Sveiki. Lasu, lasu Jūsu diskusiju un nespēju noturēties. Nācās reģistrēties lai varētu kaut ko sniegt, paskaidrot šinī jautājumā.
Pirmkārt. Jāskatās ko kūpināsi. Jūras, ezera zivis, vistas, gaļu, desiņas (kupātus)... katram savs veids.
Pašreiz uzsākusies diskusija par bleķa mucu, darvu, temperatūru....
Iesākumā neliela rezeptīte kura nāk no manas omes, pārmantota mammai un tagad izmantoju es. Tā kūpina kā teikt gadsimtiem kurzemes piekrastē vienas upes grīvā. Runa ir par jūras zivīm -silķēm. Bleķa 250 litru muca ar bleķa vāku.
Kurina tikai ar alksnīti un tikai sausu. Sasprauž siķītes uz iesniem durot caur acīm un saliek mucā. Kurina nelielu ugunīti pamazām veidojot lielāku liesmiņu. Veidojas ogles un apžāvējas siļķites. Žāvē tik ilgi, kamēr acis paliek blāvas un degungali sausi zivīm. Kad tas ir noticis, izrušina degošās pagales, veidojot vienmērīgu klājumu. Tad uz oglēm uzmet 2-3 saujas priežu čiekuru un čiekuriem pa virsu 4-5 saujas alkšņu malkas skaidas. Liek virsū vāku un kurtuvei aizliek priekšā aizdari atstājot nelielu spraudziņu, lai piekļūst gaiss. Jāskatās lai skaidas un žiekuri gruzd bet ne deg. Šādā veidā jākūpina apmēram 45 minūtes. Viss gatavs. Jā gribēsiet, pastāstāstīšu, kā kūpinu upes zivis, bet protams receptes ir katram savas un katram taisnība.
Par darvu... malkai, skaidām, čiekuriem jābūt sausiem. Ja kaut kas mitrs, veidojas darva. Ja izveidojusies darva, tad kūpinātava kapitāli ievelkas un nāk un nāk klāt. Vajag kārtīgi izkarsēt lai ir sausa un būs labi.
Vēl nedaudz ēsmai... vācieši ir izveidojuši kapitālu forumu, kur es šad tad pasmeļos un nokopēju kādu ideju -
http://www.grillsportverein.de/forum/
Lai jums veicas.