Valdis Holbergs

Valdis Holbergs

Universāls makšķernieks ar milzīgu pieredzi. Makšķernieku biedrībā Daugava Valdis iestājās 1965. gadā. Viņš bija viens no kastinga pionieriem Latvijā. No 1975. gada sporta meistara kandidāts un no 1976. gada sporta meistars kastingā un līdz ar to viņš filigrāni pārvalda gan spiningu, gan mušiņmakšķeri. No pagājušā gadsimta sešdesmitajiem gadiem viņš ir spiningojis līdakas un asarus Babītes, Engures, Dzirnu un citos ezeros, kā arī taimiņus, foreles, alatas, lašus, sapalus, meža vimbas, samus un zandartus Latvijas upēs. Latvijā viņš ir izstaigājis vairāk nekā 170 foreļupes un strautus. Sākot ar 1975. gadu viņš copē zivis ar mušiņmakšķeri. Ārpus Latvijas robežām viņš ir makšķerējis Kolas pussalā, Sibīrijā un citur plašajā Krievzemē, kā arī Norvēģijā, Somijā, Zviedrijā, Igaunijā, Lietuvā.

Atbildes

Jautā Laacis

Sveiki, dāvanā saņēmu skaistu divdaļīgu karpu kātu ar testu līdz 80g, tas jau ir kā telefona stabs. Bet es gribēju pajautāt vai ir iespējams ar šadu mietu uz pludiņu pacopēt un kādu auklu likt kā arī kādus pludiņus :)

Paldies jau Jums iepriekš :)

Atbild Valdis Holbergs

Karpu kāts ir ne tikai ciets, bet arī diezgan īss. Ar to, protams, var makšķerēt kā ar parastu makšķeri, bet tas tomēr tam nav domāts. Karpu kātu lieliski var izmantot kā spiningu lielajiem lašiem un samiem. Daži speciālisti tieši tā dara.

Atbildēts: 7.maijs 2008, 15:40 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Sapals

Atgriežoties pie tēmas par vieglajiem teleskopiskajiem špiniga kātiem ar testu līdz 15 gr. - nopirku tādu no catanas seerijaas kātiem ap ~30 Ls. Apakšejais posms no stiklašķiedras, bet lokanā daļa grafiita. Patestēju pie upes (ar rotiņu bez āķiem)- tīri labi patika, esmu apmierināts.

Špinim labāk likt cietāku vai mīkstāku monofīlo auklu?

Atbild Valdis Holbergs

Es lieku mīkstāku. Viņai parasti ir mazliet zemāka celtspēja, bet par to ar mīkstāku auklu mests vizulis lido tālāk. It sevišķi to jūt metot ar vieglu vizuli.

Atbildēts: 7.maijs 2008, 15:37 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Alex121

Labdien!

Pasakiet luudzu mazas upiites pie Riigas.

Atbild Valdis Holbergs

Lielā un mazā Jugla, Tumšupe un citas. Skaties Latvijas kartē.

Atbildēts: 7.maijs 2008, 15:33 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā DaVinci

Labdien! varat ieteikt kādu labu mānekli ?

man ir divi Lucky John lēti pa 35 sant. bet tādu kārtīgāku varat ieteikt.

Atbild Valdis Holbergs

Universāli mānekļi neeksistē. Mazās upītēs izmanto vienus, lielās upēs otrus, seklos ezeros trešos, dziļos ezeros ceturtos utt

Atbildēts: 7.maijs 2008, 15:31 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā Gspura

Sveiki!

Izlasīju Jūsu atbildi par mušu kātiem, ka labāk vajadzētu izvēlēties 5 līdz 6 klasi AFTM. Tad nu man radās dažī jautājumi- ko nozīmē AFTM? Un vai ir arī citi veidi? Kāda atšķirība? Ka arī no Jūsu atbildes nojaušu, ka 5 līdz 6 klase varētu but tāds kā universāls variants? Lašus un taimiņus neķeru - to tā jau ir maz, bet vai 5 līdz 6 klase nebūs biku tākā par smalku pat līdakai?

Atbild Valdis Holbergs

AFTM ir starptautiska organizācija kurā bija apvienojušies mušiņinventāra ražotāji ASV un kuri vienojās par mušiņu auklu klasifikāciju. Viņi vienojās iedalīt visas auklas 12 klasēs pēc pirmo 10 yds svara. Visvieglākie kāti ir 2 līdz 4 AFTM, 5 līdz 7 AFTM vidējie un 8 līdz 12 smagie. Ja uz kāta ir rakstīts, ka tas atbilst 5 līdz 6 AFTM, tas nozīmē, ka tas ir domāts 5 vai 6 AFTM auklai. Universāla mušiņkāta, kurš būtu derīgs katrai zivij vispār nav. 5 līdz 6 AFTM vislabāk der alatām, strauta forelēm un sapaliem, t.i. pašām populārākajām zivīm, kuras uz mākslīgo mušiņu var noķert Latvijā. Līdakām izmanto krietni cietākus kātus, piemēram 8 līdz 9 AFTM.

Atbildēts: 7.maijs 2008, 12:18 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā nap3

Labdien.

Biju Jums jautājis par multiplikātoriem priekš jerkošanas.

Ko teiksiet par šādu izvēli Shimano Cardiff CDF201A.

Atbild Valdis Holbergs

Domāju, ka tieši šis modelis ir pārak mazs. Tā saucamie, džerkotāji lielās, ka viņi velk lielās līdakas un ja tas ir tā, kā viņi lielās, tad line capacity 120 yds 12 lb ir par mazu lielām līdakām. Piemērotāks lielo līdaku vilkšanai būtu bijis 401, nevis 201 CDF.

Atbildēts: 6.maijs 2008, 16:58 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Davis90

Sveiki. Vai nezini, ko var noķert Iģes upē, Valmieras rajonā?

Atbild Valdis Holbergs

Ja esmu tur copējis, tad tas bija ļoti sen. Atklāti sakot, neatceros. Uzdod šo jautājumu Normundam Grabovskim. Viņš noteikti zinās atbildi, jo viņš taču dzīvo Valmierā.

Atbildēts: 6.maijs 2008, 16:54 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā DaVinci

Sveiki atkal ! nevaret patiekt cik apmēram varētu maksāt spinings ( kāts, spole, aukla ) priekš iesācēja mānekļus ņemšu rapala tie man patīk

tātad cik apmēram varētu iesācējam paredzēts spinings maksāt.

Paldies jau iepriekš.

Atbild Valdis Holbergs

Spole un kāts ar kuriem principā var normāli spiningot, tā teikt iesācējam, varētu maksāt aptuveni 100 USD. Ar Rapala vizuļiem spiningo tikai ezeros un tikai no laivas, jo tie ir ļoti dārgi un upē no krasta tos aprausi ļoti ātri.

Atbildēts: 25.aprīlis 2008, 08:59 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā ARCHA

Sveiki,

Kāda resnuma monofīlo auklu ieteiktu forereļu makšķerēšanai mūsu upītēs?

Spole Shimano Spirex 2500; Kāts 2.10 m. tests 3-8 g.

Paldies.

Atbild Valdis Holbergs

Es izmantoju auklu robežās no 0,16 līdz 0,20 mm, bet visbiežāk 0,18 mm. Spiningojot ar tik tievu auklu obligāti ir ļoti precīzi jānoregulē frikcijas bremze, jo var pieķerties arī ļoti liela forele un ja bremze būs ciet, tā var tievo aukliņu saplēst. Katru reizi, pēc zacepiem un ja ir izvilkta liela forele, līdaka vai sapals vizulis obligāti ir jāpārsien, jo pat nedaudz pastiepjoties tievā aukliņa ļoti ātri zaudē izturību. Necenties spiningot visu sezonu ar vienu un to pašu auklu. Pēc dažām copes dienām labāk ir uztīt pilnīgi jaunu auklu, vai sliktākajā gadījumā pārtīt veco tā, lai lietotais gals būtu apakšā, pie spoles un copēsi ar to galu, kurš bija pie spoles pirms tam.

Atbildēts: 25.aprīlis 2008, 08:55 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā DaVinci

Labdien ! es gribēju pajautat kada cope ir juglas ezerā ? es dzivoju kadus 100 metrus no viņa ,bet tur ir daudz zāļu var jau aiziet tālāk paskatīties ,bet vai kautkas copes krasta puse ir šeit juglas pusē ne berģos.

Jau iepriekš paldies.

Atbild Valdis Holbergs

Juglas ezers ir diezgan bagāts ar zivīm, jo tajā ietek vairākas upes un tas cauri kanāliem, Ķīšezeru un Daugavu ir saistīts ar Rīgas jūras līci. No 1. maija daudzi tur spiningo no krasta un velk tīri pieklājīgas līdakas. No jūnija tur var copēt arī no laivas

Atbildēts: 24.aprīlis 2008, 11:54 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager