Valdis Holbergs

Valdis Holbergs

Universāls makšķernieks ar milzīgu pieredzi. Makšķernieku biedrībā Daugava Valdis iestājās 1965. gadā. Viņš bija viens no kastinga pionieriem Latvijā. No 1975. gada sporta meistara kandidāts un no 1976. gada sporta meistars kastingā un līdz ar to viņš filigrāni pārvalda gan spiningu, gan mušiņmakšķeri. No pagājušā gadsimta sešdesmitajiem gadiem viņš ir spiningojis līdakas un asarus Babītes, Engures, Dzirnu un citos ezeros, kā arī taimiņus, foreles, alatas, lašus, sapalus, meža vimbas, samus un zandartus Latvijas upēs. Latvijā viņš ir izstaigājis vairāk nekā 170 foreļupes un strautus. Sākot ar 1975. gadu viņš copē zivis ar mušiņmakšķeri. Ārpus Latvijas robežām viņš ir makšķerējis Kolas pussalā, Sibīrijā un citur plašajā Krievzemē, kā arī Norvēģijā, Somijā, Zviedrijā, Igaunijā, Lietuvā.

Atbildes

Jautā latvisx2

Sveiks, mēs ar draugiem esam nolēmuši jūlija sākumā apmeklēt somu Laplandi, man būtu tāds jautājums, vai jums nav nācies tur makšķerēt un ja ir tad ar kādiem mānekļiem jūs labāk ieteiktu darboties šajos ūdeņos. Jau iepriekš paldies par atbildi.

p.s. Mūsu galamērķis ir upe ar nosaukumu Meltausjoki, kas ir Kemijoki upes pieteka.

Atbild Valdis Holbergs

Konkrēti tajā vietā, laikam, copējis neesmu, vismaz, nosaukumu neatceros. Vispār par Somijas vidieni ir zināms, ka tur var atrast upes un ezerus, kuros var no sirds novilkties līdakas un asarus, kā arī tādas zivis, kā raudas, brekši, pliči un tamlīdzīgas, kuras somi par zivīm vispār neuzskata, bet ar lašveidīgajiem tur tā lieta ir sarežgītāka. Somijas upēs ir sastopamas strauta, ezeru un jūras foreles, laši un alatas. Upes ir ļoti skaistas un viss ļoti civilizēts, tikai ļoti daudz copmaņu. Faktiski lašveidīgo zivju ir tik daudz, ka kādam gandrīz katru dienu izdodas noķert kaut ko ievērības cienīgu, bet ja uz turieni atbrauc pirmo reizi var apjukt. Kad es pirmo reizi nolēmu tur pacopēt pa ceļam uz Norvēgiju, tas izskatījās tā: kempingā, kurā bija nolemts apstāties un atpūsties tika piedāvātas licences uz copi uz vienu foreļupi. es nolēmu to izmēģināt. kopā ar licenci man iedeva foreļupes plānu, kurā bija atzīmēti labākie posmi un piebraucamie ceļi. uz vienu tādu vietu aizbraucu. tur bija viens upes līkums ar tādu kā krācīti un dažām salām un asfaltētā autostāvvietā bija novietoti pāris desmiti automobīļu. pašā upes līkumā rosījā pāris desmiti līdz zobiem apbruņoti mušiņmakšķernieki. visi gore tex tērpos un ar ļoti labām makšķerēm. viens no tiem somu copmaņiem bija noķēris aptuveni kilogrammu smagu strauteni, izdzēra vienu alus buņdžiņu un piedzēris stāstīja, kā viņš meta, kā vilka utt. vispār somi, kuri ir nedaudz naudīgāki brauc ķert lašus un foreles vai nu uz Krieviju vai Norvēģiju un brīnās, ja kāds no ārzemēm ir atbraucis pie viņiem.

Atbildēts: 25.marts 2008, 09:59 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā lunis75

Labdien kādus voblerus Jūs ieteiktu spiningojot lašu un taimiņus,uz bleķiem ir daudzi noķerti,bet gribas pamēģināt ko jaunu;

Atbild Valdis Holbergs

Vobleri ir ļoti dārgi, tāpēc viņi nav tik populāri lašu spiningotāju vidū. Parasti voblerus izmanto tur, kur ir mazākas iespējas to noraut, piemēram, oļainos upes posmos, vai arī tādās bedrēs, kur ir zināms, ka lielais lasis tur tiešām sēž vai tādās vietās, kur to var iepludināt. Es un mani draugi esam izmantojuši Rapala Magnum un vēl dažus citus voblerus. Gedercevs uz 13 cm Rapala Magnum noķēra lasi, kurš svēra 24,5 kg, bet es noķēru desmitnieku.

Atbildēts: 20.marts 2008, 12:59 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā marex1

Sveiki meistar!:)

Asari ar dzīvo zivtiņu!:)Pastāstiet lūdzu visu par asaru copi uz dzīvo?

Kādi rīki,aukla,pavada,āķis būtu labāk izmantot,cik gramu labāk pludiņu asaru copei?Cik biezu pavadu?man vajag pavadu!

Vieta copes tehnika utt??

Iepriekš paldies!

Atbild Valdis Holbergs

Es parasti copēju ar spiningu vai mušiņu. Asarus var noķert arī uz vizuli un ķēpāties ar dzīvo zivtiņu ķeršanu un to uzglabāšanu, manuprāt, nav vērts.

Atbildēts: 17.marts 2008, 09:41 | 4 komentāri | Adrese atbildei
Jautā gikuss

Sveiks! vai nevari man pastāstīt kad līdakas precīzāk maina zobus???Jo tāda liekas ka tas proces viņā ir sācies!!! Un kāpēc interese par ēsmu viņām ir,bet neņem???

Atbild Valdis Holbergs

Nekad neesmu redzējis līdaku bez zobiem. Domāju, ka par to zobu maiņu viss ir izdomāts.

Atbildēts: 17.marts 2008, 09:38 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā murdelis

Sveicināti Holberga kngs.Vispirms gribu par tiem pašiem rotiņiem.pirms gadiem7-8 Cēsu tirgus copes bodē{tagad tur tās vairs nav}nopirku Kolonel 7 un9 nr rotiņus,ar forelītes sānu uzlīmi.Pēc pāris gadiem aizbraucu lai nopirktu vēl,bet tie vairs nebija tie rotiņi.Manējie bija apsudraboti,bet tie noniķelēti,un vairs ne tas atspīdums ūdenī,ne tā spēle.man teica ka tos izplatot Bresis un Bresis.Tikai tajos vairs nebija burta R aplītī.Vai tiešām tas tā ir?

Atbild Valdis Holbergs

Pirmie Colonel rotiņi bija izcili. Uz tiem labi ķērās līdakas, foreles un taimiņi. Pēc tam it kā nekādu acīm redzamu izmaiņu vizuļu konstrukcijā nebija, bet zivis uz tiem ķērās daudz sliktāk, vai pareizāk būtu teikt, ka vairs neķērās nemaz. Kāpēc tas tā ir noticis nezinu, bet tas tiešām ir fakts, ka uz tagad pirktajiem Colonel zivis neķeras.

Atbildēts: 17.marts 2008, 09:37 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā jurchix

Sveiks vēlreiz Valdi! Es atkal par Irbīti un tās taimiņiem.Saki man tā...ja es eju ar spiningu un spiningoju teiksim...līdakas...maijā, un man gadās pa kādam taimiņam,bet es to akurāti atlaižu,vai mani par to var sodīt!? Jautāju tāpēc ka vienam manam draugam gadījās tā,ka viņam spiningojot līdakas Irbē paņēma laba izmēra taimiņš uz 5kg, un nav jau noslēpums ka katram copmanim patīk ar ko tādu pacīkstēties,bet vilkšanas procesa laikā viņu apciemoja "zivju sargi" un pēc tam kad zivs saudzīgi tika atbrīvota šie kungi vicinot mapītes un apliecības gar degunu grasijās šo sodīt,jo viņš esot speciāli piekopis taimiņu ķeršanas stilu! Kāds tas ir un pēc kā to var noteikt skatoties no malas!?Es pats nēsmu pirmziemnieks šajā jomā,bet to īpašo stilu es nezinu! Bet ar visu to es domāju ka princips ķer un atlaid taču darbojas un ka par to nesoda!!! Pats paradoks ir tas ka šis čalis pat neprot lašveidīgās kā tādas spiningot jo viņa stihija ir tikai līdakas. Kad esi atkal ieplānojis doties uz Irbīti,varbūt kaut kā varam satikties un to lietu aprunāt klāt esot,jo jautājumi spečukam vienmēr atradīsie un ne jau visus var uzrakstīt. AR SVEICIENU JURČIKS!

Atbild Valdis Holbergs

Jā, tā tas tiešām notiek. Tu neesi pirmais, kurš stāsta, ka cilvēkam uzbrūk un neļauj laist vaļā zivi. Tie ir kaut kādi vides inspektori vai kaut kas tamlīdzīgs. Tagad ir ļoti palielināti sodi un tiem inspektoriem it kā pienākas ceturtā daļa no uzliktā soda. Tas nozīmē, ka ja viņiem izdotos to Tavu draugu sadušīt viņam uzliktu aptuveni 250 latu sodu vai pat vairāk un inspektoriem atlektu vairāk par 50 latiem. Tā taču ir laime kaut kādam vietējam plencim. Pavicināja ar apliecību un var nopirkt kaut desmit pudeles šņabja. Pie Salacas viņi medī copmaņus, kuri ir ieklīduši citā zonā. Tur uz papīra Salaca ir sadalīta zonās, bet reāli dabā robežu nav un tad tie inspektori uzbāžās, lai viņiem maksā. Man stāstīja, ka atpirkties ir iespējams par 20 latiem. Šogad spiningot uz Irbi mēs vairs nepaspējam, jo ir atlikušas tikai pāris dienas līdz 16. martam, bet principā varam sarunāt arī aizbraukt kopā. Maija sākumā es uz Irbi noteikti aizbraukšu uz vimbām.

Atbildēts: 13.marts 2008, 17:42 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā jerk

Sveiki, Valdi!

1.maijā dodos medīt Ālandu līdakas un asarus.

vai ir kāds māneklis , kuru obligāti nedrīkst aizmirst līdzi paņemt?

kāda ir Jūsu pieredze spiningošanā Ālandu salās?

Atbild Valdis Holbergs

Uz Ālandiem es braucu tikai jūlijā un augusta sākumā, kad ir silts. Maija sākumā var būt ļoti laba cope, bet var piedzīvot arī vilšanos. Maija sākumā būtu jāmeklē kāds līcis kurā vējš ir sadzinis nedaudz siltākos ūdens slāņus un kur ūdens ir nedaudz siltāks. Jūrā ap Ālandu salām man vislabāk ir veicies ar BLUE FOX rotiņiem ar voblerīšiem. Tos nesen redzēju pārdošanā veikalā Domina Rīgā. Noteikti ir vērts izmēģināt mūsu pašu mūdzi. Mūsu spiningotāji, kuri ir piedalījušies spiningotāju sacensībās PIKE TROPHY Zviedrijā, uzvarēja tieši ar mūdžiem.

Atbildēts: 11.marts 2008, 10:42 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā ainarsl

kāds ir labākais vizulis līdakām šajā laikā

Atbild Valdis Holbergs

Ezeros vobleris, šūpiņš vai gumijzivs. Upēs rotiņš, šūpiņš un gumijzivs. Spiningot ar vobleriem upēs nav vērts, jo upēs parasti ir daudz zacepu un vizuļus nākas zaudēt, bet vobleri ir samērā dārgi.

Atbildēts: 11.marts 2008, 10:14 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā jerk

Sveiki, Valdi!

Klausot Jūsus padomam, nolēmu pamēģināt RAPALA JOINTED.

Pirmkārt, atrast tos nav viegli. Nedabūju tos krāsojumus, kurus Jūs te ieteicāt, tāpēc pats pašrocīgi tos pārkrāsoju.

Mans jautājums: kādi ir bijuši rezultatīvākie vilkšnanas un izspēlēšanas veidi?

paldies!

Atbild Valdis Holbergs

Rapala Jointed pats par sevi spēlē ļoti labi. Viņu nevajag kaut kā īpaši raustīt, vilkt te ātrāk, te lēnāk. Vislabāk to ir atlaist no laivas vismaz 50 metrus un lēni braukt uz priekšu.

Atbildēts: 10.marts 2008, 18:09 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā suitpc

ja spole 245g smaga ka lai piemekle pareizu spiniga katu prieks upem un kadam jabut garumam lai vieglak butu ar vinu loznat

Atbild Valdis Holbergs

Ar tik mazu spoli varētu izmantot aptuveni 1,9 metrus garu spininga kātu, kura tests ir ap 15 gramiem.

Atbildēts: 10.marts 2008, 17:59 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager