Valdis Holbergs

Valdis Holbergs

Universāls makšķernieks ar milzīgu pieredzi. Makšķernieku biedrībā Daugava Valdis iestājās 1965. gadā. Viņš bija viens no kastinga pionieriem Latvijā. No 1975. gada sporta meistara kandidāts un no 1976. gada sporta meistars kastingā un līdz ar to viņš filigrāni pārvalda gan spiningu, gan mušiņmakšķeri. No pagājušā gadsimta sešdesmitajiem gadiem viņš ir spiningojis līdakas un asarus Babītes, Engures, Dzirnu un citos ezeros, kā arī taimiņus, foreles, alatas, lašus, sapalus, meža vimbas, samus un zandartus Latvijas upēs. Latvijā viņš ir izstaigājis vairāk nekā 170 foreļupes un strautus. Sākot ar 1975. gadu viņš copē zivis ar mušiņmakšķeri. Ārpus Latvijas robežām viņš ir makšķerējis Kolas pussalā, Sibīrijā un citur plašajā Krievzemē, kā arī Norvēģijā, Somijā, Zviedrijā, Igaunijā, Lietuvā.

Jautā Sapals

Sveiks, Valdi! gribu zināt Tavu viedokli par špiningošano niedru valstībā. Diemžēl tās lielās mēdz uzturēties tieši tur. Pāgājušo gadu tur arī izvilku savu lielo 8 kg, bet biju pilnīgi nesagatvots tādam pasākumam "džungļos". Spried pats 0,22 mono, mini pavada (15 cm) un virelesa(pretzāļu) tipa āķis ar gumijzivtiņu, metu pa taisno "džungļos". Glāba vienīgi veiksme un tas ka "kaujas laukā" spēlējos ar frikcijas bremzi - kad tā muka bez variantiem, tad palaidu, kad kad kausēju, tad piegriezu, bet jautājums tāds - pie tātdas copes man veiksmīgs labi ja katrs 20 grābiens, kā tu veicini rezultatīvo copju skaitu, kādus mānekļus lieto un kā copē tādos apstķļos? Skaidrs viens ka pirmais nosacījums klusa piebraukšana.

Par šo tēmu pirms gada vai diviem esmu uzrakstījis lielu rakstu žurnālā COPES LIETAS. Man pašam ļoti patīk copēt "pa džungļiem", jo tas ir ļoti sarežģīti un aizraujoši, jo vasarā un seklās vietās ir redzama katra cope, arī tās, kad līdaka aizšaujas garām. Ar ņezacepļaikām es spiningoju, tikai agrā pavasarī, kamēr meldri vēl nav sākuši augt. Agrā pavasarī lielās līdakas turas tur, kur ir nedaudz siltāks ūdens un tas ir tieši visvairāk aizaugušajās vietās. Uz ņezacepļaiku vienmēr ir ļoti daudz copes, bet daudzas ir pa tukšo. Intereses pēc esmu skaitījis. Man parasti no desmit copēm izdodas izvilkt vienu vai divas līdakas. Es neko nedaru, lai ņezapepļaikas rezultivitāti uzlabotu, jo tad viens, divi var izvilkt atļautās piecas līdakas. Vēlāk, kad meldri jau ir izauguši es tā pat spiningoju pa zālēm, tikai uz parastu rotiņu, vai poperi. Mana priekšrocība ir tā, ka es tiešām protu tālu un precīzi mest un tāpēc vasarā, kad visi meldri un lēpes ir redzamas varu atļauties izmantot normālus vizuļus. Ņezacepļaika ir nepieciešama, tikai pavasarī, kad ūdensaugi vēl nav redzami. Vasarā ir labi redzams kur ir jātrāpa un var iztikt bez ņezacepļaikas.

Atbildēts: 22.maijs 2008, 12:38 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Komentāri
 
Paldies par atbildi, parakāšos Copes Lietas žurnālu kaudzē, būšu palaidis to garām.
22.05.08
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager