēšanu negāja nekādā jēgā. Bija uzlikta 50 grami barotava. Iemetu uz upes vidu un spicīte visu laiku raustās. Tāda sajūta, ka straume to barotavu nes projām. Mēģināju tuvāk krastam, kur straume nav tik spēcīga. Tur bija OK, bet tik un tā nesapratu kur kāda bedre. Spoli taisīju ciet uzreiz pēc tam, kad barotava iekrīt ūdenī.

Copēt jau tāpēc nebeidzu. Kādi 20 metri no krasta iebaroju un parīti breksēnu noķēru. Tādi plaukstenieki bija. Pārītis vispār bija kādi sprīdi gari. Drausmīgi daudz tukšās copes. Mēģināju, gan uzreiz piecirst, gan nedaudz pagaidīt. Rezultātu tas nemainīja. Uzsiets bija 8 numura āķis, ap 60 cm pavadiņa. Uz āķa slieka un baltie.

1. Kas varētu būt par iemeslu tukšajām copēm?

2. Ja spicīte visu laiku raustās, tad laikam vajag smagāku barotavu. Vai tā ir?

P.S. Bez pret odu līdzekļiem tajā pusē rādīties nevar. Odu ordas tur klejo!

1. nedaudz zinot pašreizējo situāciju Gaujā un nojaušot par kur kuru rajonu ir runa varu teikt, ka 50gr barotavu tur šobrīd ir pa mazu, lai normāli copētu tālajā distancē vajag 70-80 gr barotavu uz šo brīdi, ūdens gan iet lejā un situācija var mainīties katru dienu, bet aptuveni tā, lielos vilcienos tu ar to pārdesmit gramus smagāko barotavu neko sliktu nedari , bet toties copē tur kur gribi un kur ir barība, manuprāt mūsu upju universālie barotavu svari ir 60-80 grami, retāk 40-50, man laikam kastē nemaz nav mazākas barotavas par 50 gramiem...

pamatā tukšās copes ir no mazajiem pličukiem, kuru tur ap Carnikavu ir milzīgs daudzums, pietam baltie tārpi viņiem garšo dikti dikti, uz tīru slieku parasti copju ir mazāk, toties brekšukam ir laiks to nopētīt, novērtēt un apēst, ja ir laiks, tad aizskrien uz Daugavu virs HESa, tur sīko pliču lomos ir mazām, varēsi labāk piešauties uz rupjajiem pličiem

Atbildēts: 2.jūnijs 2011, 09:01 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager