Valdis Holbergs

Valdis Holbergs

Universāls makšķernieks ar milzīgu pieredzi. Makšķernieku biedrībā Daugava Valdis iestājās 1965. gadā. Viņš bija viens no kastinga pionieriem Latvijā. No 1975. gada sporta meistara kandidāts un no 1976. gada sporta meistars kastingā un līdz ar to viņš filigrāni pārvalda gan spiningu, gan mušiņmakšķeri. No pagājušā gadsimta sešdesmitajiem gadiem viņš ir spiningojis līdakas un asarus Babītes, Engures, Dzirnu un citos ezeros, kā arī taimiņus, foreles, alatas, lašus, sapalus, meža vimbas, samus un zandartus Latvijas upēs. Latvijā viņš ir izstaigājis vairāk nekā 170 foreļupes un strautus. Sākot ar 1975. gadu viņš copē zivis ar mušiņmakšķeri. Ārpus Latvijas robežām viņš ir makšķerējis Kolas pussalā, Sibīrijā un citur plašajā Krievzemē, kā arī Norvēģijā, Somijā, Zviedrijā, Igaunijā, Lietuvā.

Jautā fishfirer

Labdien.

Man jautājums par bezinerces spoles aizmugurējās bremzes noregulēšanu. Es to regulēju tā lai stipri velkot auklu no spoles varētu to izvilkt, bet tas ir tāds relatīvs mērs. Vai tas ir pareizi? Vai var būt jākarina pie auklas gala kāds svars un tad jāregulē. Vien vārd sakot gribās zināt kā to ir jādara pareizi.

Liels paldies

Spiningojot ir jāatceras, ka jebkurā mirklī Tev var pieķerties ļoti liela zivs un ja Tu nebūsi gatavs ar to cīnīties, tā noteikti saplēsīs auklu un būs prom. Piemēram, desmit kg smaga līdaka var sagrābt vizuli tad, kad vizulis jau ir pie pašas spininga spices un uzreiz mesties uz priekšu, zem laivas, lielais sams var izdarīt tieši tā pat, tikai tas ar milzu spēku un ātrumu skries dziļumā, bet 8 līdz 12 kg smags lasis ir spējīgs vairākas reizes izpildīt 100 līdz 150 metrus garus rāvienus un ja bremze ir aizvilkta pārāk stipri, tad ar skaļu plīkšķi saplīsīs gan 0,50 monofīlā vai 0,34 mm pītā aukla. Frikcijas bremze ir jānoregulē tā, lai būtu iespējams lielo zivi piecirst. To regulējot, nekādus svarus neizmanto. Tā tiek noregulēta tā, lai to varētu diezgan viegli izvilkt ārā no spoles. Ir tāds cirka mākslinieku triks. Tiek servēts galds ar traukiem un glāzēm un tad fakīrs ņem un izrauj galdautu un visi trauki un glāzes paliek savās vietās. Šī trika pamatā ir tas, ka galdautu var izraut, nesaplēšot traukus, ja to izdara ļoti asi un ātri. Ar vaļēju frikcijas bremzi makšķerniekam ir jāizdara tieši tas pats. Asi jāpiecērt un āķis ieķersies, bet rāviena brīdī aukla nepārplīsīs. Spiningojot, es daru tā: spiningoju ar noslēgtu atpakaļgaitas bremzi(tas tāpēc, lai no pirkstiem neizsit spoles rokturi) un katru reizi, kad no spoles ir jāpavelk ārā aukla to daru ar roku, tādejādi pārliecinoties par to, ka frikcijas bremze ir vaļā un tā nostrādās.

Atbildēts: 30.augusts 2007, 10:28 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager