Kādus vizuļus labāk izvēlēties Somijā, Brando tagad pavasarī, un kur vairāk meklēt dziļumā vai pa seklumu?
Universāls makšķernieks ar milzīgu pieredzi. Makšķernieku biedrībā Daugava Valdis iestājās 1965. gadā. Viņš bija viens no kastinga pionieriem Latvijā. No 1975. gada sporta meistara kandidāts un no 1976. gada sporta meistars kastingā un līdz ar to viņš filigrāni pārvalda gan spiningu, gan mušiņmakšķeri. No pagājušā gadsimta sešdesmitajiem gadiem viņš ir spiningojis līdakas un asarus Babītes, Engures, Dzirnu un citos ezeros, kā arī taimiņus, foreles, alatas, lašus, sapalus, meža vimbas, samus un zandartus Latvijas upēs. Latvijā viņš ir izstaigājis vairāk nekā 170 foreļupes un strautus. Sākot ar 1975. gadu viņš copē zivis ar mušiņmakšķeri. Ārpus Latvijas robežām viņš ir makšķerējis Kolas pussalā, Sibīrijā un citur plašajā Krievzemē, kā arī Norvēģijā, Somijā, Zviedrijā, Igaunijā, Lietuvā.
Kādus vizuļus labāk izvēlēties Somijā, Brando tagad pavasarī, un kur vairāk meklēt dziļumā vai pa seklumu?
Copējot jūrā pie Brando salas, es vienmēr izmantoju samērā tievu monofīlo 0,25 mm auklu, jo tur ar šo aukliņu bez problēmām var nokausēt arī desmitnieci, par cik tur ir jūra un lielā līdaka tur nevar ieskriet meldru cerā kā Babītes ezerā un tāpēc, ka lietoju tievu aukliņu izmantoju nelielus rotējošos vizulīšus vai voblerīšus. Vislabāk līdakas un asari ķērās uz Somijā ražotajiem BLUE FOX kombiņētajiem rotiņiem ar nelielu vobleri. Ar labiem panākumiem var izmantot mūsu Salmo ražoto mūdzi un citus vizuļus, tikai tiem nav jābūt lieliem.
Par vietas izvēli tagad ir grūti kaut ko pateikt. Ir jāeksperimentē uz vietas. Maz ticams, ka līdakas būs aktīvas dziļumā un tāpēc jāsāk apmētāt seklie līči un kantes uz sekluma un dziļuma robežas.
Pievieno savu komentāru