...mani ieinteresēja kāda strauta foreles īpatnība (varbūt arī citu lašveidīgo). Tā kā es nespēju (vai nemāku) rast atbildi internetā,tad nolēmu izklāstīt savus novērojumus un mēģināt rast atbildes uz šo jautājumu šeit.Varbūt šo jautajumu man vajadzētu uzdot kādam ihtiologam...,bet nu tomēr......
Tātad...
...esmu novērojis,ka forelei mirkli pēc izķeršanas strauji iekrāsojas sarkanie pigmenti (varbūt vēl kāds ir šo faktu pamanījis). Tas izpaužas sekojoši....tikko izvilktajai zivij sarkanie pigmenti ir perfekti,bet jau pēc neliela brīža šajos sārtajos pleķīšos parādās nelieli,melni pigmenti. Kas ietekmē šo īpatnību un kādas sekas tas atstāj forelei..?..Temperatūras maiņa,asins aizplūšana no sārtā pigmenta, skābeklis, stress vai citi faktori..??..Varbūt šo parādību var izmantot kā zināmu indikatoru..?!..Piemēram...noķēri foreli, atlaidi ar smuki sārtiem pigmentiem, tad viss ir ok, bet ja noķēri un atlaidi jau ar iekrāsotiem pigmentiem, tad esi par ilgu čakarējies ar zivs atlaišanu un tas var ietekmēt viņas izdzīvošanas procentu. Zīmīgi, ka šis pigmentu iekrāsošanās laiks katrai zivij ir atšķirīgs, kā arī ir atšķirības pavasarī vai rudenī noķertajai forelei.....un lūk...vai šis fakts ir liekams "vienā maisā" ar visiem labi zināmo faktu, ka zivīm, manis iepriekš minēto ārējo apstākļu rezultātā, organismā izdalās dažādas vielas un šo vielu izdalīšanās intensitāte ir stipri atkarīga no foreles veselības.????
..uhh..ceru,ka ka kāds sapratīs. Vienkārši runājot...ja forelei sirsniņa ir spēcīgāka,tad pigmenti tik ātri neiekrāsojās un tu vari mēģinat vinu pirms atlaišanas piemēram vēl nobildēt,bet ja pigmenti sāk jau iekrāsoties...tad labāk nečammāties un pēc iespējas ātrāk zivi atbrīvot...?!..
..nu kaut kā tā...:)
23.janvāris 2011, 19:39 |
links