Vēdzeles

Ar ko un kā tās labāk ķert
Un nav tas viss tik vienkārši kā kādam liekas :) Tur ir svarīga vieta, bļitka un spēle un ,protams, laika apstākļi. Nav un nekad nebūs, ka tagad atbrauksi, mērksi un tik stiepsi :)
Temats, protams, diskutabls...
9.janvāris 2011, 18:03 | links
 
nē gintsgg..:) ir biedrība ,biedru naudas ,licenzes ,viss kā vajag ...lai iznārsto vismaz 85% un tad jau var domāt par copi...
-jā un ciemiņš arī vēl neviens nav atšūts.. :)!
-veči brauc un copē ,ziemā gan mazāk , visi ir apmierināti..!!
9.janvāris 2011, 17:47 | links
 
Es tagad viņām lieku mieru visur , pēc pāris nedēļām sākšu , kad būs kāzu laiks beidzies . Prihvatizētā tilpnē liekat mieru tāpēc , ka nav kas maksā .
9.janvāris 2011, 17:39 | links
 
--skaldat ,skaldat savas vēdzelītes kungi ,viņām nārsts vēl rit pilnā sparā ....

gintsgg> un prihvatizētā ,kā Tu saki ,ūdens tilpnē
mēs tagad vēdzelēm liekam mieru...saproti kapēc.. :)!!!!
9.janvāris 2011, 17:31 | links
 
Māri, varbūt esmu galīgs zābaks, bet vienu tiešām nesaprotu, no Tava raxtītā cemmerēšana un Tava metode atšķiras tikai ar to, kā to uzraxta

"laiku pa laikam padauzot pa grunti un tad asi raujot vizuli vai bļitku augšā"

"ar bļitku dauzu pa gultni, pauze, padauzu, pauze...tad lēni ceļu uz augšu, bet ne atraujot no grunts, šajā brīdī arī jūt vai vēdzele ir piespiedusi, seko piecirtiens"

abos gadījumos rīcība ir vienāda, nu ok - līdzīga, atšķirība tikai tur, ka Tu piecērt tad, kad jūti smagumu, bet cemmerētāji uz dullo rauj, bet rezultāts tak sanāk vienāds!?
9.janvāris 2011, 17:21 | links
 
nu riktigi gaļinieki, nārsta laikā:)
9.janvāris 2011, 17:20 | links
 
Nu vo , sen varēji izstāstīt kā pareizi tas jādara .
9.janvāris 2011, 17:14 | links
 
Viss ir nejēgā vienkārši :)
Pirmsnārsta laikā vēdzele, kā jebkura zivs, pastiprināti barojas, tas mums sanāk novembris/decembris, kad tās ir rijīgas un sāk pulcēties pie nārsta vietām, bet ne koncentrēti. Šajā laikā strādā gruntenes ar tārpiem, zivtiņām.
Pienāk nārsta laiks un tā zivs vairs nebarojas, tāpēc tagad gruntenītes ar dabīgo ēsmu var karināt arī podā- rezultāts būs vienāds :)
Šobrīd darbojas princips, kas līdzīgs spiningojot lašus/taimjus. Tā zivs nebarojas, bet ja esi spējīs sakrist tai uz nerviem, tad ir cope. Lasis/taimis uzmācīgajam vizulim brūk virsū ar muti, t.b. cenšas iekost un aidzīt, vēdzelai ir cita taktika- tā uzmācīgajam štruntam guļas virsū un spiež pie zemes, tāpēc 98% šobrīd izvilktās ir vai nu aiz apakšžokļa vai tuvu anālajai atverei. Šo specifiku, protams, izmanto cemmerētēji- laiku pa laikam padauzot pa grunti un tad asi raujot vizuli vai bļitku augšā, tad tas māneklis var būt da jebkur.
Es rīkojos sekojoši- ar bļitku dauzu pa gultni, pauze, padauzu, pauze...tad lēni ceļu uz augšu, bet ne atraujot no grunts, šajā brīdī arī jūt vai vēdzele ir piespiedusi, seko piecirtiens un sajūtas- kā celmā :) un ir te ļoti liela atšķirība ar cemmerēšanu, ko jau minēju, ļoti daudzi izmanto, diemžēl :(
9.janvāris 2011, 16:28 | links
 
Nu kungi :), gandrīz divas lapas ar aplamībām (daļējām) esat sarakstījuši :)))
9.janvāris 2011, 16:10 | links
 
Jā un tapēc lielo vēdzeļu pagaidām nav tajā upē kurā ķeru, laikam vēl draiskojās :)
9.janvāris 2011, 14:03 | links
 
