Foreles

derexx. Nav tā. Daudzus dambjus neizrauj, sevišķi mazajās čurās. Aizsprostam, raibā lec pāri, bebriniekam nē. Pirmos gadus foreles bebriniekā būs, vēlāk nē. Tas piesērē, grauzēji savelk visādu drazu un ūdens maitājās. Tas, ka upē nav ūdens, paldies meliorācijai. Bebri nav panaceja, drīzāk gan sērga.
80gadu sākumā, pat sausā vasarā, ar garajiem zābakiem pāri tikt varēja tika krācēs. Bija skaistas, dziļas bedres izrautas, zem akmeņiem tukšumi, paceres . Tagad ūdens nav.
26.janvāris 2011, 17:32 | links
 
Par pavasara un nsrsta kāpumu gan nav ko uztraukties ūdens ir pari parem un visi bebru dambji aiziet tu tu cita lieta ir ar mazajiem hesiem un visādiem aizprotiem ko izveidojis cilvēks.
Var jau buut ka neko nesajedzu;DD
26.janvāris 2011, 11:35 | links
 
Par pavasara un nsrsta kāpumu gan nav ko uztraukties ūdens ir pari parem un visi bebru dambji aiziet tu tu cita lieta ir ar mazajiem hesiem un visādiem aizprotiem ko izveidojis cilvēks.
Var jau buut ka neko nesajedzu;DD
26.janvāris 2011, 11:35 | links
 
nez kapēc agrāk bija pilnas upes ar zivīm!???
26.janvāris 2011, 09:33 | links
 
pats beidz dirst,rakstu no savas pieredzes berniba jau tur bebru dambi bija un visu laiku makskereju gan lielas gan mazas un lashi ar bija ar visiem aizsprostiem,tagad dambji nav limenis nokrities un udens lidz potitem,protams tik knipas palikushi un nejau no ta kad es apedu visas,nekad nesu aizravies ar forelju neshanu maja,citas zivis gan ar maisiem bet ne foreles
26.janvāris 2011, 09:23 | links
 
to ZG
Nu gan aizsvilies;) Skaidrs, ka margeram sajeegas tik daudz, cik mums aiz naga, bet nu shitaa pateikt par to maisu:) A varbuut vinjs visas atlaizh...
Vispaar, kad esi briivs, vajadzeetu aizshaut kaut kur kopaa;)
26.janvāris 2011, 08:58 | links
 
marger! Redz, dir..js esi tu! Sajēgas nav ne kripatas. Kad tev būs sajēga par pirmsnārsta un pavasara migrāciju. dabigajiem un mākslīgajiem šķēršļiem, utt. tad i runāsim. Pagaidām vari ķert vienmēr, lielākas un vairāk. Tik paķer līdzi lielo rimčika maisu..
26.janvāris 2011, 06:43 | links
 
kas pa dirshanu ka bebru dambi boja forelju populaciju,es aiz dambja dziljuma vienmer vairak un lielakas esmu dabujis nekaa straume.mednieki nojauca izshava bebrus un lielas foreles tu tu uz Gauju prom jeb uz citu aizsprostu
25.janvāris 2011, 23:00 | links
 
Un ko tad tas bebrs sliktu izdara , ka uzceļ dambi?
Man jau liekas , ka bebri palidz izdzivot forelem, nesmu redzējis nevienu dambi ko pali nespētu aiznest.
25.janvāris 2011, 22:42 | links
 
bļi sasodītas bebris taisa dambjus uz mazajām upēm kā rezultātā foreļu maz((((((
25.janvāris 2011, 19:08 | links
 
Daudz kas ir atkarīgs no tā, vai dīķis ir caurtekošs (foreļupes krastā izveidots) un ar ko foreles tiek barotas. Zinu ūdenstilpni, kur varavīksnene uz maizītēm un susi garšo ļoti labi.
25.janvāris 2011, 19:05 | links
 
upes forelei ir cita garša nekā tai kas ir dīķī audzēta
25.janvāris 2011, 18:57 | links
 
vlDream -> Tas ir kā apgalvojums vai jautājums? ;)
25.janvāris 2011, 18:34 | links
 
dīķī audzētās forelēm ir dūņu garša(((
25.janvāris 2011, 17:55 | links
 
Unikis, tieši tā!
24.janvāris 2011, 14:38 | links
 
Domāju, ka "foreļlapa" domāta ir http://foreles.ucoz.lv/
24.janvāris 2011, 11:43 | links
 
..aigaigar..sorry,bet tā isti nesapratu...tu domāji copeslapa.lv..???
23.janvāris 2011, 20:10 | links
 
willow, iekopē šo arī foreļlapā
23.janvāris 2011, 19:53 | links
 
...mani ieinteresēja kāda strauta foreles īpatnība (varbūt arī citu lašveidīgo). Tā kā es nespēju (vai nemāku) rast atbildi internetā,tad nolēmu izklāstīt savus novērojumus un mēģināt rast atbildes uz šo jautājumu šeit.Varbūt šo jautajumu man vajadzētu uzdot kādam ihtiologam...,bet nu tomēr......
Tātad...
...esmu novērojis,ka forelei mirkli pēc izķeršanas strauji iekrāsojas sarkanie pigmenti (varbūt vēl kāds ir šo faktu pamanījis). Tas izpaužas sekojoši....tikko izvilktajai zivij sarkanie pigmenti ir perfekti,bet jau pēc neliela brīža šajos sārtajos pleķīšos parādās nelieli,melni pigmenti. Kas ietekmē šo īpatnību un kādas sekas tas atstāj forelei..?..Temperatūras maiņa,asins aizplūšana no sārtā pigmenta, skābeklis, stress vai citi faktori..??..Varbūt šo parādību var izmantot kā zināmu indikatoru..?!..Piemēram...noķēri foreli, atlaidi ar smuki sārtiem pigmentiem, tad viss ir ok, bet ja noķēri un atlaidi jau ar iekrāsotiem pigmentiem, tad esi par ilgu čakarējies ar zivs atlaišanu un tas var ietekmēt viņas izdzīvošanas procentu. Zīmīgi, ka šis pigmentu iekrāsošanās laiks katrai zivij ir atšķirīgs, kā arī ir atšķirības pavasarī vai rudenī noķertajai forelei.....un lūk...vai šis fakts ir liekams "vienā maisā" ar visiem labi zināmo faktu, ka zivīm, manis iepriekš minēto ārējo apstākļu rezultātā, organismā izdalās dažādas vielas un šo vielu izdalīšanās intensitāte ir stipri atkarīga no foreles veselības.????
..uhh..ceru,ka ka kāds sapratīs. Vienkārši runājot...ja forelei sirsniņa ir spēcīgāka,tad pigmenti tik ātri neiekrāsojās un tu vari mēģinat vinu pirms atlaišanas piemēram vēl nobildēt,bet ja pigmenti sāk jau iekrāsoties...tad labāk nečammāties un pēc iespējas ātrāk zivi atbrīvot...?!..
..nu kaut kā tā...:)
23.janvāris 2011, 19:39 | links
 
Es parasti lienu uz vēdera, tad norauju gredzenu un metu.....aizžmiedzu ausis, pagaidu kamēr lapas nokrīt, tad strauji metos kājās un skrienu savākt :DDDDD
Atvainojiet :), vnk, ļoti lirisks garstāvoklis šovakar :DDD
29.decembris 2010, 20:24 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager