Sveiki..
Uz kādiem vizuliem vis labāk ķert foreles.
Universāls makšķernieks ar milzīgu pieredzi. Makšķernieku biedrībā Daugava Valdis iestājās 1965. gadā. Viņš bija viens no kastinga pionieriem Latvijā. No 1975. gada sporta meistara kandidāts un no 1976. gada sporta meistars kastingā un līdz ar to viņš filigrāni pārvalda gan spiningu, gan mušiņmakšķeri. No pagājušā gadsimta sešdesmitajiem gadiem viņš ir spiningojis līdakas un asarus Babītes, Engures, Dzirnu un citos ezeros, kā arī taimiņus, foreles, alatas, lašus, sapalus, meža vimbas, samus un zandartus Latvijas upēs. Latvijā viņš ir izstaigājis vairāk nekā 170 foreļupes un strautus. Sākot ar 1975. gadu viņš copē zivis ar mušiņmakšķeri. Ārpus Latvijas robežām viņš ir makšķerējis Kolas pussalā, Sibīrijā un citur plašajā Krievzemē, kā arī Norvēģijā, Somijā, Zviedrijā, Igaunijā, Lietuvā.
Sveiki..
Uz kādiem vizuliem vis labāk ķert foreles.
Strauta foreles Latvijā parasti ķer ur rotējošiem vizuļiem, kuri sver no 2 līdz 8 gramiem. Vēlams, lai tam uz āķa būtu kāds spalvu kušķis. Retāk foreles ķer uz maziem voblerīšiem.
varbūt jūs zinat,kā no gumijas zivtiņām var dabūt arā to smaku,un vai tas iespaido plēsējus?paldies
Domāju, ka smaka copi iespaido minimāli. Esmu dzirdējis, ka gumijzivis tur kopā ar zivju gaļu ledusskapī un tad nepatīkamā naftas smaka pazūd, bet pats to izmēģinājis neesmu un domāju, ka lielas jēgas no tā nebūs, jo līdakas un zandarti taču nav haizivis. Līdaka guļ kaut kur noslēpusies un gaida kamēr garām peldēs kāda garšīga zivtiņa, bet haizivs visu laiku ir kustībā, jo tā nepārtraukti meklē kaut ko uzkost un orjentējas arī pēc ožas. Ja okeānā ielej asinis vai zivju eļļu tad haizivis ir uzreiz klāt, bet mūsu ezeros var liet vai neliet asinis vai zivju eļļlu, jo līdakas uz tām smakām nereaģēs.
Sveiks!
Lūdzu pasaki uz ko ķerās Līņi?
Līņus parasti ķer uz tārpiem, bet tos var noķert arī uz makaroniem un grūbām. Vairāk par pludiņmakšķerēšanu zin Normunds Grabovskis. Pajautā viņam.
labvakar valdi!!!
gribu pajautaat- kuraas dienaas vislabaakaa cope?(veejainaas, saulainaas, utt.) vai veejsh ietekmee copi? kaados veejos buutu vis labaak zpiningot?
es spiningoju Papes ezeraa ar meistariigu spiningotaaju (pazinju) vienaa laivaa! vinjsh nojer paars liidakas( citas mazas, citas lielas(2-8kg)) bet es nevienu! kaapeec man neveicas? vai spiningojot ir jaabuut veiksmej? uzlieku taadu vizuli ka vinjam ar nekjeras...
Latvijā, visos piejūras ezeros līdakas vislabāk ķeras rietumu vējos un vissliktāk kad pūš tīrs austrumu vējš. Zvejnieki saka: "Rīta vējš-bada vējš!" Tas ir saistīts ar ūdens līmeni Baltijas jūrā un Rīgas jūras līcī, kurš mainās atkarībā no vēja virzieniem. Rietumu vējos ūdens ceļas, bet austrumu krītas. Ja vēja nav vispār un ūdens virsma ir kā spogulis noķert lielu līdaku ir ļoti grūti, jo viņai ir neiespējami piebraukt klāt metiena attālumā, jo viņa visu redz un dzird. Ja ir vilnīši, tad līdaka nav tik tramīga un ir iespējams tai pietuvoties un viņa var uzbrukt vizulim pat pavisam tuvu pie laivas. Veiksmes elements copē eksistē, bet pārsvarā vairāk un lielākas līdakas noķer tie, kuri precīzāk un tālāk met, kā arī prot precīzi novadīt vizuli.
Labdien!
gribu pajautaat ar kaadiem vizuljiem spiningot liidakas dazaadaakos laika apstaakljos? piemeeram- saulainaa karstaa /riitaa/dienaa/vakaraa, lietainaa riitaa/dienaa/vakaraa, veesaa riitaa/ dienaa/ vakaraa, tumshaa riitaa, veelaa vakaraa un taa taalaak??!! un kuros laika apstaakljos vislabaak iet spiningot ? kaadi vizulji patiik dazaadaakaam liidakaam? piemeeram- vecaam, jaunaam , mazaam, lielaam , slimaam, ashaam, leenaam , aatraam!
ir taada siruaacija- ar pazinu spiningojam vienaa ezeraa, vienaa laivaa. manam pazinjam piekjeras liidaka, man nee! uzlieku taadu pashu vizuli kaa vinjam nekas nepiekjeras! vai pie spiningojot ir jaabuut arii zinaamai veiksmej??
paldies jau ieprieksh!
Ja draugs noķēra tikai vienu līdaku, bet Tu neko tad tā var būt sagadīšanās, bet ja draugs noķēra desmit, bet Tu paliki tukšā, mētādams ar tādu pašu vizuli, tad tam par iemeslu var būt tas, ka tu velc vizuli pārāk ātri vai neprecīzi un ne pārāk tālu met. Vizuļa krāsai, formai, modelim un lielumam ir otršķirīga nozīme. Galvenais ir tālu un precīzi mest un lēni novilkt garām līdaku slēpnim.
Liels tev paldies apr pamācību kā sagatavot tās lidaku galvas. Bet man radās vēlviens jautājums. Kas ir tas liekais kur mušas var iedēt tās oliņas? Žaunas un acis jau jāatstāj va ne?
Atstāj tikai acis, bet žaunas met ārā. Nogriez visu nost aiz žaunu vākiem.
Labdien, Valdi!
Gribētos dzirdēt jūsu komentāru vai arī ko jūs teiktu par sarkanu pīto POWER PRO auklu 0.23 mm. Cik laba tā ir spiningošanai un uz kādu lomu var ar tādu cerēt.
Paldies!
Spiningošanai ezerā no laivas tā ir pārāk resna. Pītā ar diametru 0,23 mm derētu kādā upē, pavasarī no krasta, kur ir daudz zacepu, jo tad norausi mazāk vizuļu, bet normāli spiningojot ezerā var iztikt ar 0,18 mm.
Labdien:) Gribeju jautat uz kadiem manekliem šija laika labrat ņem līdakas???Paldies jau iepriekš:)
Vasaras vidū, kad ir daudz ūdenszāļu var mēģināt spiningot ar ņezacepļaikām vai poperu, ja nesanāk ar parastiem vizuļiem. Vēl vasaras vidū līdakas paliek sevišķi rijīgas pavisam vēlu, jau pilnīgā tumsā un tās var piemānīt uz fosforizētiem vobleriem.
Sveiks!Vai jus nevaretu ieteikt, kadu posmu Ventaa,kur miit sapali un buutu izbradaajama ,kur varetu pamushinjot.Ieprieks pateicos.
Lejpus Kuldīgas ir daudz tādu vietu. Ļoti interesanta vieta sapaliem ir kādus divus km pret straumi no Padures ietekas. Esot lieliska vieta kaut kur pa vidu starp Skrundu un Kuldīgu, bet es tur pats neesmu copējis. Klasiska vieta mušošanai ir posmā no Straujajām klintīm, līdz pat Letižas ietekai. Vēl ir atsevišķi strauji posmi no Lietuvas robežai līdz Lētižas ietekai.
Pastāstiet lūdzu kā izvēlēties multiplikatora spoles spinigam un kādam jābūt spininga kātam, vai obligāti jābut tajai melītei,kur pirkstu aizlikt?? Vai spiniga kātus visus var slogot abos virzienos, atkarībā no tā vai spole ir visrsvai zem kāta spiningojot?? Auklas vadgredzenu stiprinājums pie kāta??? Multiplikatora spoļu pārnesums, auklas ietīšanas ātrums u.c. parametri?? Muciņas vai ziepju trauka tips??
Sākumā Tev ir jāatbild pašam sev,-ko Tu taisies ķert ar multiplikātoru un vai Tev vispār viņš ir vajadzīgs?? Kāda ir galvenā priekšrocība multiplikātoram, salīdzinot to ar vienkāršu bezinerces spoli? Manuprāt vienīgā multiplikātora priekšrocība ir tā, ka ar multiplikātora palīdzību ir vieglāk nokausēt lielu zivi. Vienu lielu zivi var nokausēt arī ar bezinerceni, bet ja ir paredzēts lielās vilkt bieži tad noteikti ir jāņem multiplikātors. Ja ir domāts regulāri vilkt lielas līdakas tad var iztikt ar samērā nelielu multiplikātoru, kurš pēc Ambassadeur atbilst izmēriem no 5000 līdz 6500. Es kādreiz Daugavā līdakas ķēru ar Ambassadeur 5600 C. Vispār multiplikātora izmērs ir atkarīgs no tā cik resnu un cik garu auklu Tev būs jāizmanto, tā saucamais line capacity. Jo lielāks multiplikātors, jo resnāku un garāku auklu var tam uztīt. Multiplikātoriem izmanto speciālus spininga kātus ar maziem auklas caurlaides gredzeniem un specifisku rokturi ar pistoles gailim līdzīgu izcilni aiz kura piespiež rādītājpirkstu. Ja ir paredzēts tikai jūrā raustīt pilkeru, tad tad var bez tā izciļņa vai mēlītes iztikt, bet ja ar multiplikātoru ir domāts spiningot, tad mēlītei ir jābūt obligāti. Protams, ka kātus var slogot visos virzienos. Auklas gredzenu stiprinājums ir standarta, bet var izmantot arī kātus bez gredzeniem, kuros aukla iet cauri pašam kātam. Auklas uztīšanas ātrums ir atkarīgs no copes apstākļiem. Es vienmēr spiningoju ar Ambassadeur 6500 C, jo tas ir ar vislielāko line capacity no vieglajiem multiplikātoriem un tas laikam ir muciņas tipa multiplikātors. Savā laikā esmu copējis ar diviem ziepju traukiem Ambassadeur 822 un Ambassadeur 1022, bet tie man diez ko nepatika, jo tiem line capacity nebija liels. Mani draugi no ASV apgalvo, ka pēdējā laikā pie viņiem aizvien populārāki kļūst SHIMANO multiplikātori. Ar SHIMANO esmu copējis tikai vienu reizi un par to neesmu tādā sajūsmā, lai uzreiz pret to mainītu savu veco Ambassadeur.