Sveiks, Valdi!
Vēlējos Jums pajautāt, kā pareizi prezentēt un vadīt mušas un nimfas? Netā itkā daudz rakstīts par mm tēmu, bet pārsvarā par metieniem utt.
Paldies!
Universāls makšķernieks ar milzīgu pieredzi. Makšķernieku biedrībā Daugava Valdis iestājās 1965. gadā. Viņš bija viens no kastinga pionieriem Latvijā. No 1975. gada sporta meistara kandidāts un no 1976. gada sporta meistars kastingā un līdz ar to viņš filigrāni pārvalda gan spiningu, gan mušiņmakšķeri. No pagājušā gadsimta sešdesmitajiem gadiem viņš ir spiningojis līdakas un asarus Babītes, Engures, Dzirnu un citos ezeros, kā arī taimiņus, foreles, alatas, lašus, sapalus, meža vimbas, samus un zandartus Latvijas upēs. Latvijā viņš ir izstaigājis vairāk nekā 170 foreļupes un strautus. Sākot ar 1975. gadu viņš copē zivis ar mušiņmakšķeri. Ārpus Latvijas robežām viņš ir makšķerējis Kolas pussalā, Sibīrijā un citur plašajā Krievzemē, kā arī Norvēģijā, Somijā, Zviedrijā, Igaunijā, Lietuvā.
Sveiks, Valdi!
Vēlējos Jums pajautāt, kā pareizi prezentēt un vadīt mušas un nimfas? Netā itkā daudz rakstīts par mm tēmu, bet pārsvarā par metieniem utt.
Paldies!
Par šo tēmu var sarakstīt veselu romānu, jo mušas ir sausas un slapjas, ir nimfas, strīmeri un lašu mušas, pie kam copē gan ezeros ar stāvošu ūdeni, gan straujās, gan lēnās un dziļās upēs. Vispārīgi var teikt, ka muša ir jāvada tā, kā kukaiņa prototips kustas ūdenī. Ja piemēram may fly, t.i. viendienītes iekrīt un lēni peld pa straumi, tad ir jāapstrādā ar sprey mušiņa, jāiesmērē pavadiņa un tā ir jāiemet ūdenī un jāļauj tai peldēt pa ūdens virsmu kaut vai izstieptas rokas garumā tā, kā pel īstas may fly un tad jāpārmet. Ķerot alatas un strauta foreles uz sauso mušu ir jāizvairās no tā, ka uz ūdenī iemesto auklu iedarbojas straume ar dažādu ūdens plūsmas ātrumu. Vārdu sakot ir jācenšas cik vien precīzi ir iespējams imitēt reālu kukaiņu uzvedību.
Pievieno savu komentāru