Urmasam ir loģiskas prasības, pie tīkliem prasās pievienot murdus ;) Ja īstenotos dzīvē - makšķernieku paradīze.
Bet tās ir tikai prasības. Tālākais jautājums ir par šo prasību izpildi, izpildes kontroli. Lašus slāna tāpat, bez licenzēm un stiepj mājās arī tagad, tāpat kā visi, kuriem nav slinkums vai sirdsapziņa, liek tīklus tur kur to vēlas. Noķer labi ja 1%, sodu samaksā vēl mazāks skaits. Varkalī, Gātē zemmēra līdaķeles sit maisiem, stiepj prom, bet visiem PO...
Prasības bez risinājumiem neatrisina kontroles jautājumu.
Lai kā man patīk copēt visur, kur ienāk prātā, skaidri iezīmējas tas, ka bez pašu kontroles nekas labs nesanāks. Un kas pašiem par to būs? laba cope? Kur džips? (parastais LV jautājums).
Starp citu - apsaimniekošanā var pieteikties un saņemt ūdenstilpnes jau sen. Tikai jāvienojas ar visiem piekrastes zemju īpašniekiem, ka tie piekrīt un veiksmi darbā.
Ar šo gribēju teikt, ka saimnieks par peļņas avotu parūpēsies krietni vien aktīvāk nekā valsts. Tauvas joslas jautājums arī ir likumiski nostādīts, pamēģiniet īstenot to Baltezeros, piemēram. Valsts spēja saimniekot būs kā uz delnas.
Paši nedarīsim - būs vidēji nekas. Pavisam nekas, jo tie, kuri gribēs ko darīt un izdarīs, par sevi neaizmirsīs. Kapitālisms. Vēl var mēģināt nopelnīt tik, lai var atļauties copēt kur gribās. Arī tas ir risinājums. Katrs dara to, ko māk vislabāk un viens otram visu tirgojam. Kurš māk zivis audzēt, kurš pufaikas šūt.
Veiksmi prātojumos.
PS Zviedrijā tomēr viss i forši, nopērc licenzi un ķer, tiesa arī ne visur, jo daudzi ezeri ir apsaimniekošanā krasta zemju īpašniekiem. Toties zivju daudz. Un arī zem HES zonas tur apsaimnieko privātie, regulē tur copi, sargā, laiž iekšā zivis... bizness.
10.janvāris 2011, 09:52 |
links