Valdis Holbergs

Valdis Holbergs

Universāls makšķernieks ar milzīgu pieredzi. Makšķernieku biedrībā Daugava Valdis iestājās 1965. gadā. Viņš bija viens no kastinga pionieriem Latvijā. No 1975. gada sporta meistara kandidāts un no 1976. gada sporta meistars kastingā un līdz ar to viņš filigrāni pārvalda gan spiningu, gan mušiņmakšķeri. No pagājušā gadsimta sešdesmitajiem gadiem viņš ir spiningojis līdakas un asarus Babītes, Engures, Dzirnu un citos ezeros, kā arī taimiņus, foreles, alatas, lašus, sapalus, meža vimbas, samus un zandartus Latvijas upēs. Latvijā viņš ir izstaigājis vairāk nekā 170 foreļupes un strautus. Sākot ar 1975. gadu viņš copē zivis ar mušiņmakšķeri. Ārpus Latvijas robežām viņš ir makšķerējis Kolas pussalā, Sibīrijā un citur plašajā Krievzemē, kā arī Norvēģijā, Somijā, Zviedrijā, Igaunijā, Lietuvā.

Jautā ARCHA

Sveiki!

Vēlos uzdot 2 jautājumus:

1. Izmantojot Rapala voblerus Jūs izmantojat pavadīņas? Uz iepakojuma rakstīts ka jāsien ar mezglu, bet līdakai pārkost pat pīto auklu nav problēma.

2. Manai pirmajai spolei bremze bīja priekšā pie auklas kasetes. Otro iegādājos ar bremzi apakšā, lai velkot zivi var mainīt slodzi. Tagat lasot komentārus citi izsakās ka spole ar apkšējo bremzi neēsot labas, vai tā ir taisnība un kapēc?

Paldies.

Tas somu mezgls ir īpašs. To savelkot, rodas maza cilpiņa un viņi uzskata, ka pateicoties tieši šai cilpiņai vobleris labāk strādā. Tāpēc viņi uz iepakojumiem zīmē to mezglu. Galu galā Rapala vizuļus izmanto ne tikai mūsu aszobaino līdaku ķeršanai, bet tos lieto makšķernieki visā pasaulē un uz tiem ķer visādus asarus un tamlīdzīgas zivis, kuras to nokost nemaz nevar. Protams, ka, spiningojot līdakas, es izmantoju metāla pavadiņas ar metāla skaviņu un šī skaviņa tieši arī pilda tās mazās cilpiņas funkcijas. Citu firmu vobleriem, piemēram, ir vēl papildus gredzentiņš aiz kura var siet auklu ar jebkuru mezglu.

Pašām labākajām un ekskluzīvākajām mūsdienu spolēm frikcijas bremze ir priekšā. Tā regulējas ļoti precīzi un ar to parasti nav nekādu problēmu. Ir tikai viens liels mīnuss. Tās spoles ir diezgan dārgas. SHIMANO TVIN POWER maksā ap 230 latu, bet SHIMANO STELLA vismaz divas reizes vairāk. Ja ir jāizvēlas kāda vienkāršāka spole es dotu priekšroku tai, kurai frikcijas bremze regulējas aizmugurē, jo to tiešām var paregulēt pat tad, kad ir pieķērusies lielā zivs. Agrāk es spiningoju tikai ar tām bezinerces spolēm, kurām frikcijas bremze regulējas aizmugurē. Ar SHIMANO STELLA es spiningoju tikai pāris sezonas.

Atbildēts: 10.janvāris 2008, 15:52 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager