Ingus Dukaļskis

Ingus Dukaļskis

Viens no tiem makšķerniekiem, kuram darbs cieši saistīts ar hobiju. Viņš ir ne tikai teorētiķis , bet arī praktiķis, kurš ļoti bieži ir sastopams testējot un eksperimentējot ūdenstilpēs. Ingusa ikdiena ir jaunu mānekļu un spiningošanas inventāra izstrādāšana, un , protams , pārbaudīšana praksē. Nopietnie Copes Lietu lasītāji viņu jau pazīst no daudzajām publikācijām, bet TV skatītāji – no sižetiem .
Izmantojiet iespēju – jautājiet!

Eksperts iesaka

Salmo
Lucky John
Salmo
Jautā Moss

Sveiks, Ingu!

Man ir jautājums par kātu akcijām un to pielietojumu niansēm. Tokijā nopirku jauno Shimano Cardiff Monster Limited TW76L (5-21g), kas pēc apraksta ir tviča modelis maza un vidēja izmēra mailēm. Es to nopirku, lai spiningotu asarus, zanderus, vidēja izmēra līdaciņas, bet kāts esot paredzēts foreļu copei un viņš arī mazliet „pamīksts” šķiet, salīdzinot, piemēram, ar StCroix Legend tournamet. Lietoju pīto PE0.8 un šķiet, ka piecirtiens ir kā nākas. Vai, Tavuprāt, šis kāts ir piemērots rotiņiem, maziem voblerīšiem un mailēm ezerā?

Apmēram saprotu atšķirību starp „fast” un „regular fast” - tipa vienam kātam vairāk strādā spice un blanka cieta, bet otrs parabolisks, mīkstāks un amortizē zivs rāvienus, utt.

Tomēr jautājums tāds: kāpēc vispār ražo regular un regular-fast kātus dārgā gala spiningiem, ja „fast” vai pat „extra-fast” ir labāki un patīkamāki? Skatos, ka arī Graphiteleader Vittoria sērija ir „regular-fast”, bet ItoCraft savus kātus vēl iedala „mountain stream” un „main stream”. Kur it tās fīčas un nianses izmantošanā?

paldies!

Sveiks!

Vispirms paldies par interesanto jautājumu.

Sākšu ar nelielu komentāru par nesen piedzīvoto. Es jau nesen te rakstīju, ka jūnijā mani apciemot Latvijā bija ieradies viens no Japānas TOP5 voblerbūves inženieriem. Kopā trīs dienas pastrādājām pierīgas ezeros. Mērķis -2014.g. jauno LJ vobleru pirmais tests iekš LV ūdeņiem. Bija man interesanti pavērties, ar kādiem stroķiem ciemos bija ieradies cilvēks, kurš līdakas ķēra pirmo reizi mūžā. Iepriekš vien basi, mebaru, ayu un citi dīvaiņi. Fluorkarbona aukla, regular fast Smith kātiņš. Respektīvi viss pilnīgi ačgārni un pretēji maniem priekštatiem par vobleru dzenāšanu. Sākām runāt, kas un kāpēc. Izrādās japānīši vairumā gadījumu tvičam izmanto tieši fļuriku. Pirmkārt tas pie vienādiem izmēriem ir iespējami dažādās cietībās. Labi kā multam, tā bezinercenei. Otrkārt, daudz mazāk krīt nost zivis. Līdaku spiningošana japāņiem vispār neizsaka neko. Basiem vien ir (tikko pa rupjo pārskāitīju) vien 15-20 dāžadas ķeršanas metodes, no kurām vobleris un tvičs ir tikai viena no daudzajām. Otra lieta, visi šie dīvainie rokfishi tiek ķerti ar maziem mānekļiem. Iemetiena faktors ir nākamais, kas spēlē ne par labu extrafāstiem. Vispār jau Japānas tirgus īpatsvaru spiningošanas inventārs ir spējis vien aizņemt par 35%. Sāls ūdens cope joprojām ir priekšā.

Atbildēts: 26.augusts 2013, 14:42 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager