Kur ir patiesība?

kaatels - es piekrītu kafijai un cigaretēm, kā arī skābbarības torņa demolēšanai:D
12.janvāris 2011, 11:09 | links
 
:DDDDDDDDDDDDDDDDDD
12.janvāris 2011, 11:07 | links
 
1.Izravēt tīklus un murdus no iekšzemes ūdeņiem un 300m no jūrā ietekošo upju grīvām, kā arī likvidēt komercdarbības perēkļus- licencētās makšķerēšanas vietas!
2. Atlaist no darba Liskinu, tai skaitā no 1.oktobra līdz 1.janvārim- aizklapēt centrāltirgus zivju paviljonu!
3.Pārdot izsolē, ar augšupejošu soli 100ls- valsts vides pārvaldei piederošo benzīna kapsētu- 1986.gada izlaiduma automašīnu Volvo 740. Par iegūtiem līdzekļiem sabērt Daugavā ālantu/salates mazuļus un par atlikušo naudu/ja tāda paliks/ nopirkt man cigaretes un kafiju!
4.Apturēt jaunu automašīnu iegādi, un par ietaupītajiem līdzekļiem, apgādāt valsts vides pārvaldes automašīnu parku un inspektoru kuterus ar GPS aparātiem. Garantēt ikmēneša maršruta atskaiti tīmeklī ar visām koordinātēm!
5. Pieprasīt bezmaksas makšķerēšanas iespējas Latvijā apmaiņā pret skābbarības torņa demolēšanu
12.janvāris 2011, 11:06 | links
 
-:DDD:-!!
12.janvāris 2011, 11:06 | links
 
Jaieliek sludinājumos mirtina e pasts :D:D:D:d
12.janvāris 2011, 11:04 | links
 
epox59 - ja man tagad tur sāks nākt spami no viagrām un piedauzīgi piedāvājumi - tu manā vietā manai sievai taisnosies:PPPPPPP
12.janvāris 2011, 11:03 | links
 
Es neko nepamatošu - apkopoju jūsu pašu idejas par nepieciešamajiem grozījumiem MN. Daudz kam es piekrītu, daudz kam nē. Zinot, kā veči slopē zivis un nespēj apstāties, domāju, ka maksimālie loma ierobežojumi ir vajadzīgi. Man piemēram 5 kg asaru ir robeža, par kuru vairāk neredzu jēgu ķert. Tāpat rokas asiņainas, kamēr to visu pēc tam nodari:D

Pašlaik protams īpašas nozīmes cepties par konkrētām idejām nav. Taču - tā ir diskusija, un brīdī, kad tiešām sāksies diskusija par nepiecieāmajiem grozījumiem, mums būs aptuvena skaidrība, ko mēs paši gribam un varam un vai vispār par kaut ko varam vienoties:DDDD

Protams šobrīd ir svarīgi saprast, vai vispār atvijā kāds ir gatavs ieklausīties sabiedrības viedoklī un kādā formā. To parādīs 21.janvāris. Es neceru, ka pēc 21.janvāra īsā brīdī varētu tikt grozīti MN, taču ceru tikt skaidrībā, vai vispār ir jēga lauzīt galvu par to, kā sakārtot sistēmu, vai vitā ir tikai sūdaini mieri un logu dauzīšana:DDDD
12.janvāris 2011, 11:02 | links
 
mirtins@inbox.lv
12.janvāris 2011, 11:01 | links
 
mirtins&inbox.lv neizdodas nosūtīt vēstuli :-(
12.janvāris 2011, 10:58 | links
 
AndrisABC- gribi teikt, ka padsmitkilogramīgs lasis nav ne reizi sexojies???? tik onanējis?:)
12.janvāris 2011, 10:54 | links
 
"Pēc nārsta atsevišķi laši dodas pa straumi lejup uz jūras pusi, taču, domājams, ka tie iet bojā. Vairums iznārstojušo lašu pārziemo upē, izvēloties dziļas bedres, nebarojoties un neizrādot nekādas aktivitātes. Tas, kāda ir lašu pēcnārsta kopējā mirstība, nav īsti aprēķināts, taču otro reizi nārstojošo lašu (to nekļūdīgi var noteikt pēc zvīņām) ir visai maz – ap 5% no kopējā nārsta bara, vairums no tiem ir mātītes un jaunie tēviņi. Vēl retāk sastopami laši, kas nāk nārstot jau trešo reizi. Jāatzīst, ka lašu mirstība jau pēc pirmā nārsta ir ievērojama, taču ne masveida (kā Klusā okeāna lašu sugām). Cēlonis tik niecīgajam atkārtoti nārstojošo lašu skaitam ir arī intensīvā zveja atklātās jūras un piekrastes ūdeņos. Tādos apstākļos izdzīvot līdz nākamā gada nārstam lašiem ir problemātiski. Tomēr, pat ja zvejas nebūtu, vairums lašu nārstotu tikai vienu reizi savā mūžā, ja šeit neierēķina pundurtēviņu fenomenu nārstot vēl pirms jūras dzīves posma."
Viss raksts http://www.fishing.lv/teorija/lasis2.htm
Varbūt kaut ko nesaprotu, bet ja lasis nārsto tikai vienreiz, daļa no tiem pēc nārsta iet bojā, no iznērstajiem ikriem neizaug smolti, kāds un kam ir ieguvums liedzot viņus zvejot un makšķerēt Daugavā? Par kādiem līdzekļiem tad atjaunot to Daugavas lašu populāciju un kāda velna pēc vispār atjaunot? Nevajag aizmirst, ka Latvenergo nauda ir arī tav aun mana samaksātā nauda. Man arī nepatīk, ka lasis padarīts par svēto govi, bet neuzskatu, ka tāpēc man būtu kaut kas baigi atņemts. Tas, ka lašu lieguma laikā, daudzās upēs vispār cope ir aizliegta, tas gan būtu labojams uz liegumu ķert konkrētu sugu zivis, nevis visas zivis.
12.janvāris 2011, 10:48 | links
 
Lai ko sasniegtu,jānosprauž mērķis.Tas ir.Tad soli pa solim.
1. Ūdeņi(pats nozīmīgākais) un piekļuve.Ar likumu jāpanāk,ka piebraucamie ceļi ir tāds pats apgrūtinājums kā elektro pārvades līnijas(EPL)
Ja īpašums skaistā vietā pie publiskas ūdens krātuvs,tad atliek sadzīvot ar zināmām neērtībām.
2.Panākt MN pārskatīšanu.
Liels paldies Mirtinam par ieguldīto darbu,bet visu pirms jāpanāk lai MN pārskatītu.Citādi iznāk,ka drāžam iesmu lidojošam zvirbulim.
Atvainojiet,ka atkārtojos.
Kad tiksim līdz noteikumiem,arī man būs daži ieteikumi.
12.janvāris 2011, 10:47 | links
 
vispār jā, 7. punkts nelabs, es savus 2 apzināti noķertos zandartus arī uz dzīvo dabūju!! SVĪTROT!

Vēl 1 lieta - punktiem, aizliegumiem ir jābūt KONTROLĒJAMIEM un PĀRBAUDĀMIEM. Kā jūs lūdzu domājat izkontrolēt kā ir noķerts man kulē esošais zandarts?? taisīsim liecinieku klātbūtnē operāciju? a to vīķi viņš pirms tam aprija. ak man vīķe uz āķa? es asari ķeru...garām šis punkts
12.janvāris 2011, 10:45 | links
 
Mirtins
7.punkts - diskutējams.
ja sandrīti izvilksi no ~10m dziļuma ar DS vai Mikrodžigu,tam būs lielas iespējas izdzīvot???
nav nekādas vēlēšanās piekrist punktam nr7!!!
:)
12.janvāris 2011, 10:41 | links
 
kurš to 7.punktu izdomāja?????? :DDD
pirmkārt man liekas diezgan neloģisks, otrkārt kā varēs nošķirt asaru un līdaku copi uz dzīvās no zandarta.....
drīzāk domāju, ka varētu būt punkts, kas nosaka aizliegumu makšķerēt atsevišķās ūdenstilpnēs no laivām līdz 1.jūnijam.
1. seklie ezeri, tur gan būtu jāaizliedz arī bradāšana, tādējādi pasargājot līdaku un citu zivju ikrus.
2. kanālos, kas savieno ezerus ar upēm, jūru u.c. (kaut gan liekas, ka kaut kas līdzīgs laikam jau ir)
12.janvāris 2011, 10:40 | links
 
Mirtin - par 9. tieši otrādi vajag - nevis atcelt, bet uzlikt arī pārējām zivīm 5kg ierobežojumu!! Es neesmu C&R fans, jo man zivis garšo, bet 5kg ir normāls daudzums pašpatēriņam...
12.janvāris 2011, 10:33 | links
 
Mirtins 9 punkts..kapēc ta... Pamato ?
12.janvāris 2011, 10:23 | links
 
Tātad jautājumi, kuriem bija vairāku makšķernieku atbasts, ielikti blogā. Ja saņemšu vairāk nekā 10 personu atbalstu, nesīšu tos uz ZM.

Šeit vēlreiz iemetu strīdīgos jautājumus, par kuriem mums pašiem jāvienojas:D Kad tiks atvērti makšķerēšanas noteikumi, izdomāsim, kā tos nogādāt ZM.

Dziļi atvainojos urmaasam, jo izskatās, ka viņa ieteikums tiešām ir no saraksta izkritis.

!!! LM atcelšana bijušajās lieguma zonās.tobiš zem Daugavas HESiem. Atjaunot lieguma zonas zem HESiem!!!!!! (faktiski es esmu par).

1. Uzsākt diskusiju ar ihtiologiem un noteikt zinātniski pamatotus liegumus lomā paturamo zivju izmēriem, nosakot maksimālo pieļaujamo zivs izmēru, kuru drīkst paturēt lomā. Piemēram, aizliegt lomā paturēt karpas un līdakas, kas lielākas par 5 kg. u.c pamainīt vedzēļu izmēru noteikumos,ka varētu paturēt no 40cm , nevis kā tagad no 30cm.
2. Atļaut ķert signālvēžus un šaurspīļvēžus.
3. Palielināt sodus par zemmēru paturēšanu.
4. Izstrādāt normas, kas ļauj % no iekasētajām soda naudām ieskaitīt vides inspektoru algām, ekipējumam, inventāram, degvielai.
5. Samazināt lomā paturamo zivju skaitu
6. Rast iespēju makšķerniekiem rosināt grozījumu pieņemšanu makšķerēšanu ierobežojošos noteikumos publiskajās ūdenstilpēs. Pieļaut lietot laivas ar elektromotoriem ūdenstilpēs, kur tas pašllaik aizliegts, piemēram, Babītē.
7. aizliegt ķert zandartus ar dzīvās ēsmas zivtiņām, vai to daļām (pamatojums daudz atbrīvoto zemmēru iet bojā
8. Zivju mazuļus ielaist tikai publiskajās ūdenstilpēs, kurās netiek organizēta licencētā makšķerēšana.
9. atcelt 5 kg asaru maksimālo svaru vienā copes reizē
10. Izstrādāt būtisku valsts ūdens pārvaldes sistēmas maiņu, ieceļot vienu valsts iekšzemes un piekrastes ūdeņu pārvaldnieku, kurš izstrādā mērķu un vadlīniju kopumu pamatojoties uz kuriem arī veido savu darbību, apkopo savā pārvaldījumā esošo ūdeņu stāvokli, izstrādā to apsaimniekošanai, stāvokļa uzlabošanai un aizsardzībai nepieciešamos likumdošanas priekšlikumus, vada, koriģē pasākumus ūdens tilpņu, to zivju resursu stāvokļa uzlabošanai un aizsardzībai.
11. Aizliegt iegūt visu gadu alatas, strauta foreles, lasi nārsta laikā.
12. Atļaut makšķerēt no laivām visu sezonu, jo nav loģiska pamatojuma šādam aizliegumam.
13. Nodalīt un publiskot finansējumu, kas iegūts no makšķerēšanas karšu tirdzniecības no pārējā finansējuma, vienlaicīgi publiskojot cik un kam tiek tērēts konkrētais finansējums (īpaši norādot cik tiek tērēts zivju atražošanai - kādas un cik daudz zivis tiek atražotas un kādās ūdenstilpnēs ielaistas). Kategoriski aizliegt no makšķerēšanas karšu tirdzniecības iekasēto finansējumu izlietot: - zivju sugu atražošanai, kuras makšķerniekiem nav atļauts makšķerēt (piemēram, nēģi tiek pavairoti, bet makšķerniekiem to aizliegts ķert, daļēji tas atiecas arī uz lašiem un taimiņiem)
14. mākslīgi atražotos zivju mazuļus, kāpurus utt. izlaist ūdenstilpnēs, kurās zivju makšķerēšanai nepieciešamas speciālas licences ( piemēram, Doles zivju audzētavas līdaku kāpuri tiek laisti Usmas ezerā, bet, lai tur varētu makšķerēt nepieciešms iegādāties speciālas licenzes);
15. Pārskatīt atļauto makšķeru daudzumu, šo ierobežojumu koncentrēt uz atļauto āķu daudzumu. Ja ir atļauts makšķerēt ar divām makšķerēm, kurām katrai ir ne vairāk kā trīs āķi, tad varētu tu atļaut makšķerēt ar vairāk makšķerēm, kurai katrai ir viens āķis. – tas vairāk uz karpiniekiem attiecas. Es piemēram nesaprotu, kādēļ neļaut makšķerēt ar vairāk makšķerēm, kurām katrai ir viens āķis. Tik un tā pat ja kāds mēģinās copēt ar 6 gruntenēm brekšus un sāksies žors, no gruntsmakšķeru skaita loma lielums nepalielināsies, jo cilvēks ar 2 rokām var apkalpot tikai tik makšķeres, cik viņš var. A ja neķeras, tad kāda šķirba, vai uz vienas vai sešām makšķerēm neķeras:D
12.janvāris 2011, 10:17 | links
 
andri - manuprāt tavā tekstā ir vairāki nepareizi pieņēmumi:

1. "Uz nārstu sanākušās zivis iznērš savus ikrus, tie aizskalojas pa straumi un iet bojā." - vājš arguments - 0.999km aizskalo, bet 1.0001km vairs ne? :)

2. "iespēja pavasarī tikt pie zivs, citās vietās skarā ar nārstiem, duļķaino ūdeni pagrūti to izdarīt" - ar makšķeri vispār pagrūti, tīkls, elektrība, dinamīts ir daudz efektīvāki zivju iegūšanas rīki...KAMOON!!

3. "daļa no licencēs samaksātās naudas tiek ieguldīta zivju mazuļu ielaisšanā šajā pašā Daugavā...kāds uz mūsu un dabas resursu apsaimniekošanas [KĀŠANAS] rēķina nopelna naudiņu" - par to arī stāsts, ka jābūt caurskatāmam CIK iegulda un CIK izķer...sanāk baigā divkosība - MN ir aprēķināts (neprasi kā), ka skāde, ko nodara dabai nelikumīgi noķerot piem. līdaku ir 20Ls (lasi vai samu - 100ls)....nu tad lūdzu - pērc licenci 1 līdakas noķeršanai pie hesa par 20Ls un ķer laimīgs kaut nedēļu...citādi gali neiet kopā :))
12.janvāris 2011, 10:13 | links
 
AndrisABC
Iegūstam=tā zivtiņa turpina dzīvot!!!
savulaik jau rakstiju par MK finansējumu lašu populācijas atražošanā.kāpēc par naudu drīkst ķert visur,pat lieguma zonās,bet es savai hatai garām tekošajā upē lošu nārsta laikā,pat nedrīkstu ķert asarus-sapalus,līdakas utt.tas ir IDIOTISMS.mani uzskati par lieguma zonām nemainīsies-AIZLIEGT LM lieguma zonās!!!
:)
12.janvāris 2011, 10:06 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager