Holberga kungs,MAn ir tads jautajums ka pareizi izveleties mushinu notiekta diena un gada laika.Man daudz reizes ir bijis ta ka zivs pienak klat bet nenem(forele,biezak sapals)Makshkereju Gauja.
Universāls makšķernieks ar milzīgu pieredzi. Makšķernieku biedrībā Daugava Valdis iestājās 1965. gadā. Viņš bija viens no kastinga pionieriem Latvijā. No 1975. gada sporta meistara kandidāts un no 1976. gada sporta meistars kastingā un līdz ar to viņš filigrāni pārvalda gan spiningu, gan mušiņmakšķeri. No pagājušā gadsimta sešdesmitajiem gadiem viņš ir spiningojis līdakas un asarus Babītes, Engures, Dzirnu un citos ezeros, kā arī taimiņus, foreles, alatas, lašus, sapalus, meža vimbas, samus un zandartus Latvijas upēs. Latvijā viņš ir izstaigājis vairāk nekā 170 foreļupes un strautus. Sākot ar 1975. gadu viņš copē zivis ar mušiņmakšķeri. Ārpus Latvijas robežām viņš ir makšķerējis Kolas pussalā, Sibīrijā un citur plašajā Krievzemē, kā arī Norvēģijā, Somijā, Zviedrijā, Igaunijā, Lietuvā.
Holberga kungs,MAn ir tads jautajums ka pareizi izveleties mushinu notiekta diena un gada laika.Man daudz reizes ir bijis ta ka zivs pienak klat bet nenem(forele,biezak sapals)Makshkereju Gauja.
Pareizi būtu noķert kādu zivi un pārbaudīt tās kuņģa saturu zem palielināmā stikla. Pēc tam, kad zivs kuņģi ir atrastas norīto insektu paliekas ņemt un piesiet to mākslīgās imitācijas. Tā to rāda amerikāņu mācību filmās par mušiņmakšķerēšanu. Var to darīt arī citādi. Man ir pretīgi rakņāties pa zivju iekšām un es mušiņas vienkārši mainu vienu pēc otras, kamēr atrodu īsto. Nereti gadās pārsiet mušiņas desmit un divdesmit reizes, kamēr atrodu īsto. Ja es ieraugu, ka zivs ir gājusi uz mušiņu, bet nav to paņēmusi uzreiz uzsienu citu mušiņu. Ja uz to vispār nereaģē, sienu uzreiz citu, kamēr tā zivs, kādu mušiņu sagrābj. Tad ar veiksmīgo mušiņu turpinu copēt. Var gadīties, ka nākamajā dienā, tai pašā vietā mušiņas meklējumi būs jāsāk no jauna.
Pievieno savu komentāru