Sveiki!
Kur ir vislabākās makšķerēšanas vietas, Rīgas apkārtnē, kur var iznomāt laivas?
Viens no tiem makšķerniekiem, kuram darbs cieši saistīts ar hobiju. Viņš ir ne tikai teorētiķis , bet arī praktiķis, kurš ļoti bieži ir sastopams testējot un eksperimentējot ūdenstilpēs. Ingusa ikdiena ir jaunu mānekļu un spiningošanas inventāra izstrādāšana, un , protams , pārbaudīšana praksē. Nopietnie Copes Lietu lasītāji viņu jau pazīst no daudzajām publikācijām, bet TV skatītāji – no sižetiem .
Izmantojiet iespēju – jautājiet!
Sveiki!
Kur ir vislabākās makšķerēšanas vietas, Rīgas apkārtnē, kur var iznomāt laivas?
Sveiks!
Babīte, Lilaste, Baltezeri, Kaņieris. Izvēle ir visai plaša.
Sveiks:)Nākamgad vēlos apgūt micro jig:) Vēlos lai iesakāt buzēta kleses kātiņu iesācējam.
Paldies:)
Sveiks!
Elite Micro Jig vai Micro Tech būs labi iesildīšanās instrumenti.
Sveiki.
Kur, uz ko un, kas tagad uz spinningu vislabāk ķeras?
Vai man tavā vietā arī iemest un zivi noķert?
Sveiks.Saki lūdzu,kādas ir galvenās priekšrocības kustīgajām džiga galvām (čeburaškām) salīdzinot ar tradicionālajām (nekustīgajām).Ja jau kustīgās ir labākas,tad jau visi tikai tādas vien izmantotu,bet tā taču nav.Kādos apstākļos Tu lieto vienas vai otras.
Sveiks!
Ir mānekļi, kuri vienkārši labāk spēlē čeburaškas+āķa sistēmā. Varbūt ne visiem, bet lielai daļai no tā saucamiem pasīvajiem mānekļiem (piem.visādi tārpeļi bez astēm) tieši šī sistēma ir rezultatīvākā. Tas izskaidrojams ar tā saucamo papildus kustīgo mezglu, kad bumba uz grunts norkīt pirmā un tikai pēc tam pilnā augumā māneklis. Ir reizes, kad šāda animācijas nianse nostrādā. Otrs moments... čeburašku var ērti kombinēt ar dažādu āķu veidiem un izmēriem. Piemēram, paņem 10g bumbu un liec tai klāt ofsetnieku, 2nr treilerāķi vai divžuburi. Variācijas salīdzinājumā ar stacionāro džigu plašākas. Tātad nav vajdzības nēsāt lielu daudzumu ar dažādam džiggalvām. Nu un protams pastāv arī tāda lieta, ka ir daļa mānekļu, kuri labāk sadzīvo ar sticionārajiem džigiem, piem lielās vibroastes vai arī mānekļi, kuri tiek vienmērigi ietīti bez bumbošanas pa grunti. Kopumā jāsaka, ka zivis ķer abas sistēmas. Pamatā izvēlli nosaka ticības un gaumes jautājums. Noteikti arī ķeršanas apstākli un mērķa zivs daudz ko nozīmē. Katrā gadījumā man pašam ir iegājies tā, ka katram māneklim ir izfiltrējusies sava biežāk lietotā āķu sistēma.
sveki
man ir tada problema man beži lust spoles varbut jus man varetu etekt kadu izturigu spoli
A ko tu ar viņām dari, ka viņas vislaik lūzt? :)
Sveicinati! :)
Ar kadu esmu var daugava var noker lielaku asari :))
Paldies par atbildi :)
Sveiki!
Ar mākslīgo :) Vismaz man tā šķiet. Ir, kas uzskata, ka dzīvā ir labāka.
Sveiks Ingu!
Pastāsti man iesācējam lūdzu, kā apmācies laiks, kā piemēram šodien, ietekmē līdakas?
Viens otrs saka ka copes nav!
Sveiks!
Man uz šo jautājumu konkrētas atbildes nav. Viens saka, ka zivis ķeras, otrs ka neķeras. Kā ir patiesībā? Nekad īsti neesmu šādus spriedelējumus ņēmis nopietni. Tajos protams der ieklausīties, bet...to var noskaidrot tikai un vienīgi braucot copēt. Rīt vakar zināšu teikt precīzāk :)
Sveiks, Ingus! Vai esi džerkojis burtniekā, ja jā, tad ar kādiem panākumiem? Kādi varētu būt produktīvākie džerki un kādu spoli tu ieteiktu mānekļiem līdz 100 gramiem? Veiksmīgu dienu!
Sveiks!
Burtniekā spiningojis esmu tikai pavasarī. Tad tiku izmēģinājis visu iespējamo. Secinājums bija skarbs -vislabāk strādāja balta gumija, vecās labās karotes un rotiņi. Džerkošanas pieredze Burtniekā man aprobežojas ar divām tukšām reizēm. Rudenī esmu tur tikai velcējis. Ezers zivīm bagāts, bet savs laiks tā atkošanai nenoliedzami vajadzīgs.
Sveiks!
Jautājums par spolēm- ko nozīmē pārnesumu attiecība 5.2:1 un kādam ķeršanas tipam tā paredzēta?
Man nepieciešama spole "L" tipa kātam, džigam un tvičam!
Paldies!
Sveiks!
5,2:1 nozīmē to, ka pie viena pilna roktura apgrieziena rotors apgriežas 5,2 reizes. Šāds ātrums ir piemērots klasiskajam tvičam un džigam. Vieglā tipa kātam piemērotas būtu mazākas spolītes, kas pēc Okuma klasifikācijas ir ar izmēru 20. Šiem izmēriem pārnesums ir 5,0:1. Par cik kātiņš vieglāks, mānekļi vieglāki, tātad arī spolīte mazāka un vieglāka.
Atkāpe - citāts:
21.jūnijs 2012, 09:53
Starp citu, ja runājam par manu subjektīvo tvičam piemēroto spoļu TOP 5, tad tas izskatās sekojoši:
Shimano Stella -te domāju komentāri lieki
Daiwa Certate -arī spole jebitīt matos
Shimano Twinpower -loti kvaliatativs darba zirgs
Shimano Rarenium -tieši 3000SFA
Okuma Trio -pa to naudu spole ir super
Ceru, ka Tavs tops nav mainījies un man ir jautājums par Okuma Trio - tās ir dažādas, kuru izvēlēties:
Okuma Trio 20 FD 45Ls
Okuma Trio 30 FD 46Ls
Okuma Trio 40 FD 50Ls
šīm spolēm pārnesums ir 5.0:1
vai
Okuma Trio High Speed 30 FD 48Ls
Okuma Trio High Speed 40 FD 50Ls
šīm spolēm pārnesums ir 6.1:1?
Jau iepriekš - paldies.
TOPs man mainījies nav. Domāju vēl dažas sezonas tas arī paliks nemainīgs. Kamēr... kamēr Okuma nesāks strādāt dārgo spoļu segmentā. Par TRIO, pirmkārt jau jautājums, ko ar to esi ieplānojis darīt? Vieglajam spiningam Trio 20, klasiskajam džigam, tvičam 30FD. Velcei, lasim -40FD. High Speed man nav īsti skaidrs, kam domāta. Tā pārnesums ir krietni ātrāks, ātrāk ietin auklu un grūtāk tinās -pretestība.