Kola-Daudzās valstīs dažas sugas uzskata par parazītiem vai neēdamam zivīm...Āzijā karpa skaitās parazīts, Austrālijā to aizliegts atlaist atpakaļ ūdenī un draud liels sods . Canādā cik stāstīja jūrnieki zušus par atkritumu uzskata ko neēstu pat bezpajumtieks....
9.janvāris 2011, 14:02 | links
 
Kola !!!! Laimīgu jauno gadu !! Ko ta tu dari ziemā ?? Cik saprotu lasi grāmatas par copi un dzer siltu tēju :)) Kā pienāk ziema - tu kā lācis migā :))
9.janvāris 2011, 13:56 | links
 
Tas ir tas brīdis par kuru rakstīju, pirms nārsta to nārsta vietās vienkārši aizķer (cemmerē)...Kad notiek nārsts, tās pārstāj uz cemmeri krist, neņem arī nekādas ēsmas ...Tas periods parasti nav lielāks par 2 nedēļām vai pat mazāk. Principā to var darīt ar jebkuru zivi , kas gatavojās nārstam :) Pricips ir tāds, ka vienkārši ar cemmeri traucē viņai padraiskoties :)
9.janvāris 2011, 13:52 | links
 
Šajā ziņā Burtniekā vecie vīri stāstīja par uz nārstu savakušos vēdzeļu copi vienā zināmā vietā,kur arī trofejas zaļsvārces jem,notrāpot brīdi,varēja skaistas ļurbas (1-3 kg) izvilkt,tik viens bet-90 procenti aiz sāna,astes,muguras,bet ne mutē.bļitka līdzīga cirvītim,ar fileju uz trīsžubura...kā ir tagad,no idea...;)
9.janvāris 2011, 13:42 | links
 
Kamēr jūs bļitkojat es šķirstu vecus žurnālus. Ko lai dara, ziemas cope nav priekšs manis :( Bet runa būs par kaut ko citu.
Izrādās amīši vietējā Birkava ietekmē bija pasludinājuši vēdzeli par kaitīgu zivi, jo redz lašu ikrus ēdot... un sāka to slaktēt MaoDzeduna stilā (kā šamais Ķīnā zvirbuļus). Nezinu, kas šos veda pie prāta, bet vairākus miljonus izsist paspēja :) Tas bija labajos sešdesmitajos :))))
9.janvāris 2011, 13:40 | links
 
Man ir tāda kaut kas līdzīgs vara šķērsblitkai ar 2 maziem trīsžuburiem . Izmantoju tieši tā , kā Rolis teica , uzsiti pa grunti , mazliet piepaceļu , pašūpoju , noguldu uz grunts , pauze un sāku visu no gala . Uz āķiem zivs filējiņa , sliekas .
9.janvāris 2011, 13:40 | links
 
Tapēc jau liek ēsmas uz bļitku, jo pliku viņa nemēdz grābt, jebšu precīzak slikti ņem, arī bļitkošana notiek pavisam atšķirīgi no piemēram asaru bļitkošanas....spēle notiek uz grunts, kustinot to bez asiem rāvieniem....citi izmanto vispār tikai vienžubura āķi, jo uzskata ka nav vajadzības likt vairākžuburu. Vispār tās konstrukcijas ir dažādas, kas nu kuram tuvāk pie sirds :)
9.janvāris 2011, 13:31 | links
 
Nu vo , a es jau sacerējos ka būs tik vilkšana .
9.janvāris 2011, 13:26 | links
 
gintgg,džins būtu das si gut!Tikai...no vēdzeļu copes mans ne bū ne mē...
Labs'i,neņem te mani pierē!Uzskatiet,ka neko neesmu teicis!;))

Starp citu,ja klimatērijs ļaus,tuvākās dienās briest expedīcija iekš to ļurb' cop'!Tad ari redzēs,kas un kā!
9.janvāris 2011, 13:22 | links
 
Cemmerēšana dažreiz notiek pirms(neilgu brīdi) nārsta laika, kad tā mēdz vēl gulties bļitkai virsū, visu parējo laiku tas ir retums, jebšu negadās pārāk bieži, tā pat kā bļitkojot asarus vai spiningojot līdakas, kurām āķi karājās pie acīm vai žaunām... Bija vairāki smuki Oltes raidījumi kur šis mīts izplūda kā cigarešu dūmi :) Šogad tik vienu nācās aiz žaunas vāka aizķert, laikam grābjot biku nošāva garam :))
9.janvāris 2011, 13:19 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager