iesaku apskatīties LMSF
vīziju
par vienotas makšķernieku organizācijas izveidi kas pēc LMSF domām ir Latvijas makšķernieku foruma virsuzdevums
Latvijas Makšķernieku biedrība LMB (vīzija)
Variants 2.0
12.01.2011.
Par Latvijas makšķernieku foruma virsuzdevumu LMSF uzskata vienotas makšķernieku organizācijas izveidi Latvijā. Ieskatam piedāvājam šadas nevalstiskas organizācijas vīzija.
Organizācijas (biedrības) struktūra
Potenciālie biedri – makšķernieku klubi, kuri nodarbojas ar rekreācijas makšķerēšanu un makšķerēšanas sportu. Juridisko personu ( klubu) biedri – privātpersonas.
Associētie biedri – komercstruktūras, kuras saistītas vai ieinteresētas.
Atbalstītāji – privātpersonas, biedrības, komercstruktūras, fondi
Finanses
Gada ienākumi (lielās pozicijas):
1. Biedru naudas ( 0 – 200 Ls no katra individuālā biedra, biedru skaits aptuveni 20 000 )
2. Atskaitījumi 50% -60% no makšķerēšanas karšu realizācijas ieņēmumiem.
3. Ieņēmumi no pasākumu organizācijas.
4. Ziedojumi un sponsoru atbalsts biedrībai un tās akcijām.
5. Projektu līdzfinansējums no ZF un ES fondiem.
6. Valsts dotācijas interešu grupām, piemēram, sporta organizācijām
* individuālo biedru naudas biedrības veidošanas laikā ( aptuveni 2 gadus) pamatā paliek biedrības biedru - klubu rīcībā.
Izdevumi un uzdevumi.
2011.gadā
1. Infrastruktūras izveide - centrālā aparāta un reģionālo struktūrvienību, tai skaitā jaunu klubu izveide.
2. Konceptuālo risinājumu izstrāde un pasākumu organizācija saistībā ar likumu, normatīvo aktu, īpašuma tiesību un līgumisko attiecību sakārtošanu, sadarbība ar masu mēdijiem. Infrastruktūras uzturēšana, jaunas iniciatīvas un biedru atbalsts, tai skaitā klubu izveides stimulēšana.
2012. gadā
Infrastruktūras uzturēšana, jaunās iniciatīvas un biedru atbalsts, tai skaitā klubu izveides stimulēšana un ūdenstilpju apsaimniekošana.
Ieguvumi
1. Tiek izveidota vienota nevalstiska organizācija, kura saņem valsts deleģējumu ar makšķerēšanu saistītos jautājumos un pārstāv makšķerniekus attiecībās ar valsti un pašvaldībām kā arī valsti starptautiskajās organizācijās, piedalās likumu un noteikumu izstrādē un citu valstiski nozīmīgu pasākumu realizācijā.
2. Organizācija var iesaistīt plašākus sabiedrības slāņus ūdeņu ilgtspējīgā apsaimniekošanā un kontrolē, lai realizētu vienotu, ar valsti saskaņotu integrētu pieeju attīstības stratēģijai, tai skaitā audzināšanas un apmācības darbu, veicinot makšķerēšanas kā nozīmīgas rekreācijas sfēras attīstību valstī.
3. Būtiski palielinās organizācijas organizātoriskā un saimnieciskā kapacitāte. Tā būs spējīga ņemt nomā un apsaimniekot lielāku skaitu ūdenstilpju, tādā veidā izbrīvējot apsaimniekošanā un kontrolē iesaistītos valsts resursus un uzlabojot kontroli pār ūdenstilpju stāvokli un to apsaimniekošanu.
4. Palielināts organizācijas potenciāls dos iespēju iesaistīties nozīmīgākos, tai skaitā saistītos ar ES līdzekļu izmantošanu makšķerēšanas, akvakultūras un ūdenstilpju apsaimniekošanas jomā, tai skaitā sniegt atbalstu zivju mākslīgās atražošanas attīstībai Latvijā ar nolūku papildināt apsaimniekotās ūdenstilpes.
5. Paveras iespēja pilnveidot makšķerēšanas saimniecību un uzlabot makšķernieku un vides pārraudzības organizāciju, tai skaitā zinātnisko organizāciju mijiedarbību. Uzlabotos mijiedarbība starp makšķerniekiem, zvejniekiem un ūdenstilpēm pieguļošo zemju īpašniekiem.
Riski
1. Problēmas ar biedru iesaistīšanu – Latvijas sabiedrība šodien skeptiski izturas pret jebkādiem centralizētiem veidojumiem. Skepse ir arī attiecībā uz vienotu kārtību pie ūdeņiem, kas, visticamāk, ierobežotu (regulētu) brīvu ūdenstilpju izmantošanu.
2. Problēmas ar kadriem, kuriem nepieciešamas specifiskas zināšanas un iemaņas.
3. Problēmas ar esošo nevalstisko organizāciju (biedrību) ambīcijām – LMSF, LMAs, LMAp, Valmieras MMB, Bauskas MMB un citas, kā arī neskaidrības par sadarbību ar esošajām organizācijām, kuras jau apsaimnieko ūdenstilpes.
4.Valsts organizāciju konservatīvā attieksme pret jauniem (bet sen zināmiem) risinājumiem un bažas par sociālām problēmām.
Pirmie soļi
1. Politiska diskusija 2011. gada janvārī Latvijas makšķernieku forumā par apvienošanās nepieciešamību un principiem, iesaistot:
- politiķus (deputātus, kuriem jāuzņemas noteikta iniciatīva);
- valsts un pašvaldību pārstāvjus – Vides ministrijas, Zemkopības ministrijas, Tieslietu ministrijas, Pašvaldību savienības, t.sk. lielo pilsētu un arī zivju zinātnes pārstāvjus;
- iespējami lielāku skaitu ar makšķerēšanas sfēru saistīto nevalstisko organizāciju pārstāvju, tai skaitā zvejnieku SO pārstāvju un aktīvākos makšķerniekus.
2. Pozitīvas attieksmes gadījumā - darba grupas izveide. Lai pilnveidotu visus regulējumus, darba grupai Zemkopības ministrijas vadībā līdz 2011.gada oktobrim būtu jāizstrādā koncepcija par nepieciešamajiem tiesību aktu grozījumiem zivju resursu izmantošanā, tai skaitā rekreācijas jomā un saistītajās jomās. Darba grupai jāveic sagatavošanās darbi organizācijas izveidei.
3. Biedrības dibināšanas Kongress 2011. gada novembrī - decembrī.
avots -
http://test.hunting.lv/index.php