Valdis Holbergs

Valdis Holbergs

Universāls makšķernieks ar milzīgu pieredzi. Makšķernieku biedrībā Daugava Valdis iestājās 1965. gadā. Viņš bija viens no kastinga pionieriem Latvijā. No 1975. gada sporta meistara kandidāts un no 1976. gada sporta meistars kastingā un līdz ar to viņš filigrāni pārvalda gan spiningu, gan mušiņmakšķeri. No pagājušā gadsimta sešdesmitajiem gadiem viņš ir spiningojis līdakas un asarus Babītes, Engures, Dzirnu un citos ezeros, kā arī taimiņus, foreles, alatas, lašus, sapalus, meža vimbas, samus un zandartus Latvijas upēs. Latvijā viņš ir izstaigājis vairāk nekā 170 foreļupes un strautus. Sākot ar 1975. gadu viņš copē zivis ar mušiņmakšķeri. Ārpus Latvijas robežām viņš ir makšķerējis Kolas pussalā, Sibīrijā un citur plašajā Krievzemē, kā arī Norvēģijā, Somijā, Zviedrijā, Igaunijā, Lietuvā.

Jautā rotinnss

Sveiki!

Zinu vienu meža ezeru, ne pārāk lielu, bet bagātu ar zivīm, asari un līdakas. No miermīlīgajām zivīm esmu tur manījis tikai Ļoti lielus līņus un sazānus. Mazās vispār nēesmu tur redzējis. Tiko ielaiž dzīvo, raudu, plici tā momentā cope. Līdz šim esmu līdaku vēderos atradis tikai asarus un pašas līdakas. Kā arī lielākā daļa līdaku jau kādreiz ir bijušas kostas ar rētām. Ezers ir tīrākā kūdras bedre un ūdens ir nepārspīlēti tik melns kā kafija. Kad ielaižu vizuli 10 cm ūdenī, tas vairs nav saredzams. Krasti ir purvaini un visa mala ezeram iet uz leju, kad uzkāpju virsū, ir gadījies arī izkrist cauri līdz nabai. Ar ko man tur mēģināt mētāt, krāsas, formas, vibrāciju veidojoša vai kautkādiem tumsā spīdošiem vizuļiem. Ezers ir ļoti dziļš un avotains, vienmēr tur ir ļoti auksts ūdens un ūdens zāļu tur tikpat kā nav. Lielākais loms tur ir 11 kg Līdaka. Ezers atrodas Kalvenes mežos.

Pa tāda ezra krastiem labāk nestaigā un copē no piepūšamās laivas. Es tajā ezerā noteikti sāktu spiningot ar rotiņu, jo tur dzīvo ne tikai līdakas, bet arī asari un iespējams, ka lieli. Ja ūdens ir tik tumšs var izmantot rotiņus, kuriem uz lapiņas ir uzlīmēta gaismas atstarojoša plēve. Dziļākās vietās var pamēģināt šūpiņus un līdaku voblerus un gumijzivis. Par cik, pats tur copējis neesmu, gatavas receptes man nav. Ir jāeksperimentē uz vietas.

Atbildēts: 12.novembris 2007, 18:22 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager