Valdis Holbergs

Valdis Holbergs

Universāls makšķernieks ar milzīgu pieredzi. Makšķernieku biedrībā Daugava Valdis iestājās 1965. gadā. Viņš bija viens no kastinga pionieriem Latvijā. No 1975. gada sporta meistara kandidāts un no 1976. gada sporta meistars kastingā un līdz ar to viņš filigrāni pārvalda gan spiningu, gan mušiņmakšķeri. No pagājušā gadsimta sešdesmitajiem gadiem viņš ir spiningojis līdakas un asarus Babītes, Engures, Dzirnu un citos ezeros, kā arī taimiņus, foreles, alatas, lašus, sapalus, meža vimbas, samus un zandartus Latvijas upēs. Latvijā viņš ir izstaigājis vairāk nekā 170 foreļupes un strautus. Sākot ar 1975. gadu viņš copē zivis ar mušiņmakšķeri. Ārpus Latvijas robežām viņš ir makšķerējis Kolas pussalā, Sibīrijā un citur plašajā Krievzemē, kā arī Norvēģijā, Somijā, Zviedrijā, Igaunijā, Lietuvā.

Jautā Kuto

Yo Valdi! Paņemam vienādus kātus, auklas un mānekļus. Uz vien kāta multiplikātors uz otra bezinercene ( loģiski ka abas labas kvalitātes) ar kur tālāk var iežvidzināt. nu kaut vai tu?

Ja ir cerība noķert standarta līdaku, zandartu vai nelielu lasi, piemēram, līdz 5, maks. 8 kg mazajās Kolas pussalas lašu upēs, vai novārdzināti Salacas lasi, tad droši spiningoju ar bezinerceni, bet ja ir liela iespēja uzrauties uz milzīgu līdaku vai lielu lasi, piem. 8 līdz 15 kg un līdz 30 kg tad spiningoju tikai ar multiplikātoru. Ar bezinerceni var aizmest ļoti tālu, bet ar bezinerceni nekur nevar aizmest ar resnu auklu, piemēram ar 0,50 mm monofīlu vai 0,35 mm pīto, bet ar multiplikātoru ar resnajām auklām lido daudz labāk, pie kam ar multiplikātoru lielo zivi ir vieglāk kausēt.

Atbildēts: 17.jūnijs 2009, 11:21 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager