Valdis Holbergs

Valdis Holbergs

Universāls makšķernieks ar milzīgu pieredzi. Makšķernieku biedrībā Daugava Valdis iestājās 1965. gadā. Viņš bija viens no kastinga pionieriem Latvijā. No 1975. gada sporta meistara kandidāts un no 1976. gada sporta meistars kastingā un līdz ar to viņš filigrāni pārvalda gan spiningu, gan mušiņmakšķeri. No pagājušā gadsimta sešdesmitajiem gadiem viņš ir spiningojis līdakas un asarus Babītes, Engures, Dzirnu un citos ezeros, kā arī taimiņus, foreles, alatas, lašus, sapalus, meža vimbas, samus un zandartus Latvijas upēs. Latvijā viņš ir izstaigājis vairāk nekā 170 foreļupes un strautus. Sākot ar 1975. gadu viņš copē zivis ar mušiņmakšķeri. Ārpus Latvijas robežām viņš ir makšķerējis Kolas pussalā, Sibīrijā un citur plašajā Krievzemē, kā arī Norvēģijā, Somijā, Zviedrijā, Igaunijā, Lietuvā.

Jautā Sapals

Sveiks, velreiz!

Šoreiz par vobleriem. Vait tu izmanto pavadas voblerim? Man kaut kā liekas, ka tā pavada stipri bojā spēli lai neteiktu ka dazji vispār nespēlē, bet dārgu vobleri atdot šurikam arī negribas. Varbūt jaizmanto kevlāra pavada bez karabīnēm un sakabēm? Ja vobleri sien bez pavadas, tad auklas mezglam uz voblera metāla cilpas ir jābūt ar lufti vai cieshi savilktam ap to?

Jā, ja vobleri sien, tad mezglam ir jābūt ar lufti. Tad, vobleris spēlēs labāk. Vismaz, tā uzskata vobleru ražotāji. Esmu redzējis Rapala vobleru iepakojumos instrukcijas, kā ir jācopē uz vobleri un tur tieši ir tas mezgls, kuru savelkot, vobleris it kā paliek cilpā, kura nesavelkas. Dažu firmu vobleriem pat ir divi gredzentiņi un tad var siet kā patīk, jo tie gredzentiņi ir kā ķēdes posms. Diemžēl, jebkura pavadiņa nedaudz atbaida plēsīgās zivis. Copējot ar lieliem vobleriem tas ir mazāk, bet ar nelielajiem vienmēr ir tā, ka bez pavadiņas līdakas grābj drošāk. Vieglajiem vizuļiem, spiningojot līdakas es cenšos izmantot pēc iespējas smalkākas pavadiņas. Manuprāt, labas ir Rapala un japāņu pavadiņas. Kādreiz nopirku speciālu 5 m kevlara auklu, tieši domātu pavadiņām, bet nekas labs tas nebija. Tā kevlara aukliņa ir diezgan paresna un tā noteikti ūdenī zivīm ir labāk redzama nekā smalkās somu un japāņu metāliskās pavadiņas.

Atbildēts: 29.maijs 2008, 13:52 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager