Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā unachka

Bieži vien copējot esmu noķērusi zivteles ar melniem punktveida parazītiem. Dažas pat ar tiem parazītiem ir nosētas viscaur. Gribētos zināt kas tas ir un vai tas nekaitē mums. Un ko darīt ar to pašu zivi. Es laižu atpakaļ. Manā bilžu galerijā ir pārītis šādas zivteles.

Ir ļoti daudz ūdeņu, kur praktiski visas baltās zivis, visvairāk raudas un pliči, ir nosētas ar šiem melnajiem punktiem, Limbažu pusē praktiski visi ezeri, pie Valmieras upītē Abuls ir superīgas zivis, bet... mēs viņas tur saucam par foreļraudām, jo lielāka, jo briesmīgāka. Tā jau saka, ka cilvēkam šī slimība nav bīstama, arī pats dažas reizes esmu kādu šādu zivi mēģinājis apēst, bet nu sevišķi patīkami tas nav

Atbildēts: 13.jūnijs 2008, 22:39 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Komentāri
 
Uztraukumam nav mekāda pamata. Zinātniskais nosaukums šim parazītam ir trematode Posthodiplostomum cuticola. Tas dzīvo ūdensputnu zarnu traktā, kur dēj oliņas, kas ar putnu izkārnījumiem pārceļo uz gliemežiem, kur attīstās kāpuri, kas pēc tam nokļūstot ūdenī, caur zivs ādu ieurbjas zivs muskuļos un izvedo cistu (melnos punktiņus). Tad šie kāpuri gaida, kad kāds ūdensputns tos apēdīs, un cikls atkārtojas. Raksturīgs saldūdeņiem, kur dzīvo daudz ūdensputnu. Cilvēkiem šis dabas parazīts nav bīstams un viņus nespēj inficēt. Cepot zivis, iet bojā.
05.04.09
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager