Foreles

TERE!
Dažam gudriniekam strautenes nārsts saistās ar pavasari.
Lai nu ko,bet bebrs foreļupē taisa lielu šmuci.Viens ir dambji,kurus tas būvē bedres izejās uz cieta pamata-oļiem.Tā tad uz nārsta vietām.Otrs-rok alas.Pamazām upē aizskalo dziļumus un bedres.
28.janvāris 2011, 11:49 | links
 
dambja apakšpuse iztaisa caurumu un ieliek caurteku no trīs dēļiem un viss. ūdens līmenis kritisies un to tas zvers nesaprot ka to caurumu vajag aiztaisit, un šamam apnik un tas pārtrauc to būvet!!!!!
28.janvāris 2011, 11:41 | links
 
bebrus ieveda agrāk nēsot viņu bijis((( vai tik viņi vēl nav sarkanā grāmatā.........
28.janvāris 2011, 11:27 | links
 
pēdējo reizi, kad tur biju šams pat nebija pie mājas pacenties to aizsprostu činīt, vai arī kāds šuns bija šo tajā mājā piežmiedzis. Lai vai kā, aizprostu upē vairs nebija :)
28.janvāris 2011, 11:21 | links
 
iz piperedzes ar bebriem, varu teikt, ka aizsprostus vajag jaukt, kad ir liels ūdens, tad to ir izdarīt vieglāk, jo ūdens skalo dubļus prom un tik jāravē koki ārā.

Bebru aizsprostus jaucu nost 3 vietās, pie mājas, un uzleju pa upi 2 vietās. (vis zemāk pa upi, iespējams bija jau citai mājai paredzēts).

Tādā veidā dabji nepaspēj sataisīt, savelk tik zarus, kurus 5 min var izmest atkal krastā. Un av tiesa, ka visu izmesto velk atpakaļ, tikai daļu, resnākos dambja pamatam.

procedūru ieteicams atkārtot vismaz ik pa 2 nedēļām. sākumā šis aktīvāk strādā, bet pēc tam tas azarts viņam apsīkst.
28.janvāris 2011, 11:17 | links
 
Vienīgais variants kā tikt vaļā no bebra, ir to likvidēt. :)
28.janvāris 2011, 11:15 | links
 
esu 100 reižu jaucis damjus ja no pareizās puses sāk jaukt tad nav tik traki var izjaukt bet otrā dienā būs atkal atpakāl(((( esu iezīmējis teritoriju bet tas neļidzēja.......
28.janvāris 2011, 11:02 | links
 
nu ir viens tāds bebrinieks kuru varbūt tikai ar dinamītu var likvidēt.tur neviena zivs ne cauri ne pāri netiek.viņš jau tur ir ntos gadus.
27.janvāris 2011, 22:09 | links
 
...bebrs prot veiksmīgi pielāgot upi,grāvi,strautu savām vajadzībām. Ūdenslīmeņa paaugstināšana vai ūdenstilpnes nosprostošana bieži beidzās ar upes gultnes noslāņošanos un/vai gultnes novirzīšanu sev vēlamajā virzienā. Par šo tēmu ir diskutēts daudz un ir skaidri pierādīta bebra negatīvā ietekme uz faunu. Upes pērļgliemenes un lašveidīgās zivis cieš visvairāk. Par tiem paliem...vēlreiz atgādinu,ka bebrs prot pat ļoti labi upi pielāgot savām vajadzībām (regulē straumi,līmeni u.c.) un es nezinu daudz tādu gadījumu,kad palu ūdeņi būtu noskalojuši viņu dambi....
26.janvāris 2011, 17:43 | links
 
derexx. Nav tā. Daudzus dambjus neizrauj, sevišķi mazajās čurās. Aizsprostam, raibā lec pāri, bebriniekam nē. Pirmos gadus foreles bebriniekā būs, vēlāk nē. Tas piesērē, grauzēji savelk visādu drazu un ūdens maitājās. Tas, ka upē nav ūdens, paldies meliorācijai. Bebri nav panaceja, drīzāk gan sērga.
80gadu sākumā, pat sausā vasarā, ar garajiem zābakiem pāri tikt varēja tika krācēs. Bija skaistas, dziļas bedres izrautas, zem akmeņiem tukšumi, paceres . Tagad ūdens nav.
26.janvāris 2011, 17:32 | links
 
Par pavasara un nsrsta kāpumu gan nav ko uztraukties ūdens ir pari parem un visi bebru dambji aiziet tu tu cita lieta ir ar mazajiem hesiem un visādiem aizprotiem ko izveidojis cilvēks.
Var jau buut ka neko nesajedzu;DD
26.janvāris 2011, 11:35 | links
 
Par pavasara un nsrsta kāpumu gan nav ko uztraukties ūdens ir pari parem un visi bebru dambji aiziet tu tu cita lieta ir ar mazajiem hesiem un visādiem aizprotiem ko izveidojis cilvēks.
Var jau buut ka neko nesajedzu;DD
26.janvāris 2011, 11:35 | links
 
nez kapēc agrāk bija pilnas upes ar zivīm!???
26.janvāris 2011, 09:33 | links
 
pats beidz dirst,rakstu no savas pieredzes berniba jau tur bebru dambi bija un visu laiku makskereju gan lielas gan mazas un lashi ar bija ar visiem aizsprostiem,tagad dambji nav limenis nokrities un udens lidz potitem,protams tik knipas palikushi un nejau no ta kad es apedu visas,nekad nesu aizravies ar forelju neshanu maja,citas zivis gan ar maisiem bet ne foreles
26.janvāris 2011, 09:23 | links
 
to ZG
Nu gan aizsvilies;) Skaidrs, ka margeram sajeegas tik daudz, cik mums aiz naga, bet nu shitaa pateikt par to maisu:) A varbuut vinjs visas atlaizh...
Vispaar, kad esi briivs, vajadzeetu aizshaut kaut kur kopaa;)
26.janvāris 2011, 08:58 | links
 
marger! Redz, dir..js esi tu! Sajēgas nav ne kripatas. Kad tev būs sajēga par pirmsnārsta un pavasara migrāciju. dabigajiem un mākslīgajiem šķēršļiem, utt. tad i runāsim. Pagaidām vari ķert vienmēr, lielākas un vairāk. Tik paķer līdzi lielo rimčika maisu..
26.janvāris 2011, 06:43 | links
 
kas pa dirshanu ka bebru dambi boja forelju populaciju,es aiz dambja dziljuma vienmer vairak un lielakas esmu dabujis nekaa straume.mednieki nojauca izshava bebrus un lielas foreles tu tu uz Gauju prom jeb uz citu aizsprostu
25.janvāris 2011, 23:00 | links
 
Un ko tad tas bebrs sliktu izdara , ka uzceļ dambi?
Man jau liekas , ka bebri palidz izdzivot forelem, nesmu redzējis nevienu dambi ko pali nespētu aiznest.
25.janvāris 2011, 22:42 | links
 
bļi sasodītas bebris taisa dambjus uz mazajām upēm kā rezultātā foreļu maz((((((
25.janvāris 2011, 19:08 | links
 
Daudz kas ir atkarīgs no tā, vai dīķis ir caurtekošs (foreļupes krastā izveidots) un ar ko foreles tiek barotas. Zinu ūdenstilpni, kur varavīksnene uz maizītēm un susi garšo ļoti labi.
25.janvāris 2011, 19:05 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager