Valdis Holbergs

Valdis Holbergs

Universāls makšķernieks ar milzīgu pieredzi. Makšķernieku biedrībā Daugava Valdis iestājās 1965. gadā. Viņš bija viens no kastinga pionieriem Latvijā. No 1975. gada sporta meistara kandidāts un no 1976. gada sporta meistars kastingā un līdz ar to viņš filigrāni pārvalda gan spiningu, gan mušiņmakšķeri. No pagājušā gadsimta sešdesmitajiem gadiem viņš ir spiningojis līdakas un asarus Babītes, Engures, Dzirnu un citos ezeros, kā arī taimiņus, foreles, alatas, lašus, sapalus, meža vimbas, samus un zandartus Latvijas upēs. Latvijā viņš ir izstaigājis vairāk nekā 170 foreļupes un strautus. Sākot ar 1975. gadu viņš copē zivis ar mušiņmakšķeri. Ārpus Latvijas robežām viņš ir makšķerējis Kolas pussalā, Sibīrijā un citur plašajā Krievzemē, kā arī Norvēģijā, Somijā, Zviedrijā, Igaunijā, Lietuvā.

Jautā WhitENiggA

sveiks veleiz! gribēju vēl pajautāt par forelēm. Daži saka,ka ķerot foreles un laižot tās atpakaļ,nedrīkst viņas ņemt ar roku,jo tas rada viņām apdegumus un pēc tam forele nomirst.vai tā ir taisnība? Ja ir,tad kā pareizi būtu viņu atlaist?

un vēlviens jautājums: vai gaujā tagad var copēt uz gruntenes,liekot galā slieku?

Vislabāk ir ja foreli ar roku neņem vispār. Kamēr viņa ir zivju uztveramajā tīkliņā ar pinceti vai ko citu atbrīvo viņu no āķa un uzreiz atlaiž vaļā. Ārzemēs ķer un atlaid visur ir ar mušiņmakšķeri uz mušiņu bez atskabargas. Kā var noņemt un atlaist sīko forelīti no maza trīsžubura āķa, kad tā to ir kārtīgi ierijusi, es nezinu. Uz grunteni ar slieku uz āķa copēt Gaujā drīkst vienmēr. Vienīgais, ja trāpīsies raibais, to paturēt nedrīkst.

Atbildēts: 27.oktobris 2008, 15:35 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager