Labdien!Vai varat ieteikt konkrēti kaut ko no lētā gala +/- 60Ls no Salmo produkcijas (kāts + spole) spiningam līdakām,asariem?Tas domāts līdaku ķeršanai ezeros.
Universāls makšķernieks ar milzīgu pieredzi. Makšķernieku biedrībā Daugava Valdis iestājās 1965. gadā. Viņš bija viens no kastinga pionieriem Latvijā. No 1975. gada sporta meistara kandidāts un no 1976. gada sporta meistars kastingā un līdz ar to viņš filigrāni pārvalda gan spiningu, gan mušiņmakšķeri. No pagājušā gadsimta sešdesmitajiem gadiem viņš ir spiningojis līdakas un asarus Babītes, Engures, Dzirnu un citos ezeros, kā arī taimiņus, foreles, alatas, lašus, sapalus, meža vimbas, samus un zandartus Latvijas upēs. Latvijā viņš ir izstaigājis vairāk nekā 170 foreļupes un strautus. Sākot ar 1975. gadu viņš copē zivis ar mušiņmakšķeri. Ārpus Latvijas robežām viņš ir makšķerējis Kolas pussalā, Sibīrijā un citur plašajā Krievzemē, kā arī Norvēģijā, Somijā, Zviedrijā, Igaunijā, Lietuvā.
Labdien!Vai varat ieteikt konkrēti kaut ko no lētā gala +/- 60Ls no Salmo produkcijas (kāts + spole) spiningam līdakām,asariem?Tas domāts līdaku ķeršanai ezeros.
Salmo ir divi piemēroti kāti: DIAMOND LAKE art. 5104-240, kura garums ir 2,40 metri un tests 10 līdz 30 gramiem un tas maksā 32,81 Ls, kā arī DIAMOND LAKE art. 5104-270, kura garums ir 2,70 metri un tests 15 līdz 40 grami un cena 38,56 Ls. Ja Tu esi gara auguma un fiziski spēcīgs ņem garo 2,70 m, bet ja vidēja auguma un neesi nekāds Herkuless, tad īso 2,40 m. Spoļu piedāvājums ir ļoti liels. Ar to var iepazīties www.salmo.lv Šiem kātiem iespējams varētu būt piemērota DIAMOND CBS FD art. 8735 FD, kura maksā 28,14 Ls. Uz aklo neko nepērc. Vispirms veikalā kārtīgi izpēti gan kātu, gan spoli. Iespējams, ka Tev labāk patiks lielāka vai mazāka izmēra spole?
Sveiki!
Vēlējos zināt vai makšķerējot ar peldošo auklu,var izmantot slapjās mušas un nimfas un vai tas būtiski neietekmē copi?
Jā, pilnīgi noteikti. Grimstošās un ļoti ātri grimstošās auklas izmanto tad, kad nimfa ir jāiegremdē ļoti dziļi vai ir jāiegremdē ļoti ātrā straumē. Ar slapjajām mušām un nimfām var lieliski copēt arī ar peldošo auklu, ja mušiņa nav jāgremdē ļoti dziļi. Ja ir jāiegremdē tikai kādus 50 cm pilnīgi var iztikt ar peldošo auklu. Ja vajag nedaudz dziļāk ir speciālas grimstošās pavadiņas vai vienkārši svina skroti. Pavasarī , ķerot sapalus, sapalus es izmantoju F/S auklu, kura ir peldoša ar grimstošu galu. Ar peldošo auklu var ķert pat līdakas, jo līdaku muša tā pat ir pasmaga plus vēl pavadiņa. Ja domā copēt ar grimstošajām auklām nepērc pirmo kura pagadās, jo grimstošās auklas ir ļoti dažādas un tās klasificē pēc grimšanas ātruma. Parasti lēni grimstošās ir gaišākas par ātri grimstošajām.
kada ir visrezultativakaa musa ar kuru var nokert sliktos copes brizos kauko???
Praktiskajā copē uz mākslīgo mušiņu mušiņas izvēle ir ārkārtīgi svarīga. Ne velti ir pat speciāli instrumenti ar kuru palīdzību var pārbaudīt noķertās zivteles kuņģa saturu. Gadījumā, ja nezini, kuru mušu siet, tad var mēģinār Hardy favorite. Tā ir slapjā mušiņa. Starp citu ļoti daudzas mušiņas ir tieši Hardy favorite atvasinājumi. Ja pats siesi mušiņas tad redzēsi, ka pēc tam, kad ir uzsieta pirmā Hardy favorite tad viegli aiziet daudzas citas mušiņas.
Sveiki...Es gribēju zināt kura aukla ir labāka spiningošanai - monofīlā vai pītā??
Savas priekšrocības ir gan parastajai, gan pītajai. Parastā ir mazāk redzama ūdenī, bet pītā ir izturīgāka un nemaz nestiepjas. Pīto ir vērts izmantot velcējot, jo lieliski būs redzama katra cope jebkurā attālumā no laivas un tā ir neaizstājama tādās vietās, kur vizulis bieži aizķeras. Vienkārši spiningot normālos apstākļos patīkamāk ir ar labu monofīlo auklu.
Sveiki,
gribēju uzzināt, kas notiek ar Ogres upi (varbūt ir kāda informācija) - dzīvoju ļoti netālu un radās doma tur pacopēt - kāda vispār dotajā brīdī ir situācija Ogres upē ar zivīm? Var dabūt kādu līdaku, asarīti vai ar pludiņu kādu balto zivtiņu? Kam vēl var pajautāt par Ogres upes zivjainības statusu?
Paldies!
Ogres upe ir ļoti gara upe, mūsu mērogiem. Tās augšējos posmos, virs Ērgļiem, var noķert pat foreles. Zemāk ir gan līdakas, gan asari, gan sapali un citas zivis. Ja Tu dzīvo blakus upei, iepazīsties ar vietējiem makšķerniekiem.
sveiks Valdi.,ko tu teiktu par spoli daiva sweepfire/e 2500,man katam tests 10/30,un interese,ka pareizi regule spoles bremzi,gan augsejo,gan apaksejo?
Šī spole nav no dārgajām, bet noteikti ir pietiekoši kvlitatīva, lai ar to spiningotu līdakas un zandartus. Kāta tests 10 - 30 arī ir klasisks līdaku tests Latvijā. Kas attiecas par frikcijas bremžu regulēšanu, tad par to esmu pagājušā gadā uzrakstījis rakstu žurnālā COPES LIETAS. Īsumā, atceries, ka bremzi nedrīkst aizgriezt ciet, jo ja uzgulsies ps īstam liela līdaka viņa auklu saplēsīs. Es vienmēr spiningoju ar noslēgtu atpakaļgaitas bremzi un vaļēju frikcijas bremzi. Es ieteiktu frikcijas bremzi noregulēt, lai tā sāktu darboties pie slodzes, kura ir aptuveni pie 20% no auklas izturības. Galvenais, lai copes brīdī zivs aizķeras aiz āķiem. To nodrošinās ass piecirtiens. Tas ir kā ar cirka mākslinieku trikiem ar galdautu, kuru izrauj ārā, bet visi trauki paliek uz galda.
Ir nopirkta laiva kaiman 330 R. Vēlos mazu padomu par motoriem. Ir doma par honda 10 vai 15 zs .Paldies par ietekumu.
Šos jautājumus pārzinu slikti. Es pats Latvijā ar motoriem nebraucu. Kādreiz man bija elektriskais, bet vienu reizi, copēju kopā ar toreizējo Rīgas mēru Gundaru Bojāru un sanāca tā, ka kaut kas atskrūvējās un tas motors aizgāja pa burbuli. Pēc tam es vairāk motorus nepirku. Es labāk jūtos, ja esmu nedaudz paairējis. Tāda fiziska slodze ir ļoti veselīga. Pat Ālandos es ar motoru braucu tikai turp un atpakaļ, bet visu pārējo laiku airēju. Maniem čomiem ir benzīna motori un viņi tos izmanto arī Latvijā. Vienam, es zinu, ka firma Honda Rīgā uzdāvināja ļoti mazu benzīna motoriņu, jo viņš no viņiem pirmais nopirka kaut kādu auto. To mazo motoriņu viņš izmanto sekojoši,- piebrauc pie upes, uzpumpē laivu, pieliek klāt to motoriņu, coca-colas pudeli ar 1,5 litriem benzīna un brauc pret straumi un pēc tam spiningojot laižas lejā pa straumi. Otrs čoms nopirka aptuveni 5 zs benzīna motoru, lai rudeņos velcētu pa Lielupi. Mēs vienu reizi braukājām divatā, bet neko nenoķērām. Man likās, ka laiva iet par ātru. Rīgā ir tāds Bensons, es viņu nepazīstu, bet zinu, ka viņš ir uzdāvinājis piepūšamo laivu ar motoru pasaules čempionam bļitkošanā Pēterim Liderim un vispār tas Bensons ir rīkojis spiningošanas sacensības, kurās galvenā balva bija laiva ar labu motoru. Pameklē goglē ziņas par to Bensonu.
Labvakar !
nopirku maksķeri 2m kāts pludiņu 2g+3g spoli
Brivdienas grasos braukt copēt bet nezinu kāda izmera āķus izmantot kāda dzilumā makšķerēt un ka izveleties dzilumu ezerā ko likt uz āķa cik resnu piesienamo aukliņu izmantot makšķerēšu pārsvarā no krasta.
varbut varetu kadu padomu ka tikt pie nedaudz lielaka loma kā 15 cm asariem .
Paldies!
2 m makšķerei ir par īsu. Tad jau labāk piepērc klāt kādu vizuli un pavadiņu un spiningo no laivas vai velcē. Var būt pieķersies kāda līdaka? Līdakas gan ir lielākas par 15 cm. Pēc makšķerēšanas noteikumiem, tās līdakas, kuras ir mazākas par 50 cm ir jālaiž vaļā!!! Ja, tomēr, gribi makšķerēt un nevis spiningot par āķiem, tārpiem un barību vairāk Tev pastāstīs Normunds Grabovskis.
Sveiks, velreiz!
Šoreiz par vobleriem. Vait tu izmanto pavadas voblerim? Man kaut kā liekas, ka tā pavada stipri bojā spēli lai neteiktu ka dazji vispār nespēlē, bet dārgu vobleri atdot šurikam arī negribas. Varbūt jaizmanto kevlāra pavada bez karabīnēm un sakabēm? Ja vobleri sien bez pavadas, tad auklas mezglam uz voblera metāla cilpas ir jābūt ar lufti vai cieshi savilktam ap to?
Jā, ja vobleri sien, tad mezglam ir jābūt ar lufti. Tad, vobleris spēlēs labāk. Vismaz, tā uzskata vobleru ražotāji. Esmu redzējis Rapala vobleru iepakojumos instrukcijas, kā ir jācopē uz vobleri un tur tieši ir tas mezgls, kuru savelkot, vobleris it kā paliek cilpā, kura nesavelkas. Dažu firmu vobleriem pat ir divi gredzentiņi un tad var siet kā patīk, jo tie gredzentiņi ir kā ķēdes posms. Diemžēl, jebkura pavadiņa nedaudz atbaida plēsīgās zivis. Copējot ar lieliem vobleriem tas ir mazāk, bet ar nelielajiem vienmēr ir tā, ka bez pavadiņas līdakas grābj drošāk. Vieglajiem vizuļiem, spiningojot līdakas es cenšos izmantot pēc iespējas smalkākas pavadiņas. Manuprāt, labas ir Rapala un japāņu pavadiņas. Kādreiz nopirku speciālu 5 m kevlara auklu, tieši domātu pavadiņām, bet nekas labs tas nebija. Tā kevlara aukliņa ir diezgan paresna un tā noteikti ūdenī zivīm ir labāk redzama nekā smalkās somu un japāņu metāliskās pavadiņas.
Sveiks! pāris ?
1. Netieku gudrs, kā Tu gumijas tvisteri uzmauc uz rotiņa 3žubura āķa? Ņem to 3žuburi nost un tad kabina virsū?
2. Cik saprotu Tu līdaku copei Latvijā pamatā izmanto 0,28 monofīlo auklu? Kāds tam pamatojums, vai nav vieglāk pa zāļainiem ezeriem un lēpēm strādāt ar pīto auklu?
3. Dažiem rotiņiem oriģinālie 3žubura āķi dažreiz liekas par mazu, vai nav tāda parkse tos nomainīt uz lielākiem(sevišķi ja tēmē uz līdakām)?
Par cik tvisters parasti iztur tikai kādas piecas līdakas copes, bet dažreiz jau pirmā līdaka nogriež tvistera asti, kā ar žileti, ļoti svarīgi ir, lai varētu ātri noņemt un atkal uzmontēt atpakaļ āķi ar jaunu tvisteru. Tāpēc speciāli pērku vizuļus kuriem tāda nomaiņa ir iespējama. Pats līdakas pārsvarā ķeru uz MEPPS AGLIA Nr. 4 ar dzeltenu jeb baltu lapiņu un obligāti ar change hook. Kādreiz, kad vēl šos vizuļus reāli ražoja Francijā uz iepakojuma rakstīja change hook, bet tagad, kad šos vizuļu ražo velns viņu zin kur, pat bez iepakojuma, to vairāk neraksta, jo iepakojuma taču nav, tāpēc šos vizuļus pērkot, vienkārši ir jāpapēta tuvāk, vai serdīte skrūvējas un vai āķi var viegli noņemt nost un nomainīt. Parasti, pērkot jaunus vizuļus veco vietā es nopērku arī nedaudz lielākus trīsžubura āķus, jo originālajiem MEPPS AGLIA tie, manuprāt, ir pārāk mazi mūsu līdakām. Latvijā es līdakas spiningoju nevis vienkārši ar parasto monofīlo auklu, bet regulāri to mainu un cenšos spiningot ar jaunu monofīlo auklu. Labai monofīlajai auklai, manuprāt, ir daudz priekšrocību salīdzinot ar pīto. Tā labāk slīd cauri riņķiem, to ūdenī neredz zivis un tāpēc drošāk kampj vizuli. Protams, atrast labu monofīlo auklu nav nemaz tik vienkārši. Pārsvarā ES tiek tirgotas draņķīkas auklas.