Valdis Holbergs

Valdis Holbergs

Universāls makšķernieks ar milzīgu pieredzi. Makšķernieku biedrībā Daugava Valdis iestājās 1965. gadā. Viņš bija viens no kastinga pionieriem Latvijā. No 1975. gada sporta meistara kandidāts un no 1976. gada sporta meistars kastingā un līdz ar to viņš filigrāni pārvalda gan spiningu, gan mušiņmakšķeri. No pagājušā gadsimta sešdesmitajiem gadiem viņš ir spiningojis līdakas un asarus Babītes, Engures, Dzirnu un citos ezeros, kā arī taimiņus, foreles, alatas, lašus, sapalus, meža vimbas, samus un zandartus Latvijas upēs. Latvijā viņš ir izstaigājis vairāk nekā 170 foreļupes un strautus. Sākot ar 1975. gadu viņš copē zivis ar mušiņmakšķeri. Ārpus Latvijas robežām viņš ir makšķerējis Kolas pussalā, Sibīrijā un citur plašajā Krievzemē, kā arī Norvēģijā, Somijā, Zviedrijā, Igaunijā, Lietuvā.

Jautā RENs

Sveiks.

Man ir jautājums par purvu ezeriem. Nesen atradu vienu purva ezeru. Ūdens galīgi tumš (kam itkā tā vajadzētu būt), taču pilnībā nav redzamas nekādas (zivju) dzīvības pazīmes. taču neskatoties uz to esmu tur noķēris divas bezmēra līdaciņas (abas reizes uz rotiņu). Man ir jautājums: uz ko labāk spiningot šādās vietās un vai pastāv iespēja ka tur var dabūt arī ko nopietnu?

Vislabāk ir copērt uz rotiņu. Tu izdarīji pilnīgi pareizi. Tādos nelielos purva ezeriņos var trāpīt gan lielas līdakas, gan kuprainus asarus. Bieži gadās, ka tāds purva ezeriņš patiesībā nav simtprocentīgi noslēgts. Netālu no mūsu lauku mājām arī bija viens pārpurvojies mazs ezeriņš un es tajā vilku gan lielas līdakas, gan asarus. Tikai ne katru gadu. Vienu vasaru zivju bija ļoti daudz, bet citu gadu gandrīz nebija nekā. Lieta tāda, ka agrā pavasarī, kad sāka kust sniegs ezeriņā cēlās ūdens līmenis un pa grāvi tas tecēja uz strautu, kurš savukārt tecēja līdz vienai Daugavas pietekai un iznāca, ka tieši pirms pavasara nārsta purva ezeriņš bija savienots ar Daugavu un visas zivis nāca pret straumi uz augšu nārstot un tad, kā kuru gadu,- vienā gadā ezerā sanāca daudz līdaku, ūdens nokritās un viņas visas palika ezeriņā, bet citu gadu ūdens līmenis bija pārāk zems un viņas vispār netika līdz tam ezeriņam. Vārdu sakot, ja šogad neveicās (bija taču silta ziema bez sniega), pamēģini tur pacopēt nākošajā pavasarī un vasarā.

Atbildēts: 27.oktobris 2008, 16:54 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager