Kur ir patiesība?

SAbiedriskā labuma organizāciju likums
Biedrība, nodibinājums vai reliģiskā organizācija
Pirms pieteikuma par biedrības ierakstīšanu Biedrību un nodibinājumu reģistrā, dibinātājiem:

* jāpieņem lēmums par biedrības dibināšanu;
* jāapstiprina biedrības statūti;
* kā arī jāievēl biedrības pārvaldes institūcija - koleģiāla vai vienpersoniska biedrības izpildinstitūcija (izpildinstitūcijas nosaukumu var izvēlēties - valde, direktors, direktorāts utml.) un citas biedrības statūtos paredzētās institūcijas.

Biedrības statūtos jānorāda:

* biedrības nosaukums;
* biedrības mērķis;
* biedrības darbības termiņš (ja biedrība tiek dibināta uz noteiktu laiku);
* biedru iestāšanās un izstāšanās priekšnoteikumi;
* biedru tiesības un pienākumi;
* kārtība, kādā var noteikt biedrības teritoriālo un citu struktūrvienību (ja tādas tiek dibinātas) tiesības un pienākumus;
* biedru sapulces sasaukšanas un lēmumu pieņemšanas kārtība;
* izpildinstitūcijas nosaukums, tās skaitliskais sastāvs, nosakot izpildinstitūcijas locekļu tiesības pārstāvēt biedrību atsevišķi vai kopīgi;
* saimnieciskās un finansiālās darbības revīzijas institūcijas uzbūvi, ievēlēšanas kārtību, kompetenci, lēmumu pieņemšanas kārtību un pilnvaru termiņus vai zvērināta revidenta iecelšanas kārtību un termiņus.

Statūtos var paredzēt citus noteikumus, kas nav pretrunā ar likumu. Ja statūti ir pretrunā ar likumu, piemērojami likuma noteikumi.
Pieteikumā par biedrības ierakstīšanu Biedrību un nodibinājumu reģistrā jāpievieno dibinātāju pieņemtais lēmums par biedrības dibināšanu, statūti (2 eksemplāri), kā arī izpildinstitūcijas locekļu saraksts.
Nepieciešamie dokumenti Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā iesniedzami 14 dienu laikā no lēmuma par biedrības dibināšanu pieņemšanas brīža.
Biedrība kļūst par juridisku personu, savukārt biedrības dibinātāji par tās biedriem, ar brīdi, kad biedrība ierakstīta Biedrību un nodibinājumu reģistrā.
Biedrības reģistrāciju veic Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs. Atteikumu reģistrēt biedrību var apstrīdēt Uzņēmuma reģistra valsts notāram, savukārt valsts notāra lēmumu par atteikumu reģistrēt biedrību var pārsūdzēt administratīvajā rajona tiesā.
Biedrība var izveidot arī savas teritoriālas un citas organizatoriski patstāvīgas struktūrvienības, taču tās nav uzskatāmas par juridiskām personām.
Kas un kā uzņem biedrus?
Biedrība sastāv vismaz no diviem biedriem, un par to uzņemšanu lemj biedrības izpildinstitūcija, taču statūtos var noteikt lielāku nepieciešamo biedru skaitu, kā arī paredzēta cita biedru uzņemšanas kārtība (piem. uzņem padome vai biedru sapulce).
Biedrības darbībā var piedalīties arī personas ar īpašu statusu - biedru kandidāti, goda biedri, asociētie biedri, vecbiedri, kuru tiesības un pienākumus nosaka biedrības statūtos.
Biedra dalība biedrībā izbeidzas līdz ar biedra izstāšanos vai izslēgšanu no biedrības statūtos paredzētajos gadījumos un kārtībā. Biedru no biedrības var izslēgt arī neatkarīgi no statūtu noteikumiem, ja radies svarīgs iemesls, piemēram, rupjš statūtu pārkāpums vai būtiska kaitējuma nodarīšana biedrībai. Biedra dalība biedrībā izbeidzas līdz ar biedra - fiziskas personas nāvi vai biedra - juridiskas personas izbeigšanos.
Pārvaldes institūcijas
Katras biedrības obligātās pārvaldes institūcijas ir biedru sapulce (kopsapulce), kas uzskatāma par augstāko lēmējinstitūciju un izpildvara, kas var būt vienpersoniska (piemēram, direktors, priekšsēdētājs) vai koleģiāla (piemēram, valde, padome) un kas vada un pārstāv biedrību.
Biedru sapulci sasauc izpildinstitūcija likumā (piemēram, gadījumos, ja nepieciešama grozījumu izdarīšana statūtos, lēmuma pieņemšana par biedrības darbības izbeigšanu, turpināšanu vai reorganizāciju) vai statūtos paredzētajos gadījumos, kā arī tad, ja biedru sapulces sasaukšana nepieciešama biedrības interesēs.
Lai biedru sapulce būtu lemttiesīga, tajā jāpiedalās vairāk kā pusei no biedriem, taču statūtos var noteikt arī lielāku kvorumu. Ja biedru sapulcē nav noteiktā biedru skaita, izpildinstitūcijai ne vēlāk kā trīs nedēļu laikā jāsasauc biedru sapulce atkārtoti ar tādu pašu darba kārtību. Šajā gadījumā biedru sapulce drīkst pieņemt lēmumus neatkarīgi no klātesošo biedru skaita, ja piedalās vismaz divi biedri.
19.janvāris 2011, 20:40 | links
 
Cik daudz biedru ir jasavacas lai bezpelnas organizacijas kopsapulce butu lemtseejiga?
19.janvāris 2011, 20:27 | links
 
kas nostāsies galvgalī jaunajai organizācijai ir svarigi bet vel svarigak kas tad lems par celsanu galvgali valstiska meeroga organizacija-vai vislatvijas atputas zvejnieku kopsapulce???
19.janvāris 2011, 20:23 | links
 
Brusis
Tu vēl par to šaubijies?!?!
:)
19.janvāris 2011, 19:17 | links
 
Urmaas,redz NG saka,ka ZM esot poh...uz makšķerniekiem.Varu saderēt sarosīsies ātri ja visā Latvijā dibināsies Dārziņu filiāles un nauda neienāks.;)
19.janvāris 2011, 19:08 | links
 
NG-NG - es kategoriski iebilstu pret "Ja ir biedrība, da vienalga kā to SO sauktu, kura tomēr reāli pārstāv kādu interesentu daļu" - nav nekāda pamata propagandēt, ka nav iespējams apvienot visus vai lielāko daļu. Ejot uz vienotas organizācijas izveidošanu ar šādu uzstādījumu, jau pašos pamatos, tiek izslēgta iespēja pārstāvēt sabiedrības intereses, bet gan tikai un vienīgi kaut kāda elitāra klubiān intereses.

Latvijā nav jāizdomā velosipēds, pirms mums visi visu jau ir izdomājuši, tikai diemžēl mums nekādi nesanāk, jo sākam mēs nevis ar ideju un plānu kā šo ideju īstenot, bet ar redzējumu, kur stāv naudasmaiss un kā pie tā naudasmaisa tikt. Ir jāplāno nevis kurš būs galvenais un kā viņš sadalīs 30% MK naudas, bet jāizeļ problēmas, kuras ir jārisina un tad jāpulcina cilvēki, kas vēlās šīs problēmas risināt. UN tad tauta pati nāks palīgā, ja redzēs, ka kopīgiem spēkiem ir svarīgas lietas risināmas. Ja galvenais būs kā sadalīt naudu, tad tā būs tikai šķelšanās un kašķēšanās. Vai ta piemēri tālu jāmeklē?
19.janvāris 2011, 19:04 | links
 
Brusi
tad jau brālība-"dārziņi" rullē!
":)))
19.janvāris 2011, 18:56 | links
 
NG-NG - tev nav taisnība - tas nebija vienīgais viedoklis. Bija daudz citu viedokļu. Taču Riekstiņš to izdzina cauri. Tādēl es uzskatu, ka vajadzētu izvērtēt arī Riekstiņa līdzšinējo darbību šīs jomas organizēšanā, jo viņš zināja, ko dzen cauri. Vismaz man acīs skatoties, viņš nekad nevarēs atļauties pateikt, ka pats nesaprata...

Taču Riekstiņam neviens klāt neķersies, jo pārāk daudziem šī taciņa ir labi iestaigāta un pat ne taciņa - bet gan šoseja. Un jaunveidojamās biedrības pašreizējiem bīdītājiem arī šī taciņa ir labi ieeļļota. Un par to kā tiek lietas izdzītas cauri kā pa sviestu varētu tava raidījuma personāzs no Ventspils puses pastāstīt - par to kā kādreizējais Stikuta kantoris taisa atzinumus, kā visās iestādēs viss saskaņots un kā pa iesmērētu reni tiek nobeigta forša foreļupe:D

Tādēļ daudz no svara būs, kas nostāsies galvgalī jaunajai organizācijai - vai viss aizies pa vecām sliedēm, vai tomēr, kāds ieklausīsies arī tajā, ko saka plebeji un nekompetentie.
19.janvāris 2011, 18:55 | links
 
Brusi - ja nekas normāls ilgtermiņā nesanāks - tava pieminētā biedrība ir labākais modelis :))))
19.janvāris 2011, 18:55 | links
 
Urmas,ņea.Man tuvumā ir super biedrība-Rumbulas,Dārziņu organizācija.Nav jāmaksā nekādas biedra naudas,viens stāv uz šuhera,desmit ķer ar ko grib un kā.Zivju inspektori un muņņiki tuvumā nerādās.Galvenais uzstādījums-noķer,nodzer[ar biedrības biedriem]DDD
19.janvāris 2011, 18:53 | links
 
Par jaunajiem nolikumiem pagaidām nekur, tie ir tikai tādi projekteļi...bet noteikti ka izies cauri.:-)

Bet garināšana notiek uz vella paraušanu...tas gan vairāk saistīts ar termiņa beigām. Negrib tie organizētāji piekāpties ne vienā punktā.... Piemērs.Alūksnes ezers-neatļaus ar lielākiem motoriem kā 3,7kw. Visādas atmaskas meklē.
Toties Lobē iespējams ka varēs ar savām laivelēm.:-)
19.janvāris 2011, 18:53 | links
 
Brusi ja tas finansējums saistīts ar viņu biedru naudu (bandīti to sauc par obščaku) tad lai pieņem iekšēji lēmumus un dara ko grib ,BET, ja sāks sadalīt citu iemaksāto naudu,piem makšķernieka gadamaksājumu naudu - tad - revolūcija.
19.janvāris 2011, 18:50 | links
 
jeeska
kur to var ielūrēt???
:)
19.janvāris 2011, 18:47 | links
 
He, kamēr Jūs te meklē taisnību un dibināsiet partiju, daži labi aktīvisti tik organizē LM. Dienas kārtībā Gauja pie Siguldas, Babīte, Augstroze, Cārmanis-visi publiskie ūdeņi, kur varētu tikai ar MK makšķerēt. Ņifigā taisīsiet aldziņas pašizceptiem darboņiem:-).
Pārējie Organizātori, ļoti nadzīgi uz pagarināšanu-Alūksne, Durbe, Limbaži novads,Lobe.
19.janvāris 2011, 18:45 | links
 
Brusis
stājies tik kādā biedrībā iekšā un basta.jūsu kraja biedrība varētu pat saukties-"memoriāls"!!!
:)))
19.janvāris 2011, 18:44 | links
 
Brālīti ,,iespējamo finansējumu sadele u.t.t. tiek pieņemti tikai šīs organizācijas valdes sēdēs vai kopsapulcēs, pietam pirms tam veicot savu biedru aptauju,, Nu kaut kā nesmuki šis teikums skan.Vēl jau nekas nav dibināts.Un ko darīt nebiedriem?
19.janvāris 2011, 18:43 | links
 
Urmaas es viņu šajās dienās nedrīkstu no redzesloka izlaist :))))) ...... bet uz copi TĀ gribās !! :))
19.janvāris 2011, 18:41 | links
 
Bračiņ
nu Tu i norūci!:)))
neskaties uz meičām mini jubkās un bolotņikos.Tev pašam sava hatā!
:)))
19.janvāris 2011, 18:37 | links
 
Piekrītu ABC domai ja NG ir viens no jaundibināmās organizācijas veidotājiem . NG vai tā ir ? Jo tas ko tu teici ir par lavīnas efektu nedaudz vedina uz to domu. Ja nav ,tad ...sanāksmē jau būs skaidri redzamas ieinteresētās personas. Bet kurš ir teicis ka sanāksmē nepienāks meitene mini svārciņos ,copes zābakos un neizdalīs materiālus par jaundibināmās organizācijas mērķiem un izpildījumu . :)) Tad arī apspriedīsim.
19.janvāris 2011, 18:35 | links
 
Heino: Malači Igauņi - iznāk ka viņi visam tam jau gājuši cauri un 85% ir pret apsaimniekošanu . Toties sakārtojuši puslīdz savas intereses (vēl procesā bet dialogs ar valdību jau notiek,,arī finanses sakārtotas) . Man patika tas termins atpūtas zvejniecība :))

Bebr : iepriekš rakstīji par 13 cilvēku komisiju no dažādām ministrijām un iestādēm kas lemj par finanšu sadalījumu ZF.

BET kā ir ar ieņēmumu pusi - kas tad īsti sastāda ienākumus ??????????????????

Saprotu :

1. Makšķernieku kartes
2.Latvenergo
3.?
4.?
5.?

Kas vēl ??????? Un cik ta % -āli sanāk tā daļa ko ienes (vai varētu ienest) MKartes . Vispār jau kamēr būs mistiskas kartes kā jau minēts ar to ciparu var manipulēt kā grib - pārdod 1000 pasaka ka 100...kā jau mūsu valstī.

Var jau spriest par likumdošanu,organizācijām utt. - viss ir labi BET kā prioritāte manā skatījienā ir un paliek MK atcelšana un maksāšana pa tiešo kontā. Tikai tad var sākties īstais dancis. Visa pamatā ir finanses.

Analizējot esošo situāciju varu secināt ka uz to arī iet tā lieta,tāpēc tiek steidzami darīts jau nākamais solis - tikt pie šprices kaut kādai biedrībai kura pārvaldīs finanses lai nepakāstu zaudēto varku no MK atcelšanas. Esmu skeptiskais optimists ar mūžīgi patieso jautājumu - Kam tas ir izdevīgi ???? Bet izdevīgi jau no akmens laikmeta ir tam --kas pārvalda finanses.

Revolucionārā situācija par maksājumu pa tiešo jau sen ir nobriedusi,reālais maksātāju skaits ir ļoti liels,,tādi kas kartes vispār nepērk arī ir ļoti daudz - tātad kasse nepildās. Vienkāršākais ceļš kā piepildīt kassi ir veikt šīs izmaiņas pēs estiņu modeļa. Ja to nedarīs - vispār iebrauks auzās.
Nebrīnos ka šajā sanāksmē kāds no spices izteiks šo priekšlikumu kā baigi ahūno savu ideju.Tas jau būtu pluss.

NG saki ZM makšķernieki nav vajadzīgi ar savām problēmām bet pie naudas sadales ko savukārt maksā makšķernieki gan viņi ir naski.

Divas sadaļas ir tikai vajadzīgas : ieņēmumi un izdevumi . Tad var spriest par mūsu maksājumu lietderīgu izmantošanu.

Ja valstij pokuj tad jātaisa valsts valstī . Jātaisa liela organizācija - visus maksājumus organizācijas kasē no kuras tiek algotņi - inspektori kas uzpasē ūdeņus. Organizāciju absolūti caurspīdīgu ar rotējošu valdi . Ilgtermiņa valstiski ,patriotiski nosprausti mērķi (minimums uz 2 paaudzēm) un tad tā lieta ies.Tad būs gan ūdeņi gan zivis ,gan kārtība pie viņiem.
19.janvāris 2011, 18:23 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager