Viss ir nejēgā vienkārši :)
Pirmsnārsta laikā vēdzele, kā jebkura zivs, pastiprināti barojas, tas mums sanāk novembris/decembris, kad tās ir rijīgas un sāk pulcēties pie nārsta vietām, bet ne koncentrēti. Šajā laikā strādā gruntenes ar tārpiem, zivtiņām.
Pienāk nārsta laiks un tā zivs vairs nebarojas, tāpēc tagad gruntenītes ar dabīgo ēsmu var karināt arī podā- rezultāts būs vienāds :)
Šobrīd darbojas princips, kas līdzīgs spiningojot lašus/taimjus. Tā zivs nebarojas, bet ja esi spējīs sakrist tai uz nerviem, tad ir cope. Lasis/taimis uzmācīgajam vizulim brūk virsū ar muti, t.b. cenšas iekost un aidzīt, vēdzelai ir cita taktika- tā uzmācīgajam štruntam guļas virsū un spiež pie zemes, tāpēc 98% šobrīd izvilktās ir vai nu aiz apakšžokļa vai tuvu anālajai atverei. Šo specifiku, protams, izmanto cemmerētēji- laiku pa laikam padauzot pa grunti un tad asi raujot vizuli vai bļitku augšā, tad tas māneklis var būt da jebkur.
Es rīkojos sekojoši- ar bļitku dauzu pa gultni, pauze, padauzu, pauze...tad lēni ceļu uz augšu, bet ne atraujot no grunts, šajā brīdī arī jūt vai vēdzele ir piespiedusi, seko piecirtiens un sajūtas- kā celmā :) un ir te ļoti liela atšķirība ar cemmerēšanu, ko jau minēju, ļoti daudzi izmanto, diemžēl :(
9.janvāris 2011, 16:28 |
links