par cik es nezinu, kas un kādā formā rītdien notiks Sadarbības padomē publicēju šodien apspriesto rītdienas runu. Ja ir kādas idejas vai kritika par tēmu droši runājiet.
Šodien ir jāvienojas par to, kas ir Sadarbības padomes mērķis un uzdevumi. Publiski pieejami ir samērā maz viedokļi un redzējumi, tāpēc rodas jautājums ar ko sākt to vezumu kustināt, vai vispirms apvienot makšķerniekus, vai iegūt makšķernieku pārstāvniecību Zemkopības ministrijā, vai sakārtot makšķerēšanas nozari.
Šie neizslēdz viens otru, bet secība, kādā šie jautājumi tiek risināti var radīt apstākļus, kad liedz īstenot kādu no šiem trīs mērķiem. Manuprāt, jāsāk ir ar Biedrības veidošanu, kas apvienoto iespējami daudz makšķerniekus. Lai to īstenotu, viens no svarīgākajiem aspektiem, ka vismaz sākotnēji no Biedrības izveidošanas nedrīkst palikt sliktāk, un tad pierādot makšķerniekiem un ne tikai, ka šāda organizācija spēj par kaut ko vienoties un tai ir saprātīgi risinājumi makšķerēšanas problēmu risināšanai ir pakāpeniski jāpāriet pie makšķernieku pārstāvniecības Zemkopības un Vides ministrijā un caur šiem varas instrumentiem tad īstenot makšķerēšanas nozares sakārtošanu.
Lai Biedrība būtu pievilcīga visupirms svarīgi ir šīs Biedrības pamatmērķi, ar to saprotot pamatprincipus caur kuriem ir jāvērtē, katrs nākamais solis un priekšlikums. Kā primāro pamatprincipu es izvirzu ūdeņu un zivju resursu pieejamību, kā otro pamatprincipu es izvirzu ūdeņu un zivju resursu ilgtspējīgu attīstību. Tas nenozīmē, ka kāds no šiem principiem ir pārāks, tie ir līdzvērtīgi un vienmēr jāskatās kopā.
Otrs Biedrības veidošanas pamatuzdevums ir apvienot ne tikai makšķerniekus, bet arī ap to esošos, tas ir makšķerlietu tirgotājus un ražotājus, pakalpojumu sniedzējus, licenzētās makšķerēšanas organizētājus, un citus ar makšķerēšanu saistītas personas un personu apvienības. Tādējādi, būtu iespējams risināt daudz plašāku jautājumu loku, ne tikai šauras makšķernieku intereses, kas varētu reducēties līdz galējībām.
Šai makšķernieku biedrībai ir jābūt ar pārskatāmu struktūru un demokrātiskai. Ar to es saprotu sekojošas lietas:
- Par biedru tiek uzņemtas ne tikai organizācijas, bet arī fiziskās personas. Uzskatu, ka pretējā gadījumā būs daudz grūtāk pārliecināt makšķerniekus apvienoties organizācijās, jo katram atsevišķi nebūs tiešas ietekmes uz Sadarbības padomi. Turklāt, tādējādi netiks nobiedēti iespējamie biedri, kas negrib uzņemties atbildību par jebkādu organizāciju veidošanu un vadīšanu. Kā arī būs iespējams piesaistīt individuālos interesentus, kas nerod apkārtējos domubiedrus.
- valdei jādarbojas publiski – publiskojot tās protokolus un lēmumu argumentāciju;
- valdei jāuzklausa tās biedru priekšlikumi un ierosinājumi, uzaicinot šo biedru uz valdes sēdi;
- valdei ik gadu Biedru kopsapulcē ir jāatskaitās Biedriem par padarīto, kā arī jāpiedāvā darba plāns tuvākajai nākotnei;
- ik gadu Biedriem ir jālemj par valdes locekļu atbilstību ieņemamajiem amatiem, ja noraidījumu nav, tad valde turpina strādāt nākošo gadu.
- Vismaz sākotnēji Biedra nauda jānosaka minimāla, vai vispār jāatsakās no tās, līdz Biedrība neizstrādā priekšlikumus par makšķerēšanas nozares attīstību un neparāda, ka tā pastāv un darbojas makšķernieku interesēs, ka makšķerniekiem būs no tās labums, tiks ņemtas vērā viņu intereses
Par praktiskākām lietām:
- no šeit klātesošajiem ir jāizveido cilvēku grupa, kas ķeras klāt pie statūtu izstrādes, jo līdz šim statūti ir bijuši anonīmi, vai arī priekšlikuma veidā, bez apspriešanas;
- darba grupā sākotnēji tiek uzņemti visi interesenti, kas ir izteikuši šādu vēlmi;
- šai grupai ir jāizveido darba plāns ar termiņiem un uzdevumiem;
- šai grupā iesaistītajiem jānodrošina, ka visi viedokļi tiek uzklausīti un ņemti vērā, arī mazākuma viedokļi, atbilstoši darba plānam.
- argumentiem un viedokļiem ir jābūt publiski pieejamiem;
17.marts 2011, 19:08 |
links