Kāds laiks patīk vimbām, saulains vai apmācies. Cik dziļi ūdenī viņas atrodas un vai vimbas meklē kadu bedrīti kur stāvēt uz vietas vai viņas labāk kustās un nestāv.
Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.
Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:
Kāds laiks patīk vimbām, saulains vai apmācies. Cik dziļi ūdenī viņas atrodas un vai vimbas meklē kadu bedrīti kur stāvēt uz vietas vai viņas labāk kustās un nestāv.
nu teiksim tā, ka pirmajā mirklī pēc ziemas zivīm ir pilnīgi vienalga, bet tas mirklis ir īss un daļa zivju, arī vimbas, pamazām pāriet uz agra rīta\vēla vakara barošanās ciklu, sevišķi seklās vietās, kur parasti ir daudz makšķernieku, jo ūdens paliek skaidrāks, jo vimba uzmanīgāka
tad, kad ir gājiens, tad ir tā, ka pa dienu vimbas iet pa straumi uz augšu, ik pa laikam kaut kur piestājot kaut ko uzēst, bet naktīs tās savācās kādās mierīg''akās vietās atpūsties, laikā, kad vimabs ir atnākušas līdz savām nārsta vietām, tās atkarībā no apetītes un laika apstākļiem uzturās nārsta vietu tuvumā, tātad seklās krācēs, mierīgumos pie krācēm, akmeņiem u.t.t., populārāka'jās vimbu vietās dziļums ir labi ja metrs, retāk kāds pusotrs metrs
Patiesībā jau zivju ir krietni vairāk kā spējam iedomāties, tikai maz mēs zinam par viņu uzvedību, vimba vispār ir ļoti interesanta zivs, it kā daļa migrē, daļa paliek upē visu gadu, sezonas laikā viņa nomaina ēdienkarti vairākas reizes u.t.t., tikai nav jau nevienam ne laika, ne iespēju tā kārtīgi viņas papētīt, tam var veltīt pusi dzīves vis maz :):)
Pievieno savu komentāru