Sacensību noteikumi
Latvijas Sporta makšķerēšanas kluba atklāto sacensību fīdermakšķerēšanā ar dzīvo ēsmu „Milo Latvija 2011”
Noteikumi
1.Sacensībās piedalās tikai tie dalībnieki, kuri ir samaksājuši dalības maksu. Dalības maksa jāsamaksā līdz 7.augustam.
2.Sacensībās tiek vērtēts sportistu individuālais sniegums.
3. Sacensību vietā ūdenstilpes dziļumam jābūt vismaz 1,5 metri, bet platumam 40 metri.
4. Makšķerēšanas vietai jābūt pēc iespējas taisnai un jānodrošina vienādi makšķerēšanas nosacījumi visiem sportistiem. Sacensībās dalībnieki jāizvieto maksimāli vienā līnijā, izvairoties no pārrāvumiem, piemēram, elektrības līnijām, tiltiem u.c.
5. Sacensību norises vieta nedrīkst radīt apdraudējumu dalībniekiem un skatītājiem.
6. Sacensību laikā dalībnieki uzturas makšķerēšanas sektorā, kas ir 10 - 30 metrus garš. Visiem sportistiem vienādu sektora garumu nosaka sacensību organizētājs. Ja tas ir iespējams, sektori var būt atdalīti ar vienu metru neitrālās zonas no abām pusēm. Neitrālās zonas var arī nebūt.
7. Makšķerēšanas sektoriem ir jābūt skaidri nodalītiem, lai tajos neienāktu nepiederošas personas.
9. Sacensību sektoru izlozi veic vismaz 90 minūtes pirms sacensību sākuma. To veic sacensību organizators. Sektoru izloze notiek sportistu reģistrācijas kārtībā, vai pēc alfabēta.
10. Tekošos ūdeņos sektori tiek izvietoti augšup pa straumi, sākot ar 1.numuru. Stāvošos ūdeņos sektors numur 1 vienmēr atrodas pa kreisi.
11. Katram sacensību dalībniekam tiek dotas 60 minūtes, lai sagatavotos sacensībām. Pirms ieiešanas zonā nav ļauts sagatavoties makšķerēšanai. Pēc ieiešanas zonā, sportists nedrīkst saņemt palīdzību no malas, izņemot gadījumos, ja tiek aizvietota salauzta makšķere. Ēsmas un barību, makšķerniekam var nodot sagatavošanas laikā, taču tās daudzums ir jāpārbauda sacensību rīkotājam. Pēc ēsmas un barības pārbaudes, ēsmu un zemes nodošana sportistam ir aizliegta. Līdz signālam ieiešanai sektorā, ēsmas un barību var sagatavot makšķernieks vai trešā persona ārpus sektora. Pēc ieiešanas zonā, līdz barības un ēsmas pārbaudei barības un ēsmu sagatavošanu var veikt trešā persona ārpus sektora, vai sportists sektorā.
12. Ēsmas un barības pārbauda, tad, kad tās ir sagatavotas lietošanai un samitrinātas un izsijātas. Barība kopā ar zemi, granti un citas piedevas nedrīkst pārsniegt 12 litrus. Barības daudzumu var mainīt pirms tam to paziņojot sportistiem.
Kopējais ēsmas daudzums ir divi litri. No tās motiļa un džokera maksimālais daudzums ir 250 grami. Barība un ēsma jāuzrāda traukos, kuriem ir noteikts apjoms, vai arī tā tiek izmērīta sacensību rīkotāja traukos.
Barības un ēsmas sagatavošana, sijāšana pēc pārbaudes, kā arī sajaukšanas ar elektrisko maisītāju, ir aizliegta.
Dzīvo ēsmu barībai drīkst pievienot tikai pēc ēsmas un barības pārbaudes.
13. Sportistiem jāievēro Latvijas Republikā spēkā esošie makšķerēšanas noteikumi – jāievēro zivju noteiktie izmēri un skaits, kā arī lomā netiek ieskaitītas zivis, kuru paturēšana konkrētajā laikā vai vietā ir aizliegta. Zivis jātur dzīvas zivju uzglabāšanas tīkliņā, kas ļauj visu sacensību laiku zivis saglabāt dzīvas un pēc sacensībām atbrīvot. Zivju uzglabāšanas tīkliņš maksimāli jāiegremdē ūdenī pilnā garumā. Nav atļauts izmantot citu veidu ierīces zivju uzglabāšanai. Pret zivīm jāizturas saudzīgi. Pēc svēršanas, zivis atlaiž ūdenstilpē, no kuras tās ir iegūtas.
14. Barībai un ēsmām jābūt tikai dabīgas izcelsmes. Aizliegts izmantot mākslīgās ēsmas no jebkura materiāla (polistirēna, gumijas, sūkļa, uc).
15. Sacensības notiek piecas stundas, no plkst.11 līdz plkst.16. Ja sacensības laika apstākļu vai citu iemeslu dēļ tiek pārtrauktas, tās tiek uzskatītas par notikušām, ja būs ilgušas vismaz divas stundas.
16. Katrs sportists drīkst makšķerēt tikai ar vienu makšķeri, kurai ir ne vairāk kā viens āķis. Ir aizliegts makšķerēt ar vizuļiem, mākslīgo mušu, ēsmai nedrīkst izmantot dzīvas vai beigtas zivis un to daļas, vai citas dzīvnieku sugas, piemēram, vardes, vai zivju ikrus.
Ēsma ir jābūt uzspraustai uz āķa, maize, mīklas, dažādu vielu maisījumi, granulas, boiles u.c. ir aizliegtas.
17. Zivs tiek ieskaitīta lomā, arī tad, ja āķis tai ir ieķēries mutē no ārpuses. Apzināta aizciršanas paņēmiena izmantošana ir aizliegta.
Sacensību laikā, sportists nedrīkst izmantot rācijas un mobilos telefonus.
Nedrīkst izmantot eholotes ne oficiālajos treniņos, ne sacensību laikā.
18. Dalībnieki var sagatavot neierobežotu skaitu makšķeru, bet vienlaikus drīkst izmantot tikai vienu.
19. Dalībnieki nedrīkst saņemt palīdzību zivs izvilkšanai.
20. Sportistiem nav atļauts saņemt palīdzību no ārpuses. Pilnvarots pārstāvis drīkst sniegt mutiskus norādījumus. Nepiederošas personas nedrīkst ieiet sacensību sektorā.
21. Sportisti drīkst izmantot makšķerēšanai speciālas platformas, kuras daļēji drīkst izvietot ūdenī.
Sacensību organizators drīkst pieņemt lēmumu par to, ka platformas nedrīkst izvietot ūdenī, ja tas nepieciešams, lai sportisti tiktu izvietoti maksimāli vienā līnijā. Taču par to jāpaziņo pirms sacensībām.
22. Sacensību dalībnieks sektoru var izmantot pilnībā pēc saviem ieskatiem. Viņam savā sektorā jāpārvietojas maksimāli diskrēti un nedzirdami.
Ir aizliegts mest barību un ēsmu neitrālā zonā, vai kaimiņu zonās. Zivis, kas pēc pieķeršanās ir iepeldējušas neitrālā zonā vai kaimiņu zonās, netiek ieskaitītas lomā un ir nekavējoties jāatbrīvo. Ja sacensību dalībnieks to atsakās darīt, tad pie svēršanas, lomā var tikt neieskaitīta lielākā zivs.
Fotogrāfiem un operatoriem ir tiesības piekļūt neitrālā zonā, ja piekrišanu dod blakus esošie sacensību dalībnieki.
23. 60 minūtes pirms sacensību sākuma, tiek dots signāls, pēc kura sacensību dalībnieki drīkst ieiet sektoros, sākt sagatavoties sacensībām, iemērkt ūdenī zivju uzglabāšanas tīklus un sākt izmērīt dziļumu makšķerēšanas vietā.
Ēsmu un barības pārbaudi sāk ar pirmo sektoru 45 minūtes pirms sacensību sākuma.
Trešais signāls signalizē par sacensību sākumu.
Ceturtais signāls brīdina sacensību dalībniekus, ka līdz sacensību beigām atlikušas piecas minūtes. Savukārt piektais signāls paziņo par sacensību noslēgumu.
Zivs tiek ieskaitīt lomā, ja tā tiek pilnībā izcelta no ūdens pirms sacensību beigu signāla.
24. Sacensību dalībnieka palīgs var atrasties aiz dalībnieka muguras, labajā vai kreisajā pusē, bet tā lai netraucētu dalībniekam un sacensību organizētājam būtu iespēja redzēt dalībnieka zivju uzglabāšanas tīklu un zivju ievietošanu tajā.
25. Par zivju svēršanu atbildīgs ir sacensību organizators.
Viena persona sver zivis, otra pieraksta rezultātu protokolā. Svēršana ir jāveic gramos.
Ja zivju svars ir ļoti niecīgs un tās nevar nosvērt, tad tiek saskaitīts zivju skaits. Augstāku vietu sacensībās iegūst tas sportists, kuram ir vairāk zivju, pēc tiem sportistiem, kuru lomu bija iespējams nosvērt.
26. Līdz svēršanas sākumam sacensību dalībnieki zivis uzglabāšanas tīklos tur savos sektoros. Zivis pēc svēršanas jāliek atpakaļ zivju uzglabāšanas tīklā ūdenī. Līdz brīdim, kamēr tiek nosvērtas visu sacensību dalībnieku zivis tās nedrīkst atlaist, lai varētu pārbaudīt loma svaru.
27. Sacensību dalībniekam jāpiedalās zivju svēršanā. Protesti par zivju svaru tiek pieņemti līdz brīdim, kad tiek dota atļauja zivis atbrīvot. Pēc zivju atbrīvošanas protesti par zivju svēršanu netiek pieņemti.
29. Sūdzības par sacensību norisi tiek pieņemtas stundas laikā pēc sacensību noslēguma. Rezultātu apstrīdēšana notiek 30 minūtes pēc oficiālo rezultātu publiskošanas.
Konstatējot pārkāpumus, sacensību rīkotājs pieņem lēmumu par pārkāpuma novēršanu vai sacensību dalībnieka sodīšanu. Sacensību dalībniekam var izteikt brīdinājumu, piešķirt papildus soda punktus, vai diskvalificēt.
30. Katrs sportists pats atbild par savu drošību un veselību un ir tiesīgs pārtraukt sacensības jebkurā laikā. Šādā gadījumā viņa loms netiek ieskaitīts, un viņam tiek piešķirta pēdējā vieta.
14.jūlijs 2011, 20:21 |
links