Ingus Dukaļskis

Ingus Dukaļskis

Viens no tiem makšķerniekiem, kuram darbs cieši saistīts ar hobiju. Viņš ir ne tikai teorētiķis , bet arī praktiķis, kurš ļoti bieži ir sastopams testējot un eksperimentējot ūdenstilpēs. Ingusa ikdiena ir jaunu mānekļu un spiningošanas inventāra izstrādāšana, un , protams , pārbaudīšana praksē. Nopietnie Copes Lietu lasītāji viņu jau pazīst no daudzajām publikācijām, bet TV skatītāji – no sižetiem .
Izmantojiet iespēju – jautājiet!

Eksperts iesaka

Salmo
Lucky John
Salmo
Jautā zivjuviirs

Sveiks!

Līdz šim kautkā nebija tā pa īstam iznācis ieprovēt jauno tviča inventāru. Šajās brīvdienās to izdarīju un izpeldēja viena problēma - uz pītās auklas (0.16 mm) metās mezgli. Pa 4 stundām tādi uzmetās apmēram pieci - seši. Ar pīto auklu copēju n-tos gadus un līdz šim neviens mezgls nebija vēl uzmeties. Arī spoli izmantoju līdz šim pārbaudītu un tur tā vaina nevarētu būt. Saprotu, ka tas rodās no nevienmērīgās ietīšanas. Vai ir idejas kā ar to cīnīties???

Sveiks!

Tvičojot mezgli metās sekojošu iemeslu dēļ. 1. Pārāk mīksta pītene. 2. Spole netiek galā ar liekās auklas novākšanu pie dažāda auklas nospriegojuma, kuru var ietekmēt, piemēram, sānvējš vai tvičs pa tukšu auklu (dažreiz sanāk izpildīt rāvienu, bet par cik brīvā aukla nav novākta pilnībā, līdz voblerim rāviens nemaz nenonāk). Līdz ar to aukla uz kasetes klājas te nospriegota, te brīvāka. Rezultātā pie metiena nospriegotais auklas gabals izrauj zem sevis esošo salīdzinoši brīvāko klājumu. Veidojas mezgls, kuru parasti var dzirdēt. Ja dzirdi auklas aizķeršanos, momentā jāpārtrauc cope un mezgls jāizpin. Citādi sanāks, kā Tavā gadījumā, kad dod iespēju izplaukt pieciem mezgliem. Ko varu ieteikt? Pirmkārt, copēt nevis ar pilnu kaseti, kas parasti ir aptuveni 2-3mm no kasetes malām, bet ar 3-6mm brīvo vietu līdz kasetes malām. Tas auklu ļaus uzklāt stingrāk. Otrkārt, tvičam vajadzētu izvēlēties salīdzinoši stīvāku pīteni. Treškārt, sekot līdzi copes gaitā, kas notiek ar tavu auklu. Vispār ar šo slimību slimo daudzi, bet par laimi tā ir ārstējama. Starp citu, ne visas spininga spoles spēj tikt galā ar kvalitativu brīvās auklas novākšanu.

Atbildēts: 29.maijs 2012, 08:46 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager