Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā andrisbt

Kas dod atlaujas tikliem Kisezera?Izveidojas tads viedoklis,ka makskernieki ir mulki,jo mees perkam makskeresanas kartinas,bet gudrie zivis velk ar tikliem.

bet kurš ir teicis, ka ūdeņi un ziviss pieder tikai makšķerniekiek ????????????????????????????????

uz emocijām var sarunāt daudz lietas, bet kad ieklausies valsts pārstāvju viedoklī, tad gribi negribi jaatzīst, ka ... makšķernieki ir tikai aptuveni 1/10 daļa no valsts iedzīvotājiem, bet zivis ēst grib arī tās 9/10 cilvēku, pasaki kāpēc viņiem būtu jāpērk importa saldētās zivis, nevis svaigas vietējo ūdeņu zivis, ar ko viņi ir sliktāki par makšķerniekiem ??????????????????

nedomā, ka esmu par tīkliem, nē, bet uzsākot sarunas ar valsts institūcijām gribi negribi pie šāda jautajuma nonākam vienmēr un ... man nav ko atbildēt

cita runa ir par to, ka tīklu zveja daudzviet notiek haotiski, pārāk lielos apjomos un arī lomu lielums netiek kontrolēts, jo tīklu zveja ir viens no tiem biznesiem, kur tev ir jāieguldās tikai iegūšanas rīkos, nekas nav jāsēj, nekas jakopj tikai smel ražu, to cik kurš nozvejo vajadzētu daudz nopietnāk kontrolēt, arī ar nelegālajiem tīkliem vajadzētu cīnīties valsts mērogā , nevis ka tagad, to dara tikai maza saujiņa slikti nodrošinātu inspektoru,

situācijā, kad uz un pie ūdeņiem būtu nopietna kontrole iebildumu pret pārdomātu zveju atsevišķos ūdeņos nevienam nebūtu, jo ūdeņu ir daudz un zivju resursi atjaunojas itin labi, bet .... mums līdz normālai situācijai ir ļoti tālu, atdodot ūdeņus pašvaldībām vairumā ūdeņu situācija tikai pasliktināsies, jo pašvaldībās trūkst izglītotu un galvenais ieinteeresētu cilvēku, kuri gribētu ņeemties ar visnotaļ nepateicīgu lietu

tā, ka nav viss tik vieenkārši

bet Makšķernieku karti vajag uztvert kā atļauju makšķērēt, nopērc atļauju un makšķerē, nenopērc atļauju, tātad esi pārkāpis noteikumus un apzinies, ka vari saņemt sodu, filozofēt te ir nevietā, ja gribi ko mainīt, tad iesaisties makšķernieku organizācijās, kuras cīnās par ūdeņu aizsardzību un makšķērnieku interesēm, tādas organizācijas ir un neteikšu, ka tur darboties gribēētaji stāv rindā :):)

Atbildēts: 25.jūnijs 2012, 11:10 | 9 komentāri | Adrese atbildei
Komentāri
 
p.s.
Pretējā gadijumā turpināsim pirkt un ēst sasaldēto importēto gaļu!
:)
Kur starpība?????????????
:)
26.06.12
 
Visi iedzīvotāji grib ēst meža gaļu un svaigu.Tad ko???Laižam lauksaimniekus vai kādus citus grupējumus ar stroķiem mežos,lai apgādā tautu ar meža gaļu?????????????????????????????
26.06.12
 
:)
25.06.12
 
uzrakstīju baigo peršu, bet... izdzēsu, jo šī tēma ir tik daudz runāta, ka vel reizi sakt duļķot ūdeni negribās, aktīvākie copmaņi ir iesaistījušies MOSP darbā un cītīgi darbojās, vienkārši tas reformu process virzās looooti lēni, bet virzās, katrā gadījumā tīklu jautajumam japieiet loti sagatavotiem, visur jābūt skaitļiem pretī, argumentiem un tad var ko mainīt un tas, ka zvejnieki neuzrāda lomus oficiali kaut kad var spelēt liktenīgo lomu pie lēmumu pieņemšanas :):))::)
25.06.12
 
Par to zivju pieprasījumu es balstījos uz Kurzemes zvejnieka stāstīto pirmsjāņu laikā. Labāk vienosimies par definīciju, ka tirgus ir haotisks un vāji organizēts :)
25.06.12
 
Cik naudiņas ienāk - tas vispār ir smieklīgs stāsts! No Makšķerēšanas kartēm ieņem gandrīz 300 000 gadā, bet Zivju fondā ienāk valsts dotācija 240 000 (pēc ZM ZD informācijas).
25.06.12
 
Lai zvejnieki ņem apsaimniekošanā noteiktas ūdenstilpnes, papildina tur zivju krājumus, rūpējas utt.. Uz doto brīdi manuprāt ir vairāk tāda ūdeņu izkāsšana, iegādājas licenzi, relatīvi lētu, un var zvejot kamēr vien nāk zivis. Būtu interesanti salīdzināt tās summas, kas ienāk no zvejniekiem un makšķerniekiem, cik naudiņas tiek tērēts zivju krājumu papildināšanai, ūdeņu sargāšanai. Diez vai tur pat 10% ir zvejnieku(iekšzemes ūdeņos) naudiņas.
25.06.12
 
nu par pieprasījumu pēc svaigām zivīm es pastrīdētos, ja zivis ir svaigas un cenas nav uzskrūvētas, tad "nabadzīgajos rajonos" izpērk pat raudas un pličus, zandartus, līņus pat pasūta iepriekš
par pārējo pilnīgi piekrītu
25.06.12
 
Ļoti skaista atbilde, NG!

Noteikti jāpiebilst vēl 2 lietas.
Valsts arguments par tīklu nepieciešamību un 9/10 neatbilst realitātei, kad legālie tīklu licēji sāk tirgot zivis. Neliels pieprasījums ir pēc "dārgajām" sugām - nēģi, laši, akmensbutes utml. Pēc pārējām sugām pieprasījums ir niecīgs vai nekāds. Katrā ziņā arguments, ka 9/10 valsts iedzīvotāju gribētu nopirkt līdaciņu, ir izdomāts "kabinetā".

Ventspils Makšķernieku klubs pa pusgadu ir ticis arī līdz zivju sargāšanai, un izaudzis no 3 biedriem līdz 22. Redzam ko - 1) valstī nav līdzsvara starp zivju atražošanu un zivju aizsardzību, kontrole ir pārāk vāja, jo īpaši tīklu un zivju aprites jomā. 2) jo labāka sadarbība ar makšķerniekiem, jo labāki rezultāti reidos.

Paldies par uzmanību.
25.06.12
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager