Ja runājam par HES nodarītajiem postījumiem tad varētu šīs šausmas varētu izpalikt ja pie katra HES tiktu izveidots zivju ceļš pa kuru zivīm pārvietoties augšup pa upi vai ienākt upē nārstot!
Par to pašu Daugavu Posmā no Rīgas līdz Ķeguma HES no vecāka gadagājuma cilvēkiem dzirdēju stāstus kā kādreiz laši,taimiņi un Foreles esot mazajās upītēs un strautos gājušas iekšā,ka pat mājlopus esot varēts ar tiem barot!Zivis esot bijušas tik daudz!
Bet nu var skaidri redzēt kā zivju populāciju ietekmē HES.Protams Elektroenerģija ir ļoti nepieciešama lieta taču vai tiešām HES ir grūti izveodot zivju ceļus?!Atbilde uz šo jautājumu nav.Ir zināms tikai tas,ka nekas netiek darīts lietas labā!
Nu lūk mēs nonākam pie slēdziena,ka būtībā nebūtu problēmu ar zivju populāciju ja tiktu izveidoti zivju ceļi.
Svarīgs faktors ir arī tas,ka būs vajadzīgs tos apsargāt,lai kāds zivju "Labvēlis" nenodur vai ar elektrību tās neizsit.
Šeit neiet runa par forelēm vien,bet par visām zivīm kas ir pakļautas HES ietekmei.Nebūtu šo trako ūdens līmeņa maiņu un būtu iespēja zivīm migrēt nārsti izdotos un netiktu traumēta zivju populācija.Ja mēs pavērotu cik daudz zivju bija pirms 30 gadiem un cik ir tagad varētu redzēt,ka HES izsit pamatīgus robus zivju resursos LV. :)
Ceru ,ka jūs manu domu sapratāt. ;) Paldies.
24.oktobris 2010, 19:19 |
links