Valdis Holbergs

Valdis Holbergs

Universāls makšķernieks ar milzīgu pieredzi. Makšķernieku biedrībā Daugava Valdis iestājās 1965. gadā. Viņš bija viens no kastinga pionieriem Latvijā. No 1975. gada sporta meistara kandidāts un no 1976. gada sporta meistars kastingā un līdz ar to viņš filigrāni pārvalda gan spiningu, gan mušiņmakšķeri. No pagājušā gadsimta sešdesmitajiem gadiem viņš ir spiningojis līdakas un asarus Babītes, Engures, Dzirnu un citos ezeros, kā arī taimiņus, foreles, alatas, lašus, sapalus, meža vimbas, samus un zandartus Latvijas upēs. Latvijā viņš ir izstaigājis vairāk nekā 170 foreļupes un strautus. Sākot ar 1975. gadu viņš copē zivis ar mušiņmakšķeri. Ārpus Latvijas robežām viņš ir makšķerējis Kolas pussalā, Sibīrijā un citur plašajā Krievzemē, kā arī Norvēģijā, Somijā, Zviedrijā, Igaunijā, Lietuvā.

Jautā toms004

Sveiks. Ar spiningu sāku copēt pagāšgad, nekas dižš nau vēl gadījies, praktiski esmu karpinieks. Tākā ķerot karpas lietoju reanu auklu, es nezinu cik tad īsti resnu vajag spiningojot. Kādas pavadiņas lietot gaujā jo viens saka ka vienalga otrs ka tievās volfroma? Vai ir kāda nozīme rotera lapiņai, vai tā ir garena vai drīzāk apaļīga, ar uzlīmīti vai bez?? Tākā man uz roteri vienkārši neķeras, nez kapē, es meiģināju uz gumijas un tad tā lieta sāka iet, vai ir kāda starpība starp krāsotu un nekrāsotu džigagalvu??? Un cik smagai tai apmēram vajadzētu būt spiningojot Gaujā (krācēs, atvaros, lēnumos).?? Vai ir vērts laist vobleri pa straumi???

LIELS PALDIES JAU IEPRIEKŠ. Toms

Spiningojot parasti ir jālieto monofīlā aukla ar diametru no 0,25 līdz 0,28 mm, t.i. tagad vasaras vidū Gaujā uz līdakām. Ja ir augsts ūdens līmenis un daudz zacepu, tad var spiningot ar pīto, kuras diametrs ir ap 0,20 mm, tad mazāk norausi vizuļus. Spiningojot upēs es iztieku bez pavadiņām, jo upēs ķeras ne tikai līdakas un ja lieto pavadiņu, tad copes būs retāk. Pavadiņas parasti lieto līdaku ezeros, kur ķeras gandrīz tikai līdakas. Es parasti izmantoju standarta pavadiņas, kuras var nopirkt jebkurā veikalā un kuras ir no tērauda un tērauda stieple ir aizsargāta ar plastikāta izolāciju. Folframa, kevlara uc tamlīdzīgu materiālu pavadiņām ir pārāk daudz trūkumu un ar tām ķēpāties nav vērts. Rotera lapiņai ir tāda nozīme, ka jo garenāka lapiņa, jo labāk rotiņš darbosies stiprā straumē un apaļīgākas lapiņas parasti lieto mierīgākos ūdeņos. Ļoti dīvaini ir tas, ka Tev neķeras uz rotiņu. Rotiņš ir pats universālākais vizulis un Gaujā uz to būtu jāķeras līdakām, asariem, sapaliem, meženēm, alatām, forelēm, bet uz gumiju gandrīz tikai līdakām. Džiggalvas svars ir atkarīgs no gumijzivs lieluma, upes dziļuma un straumes ātruma. Svars Tev ir jāpiemeklē pašam eksperimentējot. Vobleri pa straumi ir vērts laist, ja ir tam izdevīgi apstākļi. Es tādu paņēmienu pielietoju Daugavā.

Atbildēts: 15.jūlijs 2007, 10:51 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager