Roberts Koļcovs

Roberts Koļcovs

Pēc profesijas ir mākslinieks. Mušiņmakšķeri Roberts ir izvēlējies galvenokārt kā iespēju nodoties sevis meditatīvai pilnveidošanai. Nelokāms “ķer un atlaid” principa piekritējs. Savā nodarbē par vērtīgāko uzskata gadiem noslīpēto pieredzi gan mušu siešanā, gan kātu izgatavošanā, gan arī zivju un citu būtņu pētniecībā un novērošanā. Pēc dabas impulsīvs, bieži aizmirst piedzīvotās nepatikšanas. Ir lietas, ko uzskata par jaunatklājumu, nerespektējot visiem sen zināmo. Visbiežāk Roberts ir sastopams Lielupes un Abavas krastos un, vismaz reizi gadā, pie kādas no skandināvijas ziemeļu foreļupes.

Jautā WhitENiggA

Sveiks,Robert! Tikko kā nesen sāku nodarboties ar mušiņmakšķerēšanu. Kad pirmo reizi pamēģināju (pļavā ar dzijas gabalu mušas vietā) viss likās tik forši un viegli,mest arī itkā iemācījos pareizi,bet aizejos uz Gauju un pamācoties pie ūdens,es ievēroju,ka es nemāku pludināt mušu. Man bija Red Tag sausā muša,iemetot,muša peld pa ūdeni,vēlāk paliek slapja un jau sāk grimt,izdarot nākošo iemetienu,muša jau ar visu pavadiņu un līderi sāk grimt un uz ūdens paliek tikai aukla. Zinu,ka muša ir jāžāvē,vicinot to gaisā,šodien pamēģināju un secinājums bija tāds,ka pavicinot to gaisā diezgan ātri un 10 reizes,izdarot metienu,tā atkal peld pa ūdens virspusi kādu laiku,bet pavelkot to uz sevi,muša atkal sāk grimt. Varbūt vari dot kādu padomu kā to novērst,gribās tomēr izbaudīt to prieku un tikt pie savas pirmās alatiņas fai foreles.

Sveiks,WN. Redzu, ka šovasar vajag nopērties pa krūmiem, savākt punus un jautājumus. Tad rudenī un ziemā iziet kādas pāris apmācības stundas, pamocīt tos sertificētos ar jautājumiem, ko esi savācis. Par tavu jautājumu. Red tag muša jau pēc uzbūves nav sausā muša, tā pat standartā ir ar metāla galvu un klasificējas kā nimfa. Protams tā ir muša Nr. 1 alatai.( 10-16. izmēra) un te Tu visu dari pareizi, necenties viņu laist tikai pa virsu, palaid lai uz leju pa straumi tā nogrimst zem ūdens virsmas(kukaiņi tak dzīvo arī zem ūdens), cope būs jūtama auklā. Kā sauso mušu vajag uzlikt teiksi Goddard caddis(treniņiem), tā taisīta no brieža spalvas un ir stipri peldoša( Mans favorīts), ko vajag piesūcināt ar flotant(daudz variantu, skat veikalos), tad tas galīgi negrims. tas ka pavadiņa noiet zem ūdens virsmas ir labi, jo tad to zivs mazāk ievēro(var speciāli lietot fluorkarbonu), censties to nesasmērēt ar mušas taukotāju. Alatai varbūt būs piemērotāks kāds no parašūtveida mušu variantiem apm. Nr,12-18. Par to slaveno žāvēšanu, man šķiet, ka nav ko lieki vicināties gar upmalu, jāvicinās ir treniņā, bet kad ķer zivi, viss ir vienkārši, pieej, iemet, izvelc, atlaid(ja spēj). Šo prieku arī tev novēlu. roberts

Atbildēts: 29.aprīlis 2010, 11:38 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Komentāri
 
Manā kastītē gan Redtagam ir trīs versijas, sausā ar gaiļa spalvas tinumu ~1/3 no āķa kāta garuma, domāta makšķerēšanai virs ūdens, slapjā versija ar vistas spalvas tinumu, versija ar sudraba krāsas lodīti un vistas spalvu, izmēri sausām 14;16 pārējām no 8 - 16. Spalvas tinuma krāsu variēju no tumša līdz gaišam, ir reizēm nozīme. Parasti lietoju, kad nav izdevies pielasīt precīzi ko zivs konkrētā brīdī grib. Pirms sausās mušas lietošanas augšējo gaiļa spalvas tinuma daļu apstrādāju ar flotantu, augšējo tāpēc lai muša negriestos uz ūdens riņķī, un apakšējā spalvas tinuma daļa iegrimtu ūdenī. Ja muša piesūcās ar ūdeni, izdarot vairākus tukšus vēzienus gaisā, muša izžūst un var sekmīgi darboties pa virsu tālāk. Problēma var būt pēc zivs noķeršanas, jo izņemot to no zivs mutes, tā ir aplipusi ar gļotām. Vajag to pirms žāvēšanas ūdenī paskalot. Žāvēšanu var veikt arī pielietojot Amadu koka speciālus vāciņus, vai šim gadījumam paredzētus līdzekļus. Man pudelītē ir iebērtas mitrumu uzsūcošas granulas, ieliec mušu pakrati un copē tālāk. Tādas granulas bieži var atrast dažādu tehniku, datoru utt. iesaiņojumos.
05.05.10
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager